Wspomnienie o ks. Skubisiu: „Odważnie bronił prawdy w czasach, gdy patriotyzm był zabroniony, zakazany a potem był niemodny”

0
247
[bsa_pro_ad_space id=5]

Ks. Ireneusz Skubiś miał w swoim życiu dwie miłości: Kościół i Ojczyznę – powiedziała Radiu Watykańskiemu Vatican News Lidia Dudkiewicz, była redaktor naczelna „Niedzieli” i wieloletnia Sekretarz Redakcji tygodnika, którego redaktorem był zmarły w wieku 85 lat ks. Skubiś.

„Żegnamy człowieka, który odważnie bronił prawdy w czasach, gdy patriotyzm był zabroniony, zakazany a potem był niemodny” – podkreśla red. Dudkiewicz, która przez wiele lat na co dzień pracowała z ks. Skubisiem w Niedzieli.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Podkreśla, że odzyskał on tygodnik katolicki Niedziela po okresie przymusowego milczenia w komunizmie. „Nie bał się prezentować w Niedzieli trudnych tematów, a robił to z pozycji wiary oraz miłości do Kościoła i Ojczyzny” – zaznacza.

Red. Lidia Dudkiewicz wspomina, że nawet, gdy ks. Skubiś przeszedł na emeryturę założył ruch Europa Christi, ukazując chrześcijańskie korzenie naszego kontynentu.

Zob. Europa Christi – czas wyboru [WIDEO]

„Można powiedzieć, że całe życie walczył, aby Polska była Polską, i by Europa ostała się w swoim chrześcijańskim dziedzictwie. Był w tym zawsze bardzo blisko bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Wielką jego miłością była Matka Boża Jasnogórska, którą nazywał pierwszą redaktorką Niedzieli” – podsumowała red. Lidia Dudkiewicz w rozmowie z Radiem Watykańskim.

„Ks. Ireneusz Skubiś był charyzmatycznym kapłanem i człowiekiem wielkiego formatu, który stworzył ogromną, multimedialną instytucję kościelną, podejmującą nowoczesne formy ewangelizacji, stawiającą w centrum swojej działalności wartości kultury chrześcijańskiej, wnosząc tym samy ogromny i twórczy wkład w bogatą historię Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który w tym roku obchodzi 97-lecie istnienia” – napisano na portalu niedziela.pl.

Tak pisał ks. inf. Ireneusz Skubiś w 2020 roku: O nowy Cud nad Wisłą [link zewnętrzny]

za: niedziela.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]