Tak działa „dobra zmiana” w wojsku? Min. Błaszczak eliminuje cel: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Już poprawiono !

0
1306

Komentarz PP: Można by zawołać: „Mr Trump, we still want God !”


– Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę mówił niedawno na pikniku patriotycznym w Pułtusku Jarosław Kaczyński.

A tymczasem z wytycznych ws. wychowania żołnierzy decyzją MON znikają wartości chrześcijańskie oraz hasło „Bóg, Honor i Ojczyzna”

https://www.tysol.pl/zdj/zdjecie/32231

DECYZJA Nr 135/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie wprowadzenia do użytku służbowego „Wytycznych w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej w latach 2017-2018” w okresie sprawowania urzędu Ministra Obrony Narodowej przez Antoniego Macierewicza. Punkt 3, podpunkt pierwszy brzmiał:

3. W zakresie tworzenia warunków do przestrzegania dyscypliny wojskowej i reagowania na jej naruszenia:

1) ukierunkować działalność wychowawczą na kształtowaniu odpowiednich postaw u żołnierzy nawiązującą do chrześcijańskich wartości Wojska Polskiego, etosu żołnierskiego, zasad żołnierzy niezłomnych, zgodnie z tradycjami oręża polskiego „Bóg, Honor, Ojczyzna”;


DECYZJA Nr 60/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 19 kwietnia 2019 r. w sprawie wprowadzenia do użytku służbowego „Wytycznych w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej w latach 2019-2020” w okresie sprawowania urzędu Ministra Obrony Narodowej przez Mariusza Błaszczaka. Punkt 3, podpunkt pierwszy brzmi:

3. W zakresie tworzenia warunków do przestrzegania dyscypliny wojskowej i reagowania na jej naruszenia:

1) ukierunkować działalność dyscyplinarną na kształtowanie odpowiednich postaw u żołnierzy nawiązujących do wartości Wojska Polskiego, etosu żołnierskiego, historii wojskowości zgodnie z historycznymi tradycjami oręża polskiego;

Za: tysol.pl


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Napisany w duchu marksistowskim manifest podstawą dalszego rozwoju Unii Europejskiej? Komentarz ekspertów Ordo Iuris