AS: Polskie samorządy nie mogą współpracować z banderowskimi miastami na Ukrainie! Podpisz koniecznie!

0
741
[bsa_pro_ad_space id=5]

Akcja społeczna: Świadkowie historii, ocalali z ukraińskiego ludobójstwa na Kresach, zaapelowali do polskich władz samorządowych o zerwanie współpracy z tymi miastami, w których promuje się banderowską, neonazistowską ideologię, a ludobójcom oddaje się honory.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Do tego apelu może dołączyć się każdy, wchodząc w poniższy link i składając swój podpis:

http://www.citizengo.org/pl/161103-apel-do-prezydentow-starostow-burmistrzow-i-samorzadow-polskich-miast-wspolpracujacych-z

„Pragniemy mieć po wschodniej granicy partnera, który szanuje prawo międzynarodowe i nie kultywuje zbrodniczej ideologii ukraińskiego nowego nazizmu”, tłumaczą autorzy petycji, zwracający się z apelem do polskich samorządów lokalnych, do prezydentów, burmistrzów i starostów, by nie wspierali neonazistowskich, banderowskich idei na Ukrainie, by przeciwdziałali złu i nienawiści.

Wskazują, że zerwanie współpracy z banderowskimi samorządami to godna, patriotyczna postawa Polaków. Podają też odpowiednie przykłady. I dodają, że jeżeli niektóre samorządy polskie nadal będą współpracowały z banderowskimi samorządami na Ukrainie, będą o tym głośno mówić i mobilizować lokalną opinię publiczną do protestów i działania.

„Zachęcamy do podpisywania tej petycji. Nie pozwólmy na dalszy rozwój zbrodniczej ideologii nazistowskiej w postaci banderyzmu, a już tym bardziej na jej promowanie i afirmację” apelują twórcy petycji.

CZYTAJ TEŻ:

Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

[bsa_pro_ad_space id=4]