Polonia a państwo polskie [WIDEO]. Stanisław Frej (Kanada), “Wykorzystywanie Polonii do rozgrywek politycznych w Polsce. Wizerunek i szkody obecnej władzy”

0
601

Prezentujemy Państwu nagranie z konferencji pt. “Polonia a państwo polskie. Przyszłość i nadzieje”, która odbyła się 12 listopada br. w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez Polaków mieszkających poza granicami Polski, aby ukazać Polakom w kraju i na całym świecie poziom współpracy, najczęściej niestety bardzo negatywnej, między obecnym MSZ rządu Zjednoczonej Prawicy a Polakami mieszkającymi poza granicami Polski.

Konferencja miała odbyć się w Sejmie RP, ale 2 dni przed konferencją administracja Sejmu (szefowa kancelarii) telefonicznie poinformowała organizatorów, że konferencja w Sejmie nie może się odbyć, mimo zapewnień od ponad miesiąca. Przypominamy, że z podobnym zachowaniem mieliśmy do czynienia przy okazji konferencji “Polska – Białoruś. Wspólne dziedzictwo, wspólna odpowiedzialność”. To pokazuje poziom ludzi pracujących w polskim parlamencie.

Poniżej wystąpienie Stanisława Freja z Kanady pt. “Wykorzystywanie Polonii do rozgrywek politycznych w Polsce. Wizerunek i szkody obecnej władzy”.

Źródło: yt / press.warszawa

Fot. niezalezna.pl