Boliwia zrywa stosunki dyplomatyczne z Izraelem; Kolumbia i Chile odwołują ambasadorów

0
71
[bsa_pro_ad_space id=5]

Groteskowa agresja militarna Izraela na nieuzbrojonych cywilów w Strefie Gazy nadal wywołuje międzynarodowe reperkusje. Wczoraj Boliwia zerwała stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Kolumbia i Chile odwołały swoich ambasadorów w Izraelu w celu konsultacji w sprawie dalszych stosunków dyplomatycznych.

Urzędnicy ONZ w Strefie Gazy powiedzieli wczoraj, że „prawie 70% ofiar to kobiety i dzieci. Nie można tego nazwać „szkodami ubocznymi” ataków – sugerując, że rezultaty są takie, jakie Izrael faktycznie próbuje zrobić tj. zabijać kobiety i dzieci.

[bsa_pro_ad_space id=8]

W Belgii transportowe związki zawodowe odmawiają obecnie załadunku i rozładunku broni wysyłanej do Izraela (zarówno przez porty, jak i lotniska) i wzywają do natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Minister spraw socjalnych Hiszpanii, Ione Belarra, wezwała Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze do oskarżenia izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu, nazywając go zbrodniarzem wojennym.

Turcja, za pośrednictwem swojego prezydenta, Recepa Erdogana, powiedziała wczoraj:

„Izraelska administracja, z bezwarunkowym wsparciuem Europy i Ameryki, popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości na oczach całego świata dokładnie od 25 dni. Międzynarodowa prasa również milczy i szuka wsparcia dla Izraela”.

Na koniec ujawnił, że „Turcja podejmie kroki prawne przeciwko Izraelowi przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym”.

Chiny posunęły się nawet do tego, że USUNĘŁY „IZRAEL” ze swoich map internetowych, w tym w na platformach Baidu i Alibaba! Po kliknięciu na Jerozolimę pojawia się napis „Jerozolima, Palestyna”.

OPCJE

Stany Zjednoczone i Izrael badają możliwość utworzenia wielonarodowych sił rządzących Strefą Gazy, jeśli siłom izraelskim uda się obalić Hamas, poinformowały Bloomberg Business News osoby obeznane z tą sprawą.

Druga opcja zakłada utworzenie sił pokojowych wzorowanych na tych, które nadzorują traktat pokojowy między Egiptem a Izraelem z 1979 roku, podczas gdy trzecia opcja zakłada tymczasowy nadzór nad Strefą Gazy ze strony Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Inna opcja zakłada przyznanie tymczasowego nadzoru nad Strefą Gazy krajom z regionu, wspieranym przez wojska z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Idealnie byłoby, gdyby w tym procesie uczestniczyli również przedstawiciele krajów arabskich, takich jak Arabia Saudyjska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie – powiedział Bloomberg.

Istnieją również doniesienia, że Egipt rozważa zawarcie umowy zaproponowanej przez Izrael, która pozwoliłaby na przymusowe przesiedlenie Palestyńczyków ze Strefy Gazy na Synaj w zamian za anulowanie znacznej części długu zagranicznego Egiptu.

WIĘCEJ KŁOPOTÓW

Podczas gdy cały świat pogrążony jest w obserwacji przerażających działań Izraela w Strefie Gazy, a wojny i pogłoski o nich narastają, wczoraj wieczorem Izrael zrobił coś nie do pomyślenia.

O 17:54 izraelski rząd zdecydował się rozszerzyć swoje operacje wojskowe na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Tak, dobrze przeczytałeś. Wygląda na to, że Izrael zamierza zrobić na Zachodnim Brzegu to, co robi również w Strefie Gazy.

Celowo pogarszają sytuację!

halturnerradioshow

[bsa_pro_ad_space id=4]