PE przeciw życiu i rodzinie! Rezolucja uderza w środowiska pro-life i przeciwników LGBT

0
976
[bsa_pro_ad_space id=5]

– Parlament Europejski ponownie wystąpił przeciwko ochronie życia i rodziny – informuje Ordo Iuris. Eurodeputowani przegłosowali rezolucję, która uznała działalność środowisk pro-life i przeciwników przywilejów LGBT za godzące w prawa człowieka oraz wezwali Komisję Europejską i państwa członkowskie do poparcia postulatów lewicowych środowisk oraz promocji ideologii gender.

[bsa_pro_ad_space id=8]

PE przegłosował “rezolucję w sprawie pogorszenia sytuacji w zakresie praw kobiet i równouprawnienia w UE”. Europosłowie twierdzą, że ruchy pro-life, przeciwnicy in-vitro oraz przywilejów dla LGBT mają deprecjonować prawa człowieka i prawa kobiet. PE zaznacza, że środowiska te “mają znaczny wpływ na prawo i politykę̨ krajową”. Odmowa aborcji traktowana jest jako przemoc wobec kobiet. Ponadto, rezolucja atakuje te państwa, które nie prowadzą edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO – tymi samymi, które chce wprowadzać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ordo Iuris zaznacza, że uchwała Parlamentu Europejskiego godzi w wolność słowa oraz rodziców, którzy mają prawo wychować swoje dzieci zgodnie z własnymi poglądami. Zapisy te są kluczowymi elementami konstytucji RP. Ponadto, prawnicy OI zauważają, że rezolucja stanowi zagrożenie dla prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia.

– Europosłowie próbują bowiem ograniczyć rzekomą dyskryminację kobiet i ruchu LGBT, pozwalając jednocześnie na dyskryminację nienarodzonych dzieci. Następnie, Parlament potępił koncentrowanie polityki równouprawnienia płci przez państwa unijne na polityce rodzinnej i macierzyństwie – głosi komunikat Ordo Iuris.

Rezolucja wspomina też o “krytyce konwencji stambulskiej”, która ma zapewniać ochronę dla ofiar przemocy domowej. Środowiska prawicowe i konserwatywne są przeciwne konwencji i apelują do władz o jej wypowiedzenie ze względu na to, że zawiera ona postulaty ideologii gender. Nie mogło zabraknąć modnej ostatnio “mowy nienawiści” – eurodeputowani uznali zań krytykę rzeczonej konwencji.

– Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie pogorszenia sytuacji w zakresie praw kobiet i równouprawnienia w UE stanowi wyraz aprobaty i poparcia dla większości postulatów ruchu feministycznego, godzących zarówno w dobro kobiet, jak i podstawowe prawa człowieka takie jak wolność słowa, ochrona życia czy prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami – mówi Magdalena Olek, zastępca dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

za: DoRzeczy.pl

 

[bsa_pro_ad_space id=4]