Notre Dame – zadziwiający zbieg… przypadków ?

0
1231
[bsa_pro_ad_space id=5]

Roman Misiewicz

[bsa_pro_ad_space id=8]

Czy przyczyną pożaru Notre Dame mogły być prace renowacyjne?

Oto trzy fragmenty, które rzucają całkowicie inne światło na to zdarzenie.

11.01.2016 – Gazeta Prawna

Dwa kościoły podpalono w stołecznym regionie Ile-de-France. Policja nie ma wątpliwości co do przestępczego charakteru tych czynów. (…) Spłonął XIV-wieczny posąg Matki Boskiej i młodszy o dwa stulecia ołtarz. Ukradziono kilka cennych przedmiotów, a Hostię rzucono na ziemię. Miejscowy proboszcz nie ma wątpliwości, iż chodziło o akt profanacji, a to iż ogień podłożono pod statuą Maryi i pod ołtarzem może świadczyć o tym, iż napastnicy zdawali sobie sprawę z wartości religijnej i historycznej tych przedmiotów.

W miejscowości położonej o kilka kilometrów dalej od Fontainbleau nieznani sprawcy przewrócili krzyż i podpalili kościół

19/03/2019 Najwyższy Czas

Śledztwo w sprawie pożaru drugiego pod względem wielkości kościoła w Paryżu,(…) skłania się ku teorii o celowym podpaleniu. . (…)

Diecezja paryska wezwała do… roztropności i czeka na wyniki śledztwa. Diecezja podziękowała policji i strażakom za akcję. Ponieważ kilkanaście kościołów zostało zbezczeszczonych w ostatnich tygodniach w całej Francji, większą irytację okazali niektórzy politycy prawicy.

Szef partii Republikanie Laurent Wauquiez napisał, że „kolejny akt antychrześcijański jest nie do zaakceptowania” i zwrócił uwagę na lekceważenie takich profanacji w mediach. Przypomniał, że tylko w samym miesiącu styczniu zbezczeszczono we Francji 66 kościołów. Dość ciszy. Otwórzmy oczy”.

30/01/2019 Polonia Christiana

Nad Sekwaną wciąż dochodzi do kradzieży, napadów na kościoły, profanacji miejsc chrześcijańskiego kultu. Według ostatniego raportu opracowanego przez Obserwatorium Chrystianofobii, tylko w ubiegłym miesiącu (w grudniu 2018 – przyp. RM) miało miejsce 26 takich ataków. W skali całego roku (2018) – aż 315. (według innych źródeł – ponad 1000 – RM)

Statystyki nie obejmują ataków na katolików oraz naszą religię we francuskich mediach, reklamach, spektaklach czy wystawach. (…) Organizacja informuje, że w stosunku do 2017 r. w roku ubiegłym zanotowano 23-procentowy wzrost aktów chrystianofobii. Miały one miejsce w 81 departamentach (wzrost o 15 procent).

W poniedziałek 21 stycznia w Awinionie pewien osobnik wszedł do kościoła Saint-Agricol, niszcząc kilka krzeseł, sztalugę i statuę anioła. Ponadto zapalił świecę i zebrał krzesła i ławki, prawdopodobnie w celu ich podpalenia. Na szczęście udało go się zatrzymać. Napastnikiem okazał się 36-letni mężczyzna. Przetrzymywany jest w areszcie, gdzie ma się spotkać z psychiatrą.

Kilka dni wcześniej spłonął kościół Świętego Jakuba w Grenoble. Oficjalna wersja głosi, że przyczyną pożaru było spięcie elektryczne. Zastanawia jednak zbieg okoliczności, bo kilka dni wcześniej na murach świątyni wymalowano tagi proaborcyjne, po tym jak proboszcz zapowiedział zorganizowanie wyjazdu do stolicy na Marsz dla Życia 20 stycznia.

Również w Grenoble pojawiły się napisy „Faszyści”, „Reakcjoniści” na budynku Domu Diecezjalnego, w którym swój „Uniwersytet dla Życia” zorganizowało w dniach od 14 do 19 stycznia, stowarzyszenie Alliance Vita. Zniszczono też szyby okien i drzwi wejściowych. Czynów tych dokonali aktywiści skrajnej lewicy.

Pożarem Notre Dame zaczął się Wielki Tydzień. Nawet jeśli to zdarzenie było czysto losowe, to już sama seria ataków na Kościół nie jest przypadkiem.

Afera” pedofilska; „małżeństwa” homoseksualne; LGBT; „uchodźcy” …. (tu można dopisać jeszcze inne przypadki) – to wszystko elementy jednej układanki.

Ale żeby dopełnić obrazu całości, należy jeszcze wspomnieć o tym, że w tym samym czasie w którym płonęła Katedra Notre Dame, na świątynnym wzgórzu w Jerozolimie zapłonął meczet Al-Aksa, który dla żydów stanowi przeszkodę w odbudowie biblijnej Świątyni Jerozolimskiej.

Za: dakowski.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]