[Wybory 2023] W wyborach parlamentarnych głosujmy na nasze wartości!

0
581
[bsa_pro_ad_space id=5]

Prezentujemy poniżej podsumowanie, które przygotowała organizacja CitizenGo, która walczy o cywilizację życia, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Gdyby ktoś z czytelników Polityki Polskiej chciał sprawdzić zbieżność swoich poglądów z programami 7 ogólnopolskich komitetów wyborczych, można to zrobić na stronie latarnikwyborczy.pl, odpowiadając na 20 przygotowanych pytań i zaznaczając ich ważność.

Kandydatów, których znajdziemy 15 października na listach w poszczególnych okręgach można wyszukać na stronie wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/kandydaci

Pamiętajmy, to Senatu RP obowiązują JOWy (jednomandatowe okręgi wyborcze), więc warto dobrze poznać kandydata przed oddaniem głosu, natomiast do Sejmu RP obowiązuje ordynacja proporcjonalna, gdzie głosuje się na listę i kandydata. W wyniku ordynacji do Sejmu RP bardzo często kandydat, który dostał mniej głosów, a jest na liście PO (teraz KO) czy PiS w okręgu znajdzie się w parlamencie, gdyż „ciągnie go lista”, natomiast kandydat z większą ilością głosów wyborców, ale z mniejszej listy nie dostanie się do parlamentu.


Przewodnik wyborczy CitizenGo dla konserwatywnego wyborcy:

GŁOSUJ ŚWIADOMIE!

[bsa_pro_ad_space id=8]

Fundacja CitizenGO przygotowała Przewodnik Wyborczy, aby każdy polski wyborca mógł oddać swój głos z rozwagą i zgodnie z własnymi przekonaniami. 

UWAGA – Warto zaznaczyć, że niektóre partie, takie jak Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica, mają odmienne stanowiska niż my, dlatego nie skierowaliśmy do nich naszych pytań.

Najważniejsze kwestie:

Stanowisko Pro-life [Aborcja]

  • ✅ Konfederacja i Polska Jest Jedna: Wyraźnie wyraziły swoje stanowisko pro-life, zgadzając się z naszymi przekonaniami. Są za prawem do życia dzieci nienarodzonych i deklarują, że sprzeciwią się obecnym roszczeniom dążącym do rozszerzenia prawa do aborcji ze względu na zdrowie psychiczne matki, czy jakiekolwiek inne powody.
  • ❓Trzecia Droga: Dąży do zakwestionowania obecnego stanu prawnego dotyczącego aborcji wyrażając konieczność przeprowadzenia osobnego referendum w tej sprawie. Przez proponowane nowe ustawodawstwo chce obalić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, które dodatkowo chroni życie nienarodzonych.
  • ⚠️PiS: Mimo że historycznie to ugrupowanie opowiadało się za ochroną życia od momentu poczęcia, ich ostatnie działania mogą budzić pewne wątpliwości. Ministerstwo Zdrowia jest podejrzewane o pracę nad ponowną interpretacją obowiązującego prawa, która mogłoby poszerzyć kryteria legalnej aborcji, zagrażając dotychczasowej skali obrony życia. Chodzi tu przede wszystkim o propozycję przyjęcia tzw. przesłanki zdrowia psychicznego, na temat której wypowiadała się nawet Komisja Bioetyczna Episkopatu Polski. Pisaliśmy o tym w naszej niedawnej petycji – KLIKNIJ TUTAJ
  • ❌Koalicja Obywatelska: Wyraźnie chcemy podkreślić, iż KO powszechnie głosi konieczność zliberalizowania prawa do aborcji i uczynienie jej możliwej i dostępnej do 12 tygodnia życia dziecka!

Stanowisko w Sprawie LGBT [Małżeństwa Jednopłciowe i inne]

  • ✅ Konfederacja i Polska Jest Jedna: Stanowczo podtrzymują tradycyjne poglądy na małżeństwo i rodzinę.
  • ⚠️ Trzecia Droga: Sprzeciwia się małżeństwom jednopłciowym i homoadopcji, ale wykazuje otwartość na rejestrację związków jednopłciowych.
  • ✅ PiS: Publicznie sprzeciwia się małżeństwom jednopłciowym i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, utrzymując w ten sposób konserwatywne stanowisko.

Stanowisko w Sprawie Wolności [Regulacje Pandemiczne, Lockdowny, Obowiązkowe Szczepienia]

  • ⚠️ PiS: Wprowadziło selektywne obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla określonych grup, takich jak pracownicy służby zdrowia, nauczyciele i służby mundurowe. W trakcie szczytu pandemii wprowadzili lockdowny, które ograniczały prawa obywatelskie, w tym prawo do zgromadzeń religijnych. Decyzja PiS o wprowadzeniu lockdownu podczas Wielkanocy, ważnego czasu dla wielu Polaków, budziła pytania dotyczące ich zaangażowania w ochronę wolności religijnej w tamtym czasie kryzysu.
  • ⚠️ Trzecia Droga: Szymon Hołownia poparł obowiązkowe szczepienia dla określonych grup zawodowych. Proponował również zaostrzenie przepisów dotyczących lockdownów i zwiększenie kontroli pracodawców nad paszportami COVID-19. Przykład: Sz. Hołownia postulował zaostrzenie lockdownu i kontrolę paszportów covidowych przez pracodawców, co może być postrzegane jako naruszenie prywatności i praw jednostki.
  • ⚠️ Z wyjątkiem Konfederacji ✅ wszystkie ugrupowania obecne w sejmie poparły wprowadzone przez rząd i niezgodne z konstytucją ograniczenia, które przyczyniły się do paraliżu służby zdrowia, zapaści szkolnictwa oraz upadku gospodarki. Ponadto izolacja wpłynęła na wzrost zachorowań na depresję i inne problemy emocjonalne, a także na zwiększenie różnych uzależnień oraz przemocy domowej. To stawia wszystkie partie, oprócz Konfederacji, na równi z partią rządzącą w kwestii odpowiedzialności za nadmierne zgony (wzrost śmiertelności z powodu utrudnionego dostępu do leczenia), recesję oraz wysoką inflację. Warto o tym pamiętać wybierając kolejny parlament, gdyż, jak już pisaliśmy tutaj (link do petycji CitizenGO o Traktacie Pandemicznym), Światowa Organizacja Zdrowia ma zakusy na wprowadzenie kolejnej pandemii. Duża część finansowania WHO pochodzi od prywatnych darczyńców takich, jak filantropijna fundacja Melindy i Billa Gates, oraz GAVI (globalna fundacja promująca szczepienia), co w praktyce oznacza, że Światowa Organizacja Zdrowia może dążyć do stworzenia warunków do szczepienia olbrzymiej ilości jednostek na całym świecie. Chyba nikt z nas nie chce powtórki z lat 2020-2022. Mamy prawo, a nawet obowiązek, domagać się od polityków przestrzegania naszych podstawowych praw i swobód obywatelskich.
  • Polska Jest Jedna: ugrupowanie to powstało na bazie obywatelskiego protestu oraz publicznych wystąpień prezydenta miasta Siemianowic Śląskich, Rafała Piecha. Miały one miejsce w czasie pandemii COVID-19. Rafał Piech regularnie występował w obronie wolności gospodarczej ograniczanej przez lockdown w czasie tamtej epidemii. Bronił on prawa do indywidualnej decyzji dotyczącej szczepień oraz wzywał do rozsądku w ich stosowaniu. Z tej postawy powstało ugrupowanie, które jednoznacznie opowiada się za ochroną wolności osobistych, wolności gospodarczej oraz tradycyjnych wartości.

W tych przełomowych dniach wyborów chodzi nie tylko o partie, ale przede wszystkim o zasady, które te partie reprezentują. Zachęcamy do podejmowania świadomych decyzji, które rezonują z Państwa wartościami, zwłaszcza gdy partie, jak PiS, wydają się wahać w swoim zaangażowaniu.

Nasze Główne Wartości: Nasze pytania skierowaliśmy w kwestionariuszu przedwyborczym do kilku partii, w tym Konfederacji, Polska Jest Jedna, Trzeciej Drogi, a także oczywiście do Prawa i Sprawiedliwości, aby dowiedzieć się, jakie są ich główne przekonania. Niepokojące jest to, że PiS, ważny gracz w polskiej polityce, zdecydował się nie odpowiadać. Ta cisza z ich strony budzi istotne pytanie: Czy PiS chwieje się w swoim zaangażowaniu w nasze wspólne wartości?

Twój Przewodnik do Świadomego Głosowania: Nie chcemy sugerować Państwu, na kogo głosować, ale musimy omówić pewne kwestie, aby każdy głosował w przemyślany sposób. Naszym celem jest dostarczenie informacji, aby każdy wyborca mógł dokonać świadomego i odpowiedzialnego wyboru, który najlepiej będzie odzwierciedlał jego przekonania i wartości. Ważne jest, aby wiedzieć, na jakim stanowisku stoją partie, zwłaszcza gdy niektóre, jak PiS, pozostają niepokojąco milczące w kluczowych kwestiach.

Wyraźne Stanowiska vs. brak odpowiedzi: Konfederacja i Polska Jest Jedna były jednoznaczne w swoich stanowiskach, podczas gdy brak odpowiedzi ze strony Trzeciej Drogi i zwłaszcza Prawa i Sprawiedliwości budzi zaniepokojenie.

Ugrupowania takie jak Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica, prezentują jednoznacznie odmienne poglądy od tych wyznawanych przez społeczność CitizenGO. Z tego powodu te partie intencjonalnie nie były sondowane co do ich deklaracji, które dla nas były jasne. Jak wynika z programów tych ugrupowań, wartości tych partii są sprzeczne z naszymi postulatami zawartymi w Przewodniku Wyborczym CitizenGO. Lewica, a także Koalicja Obywatelska opowiadają się za całym szeregiem nieakceptowanych dla nas przekonań takich, jak liberalizacja prawa aborcyjnego, czy też promocja ideologii LGBT, co jest jednoznacznie sprzeczne z naszymi wartościami.

Na koniec pragniemy podkreślić, że wzięcie udziału w ✅ ✅ REFERENDUM ✅ ✅ to możliwość wpływania na decyzje ważne dla naszego kraju. Nie przegapmy tej szansy, aby kształtować przyszłość naszej ojczyzny! Piszemy to, gdyż niestety w mediach pojawiają się wezwania do bojkotowania referendum. A przecież będzie ono ważne tylko wtedy, gdy swój głos odda co najmniej 50% uprawnionych obywateli.

Razem kształtujemy przyszłość Polski, w której będą uznawane i szanowane nasze wspólne wartości i przekonania.

NASZ WPIS Z 07.10.2023:

Do dziś PiS i Trzecia Droga nie udzieliły odpowiedzi na nasz przedwyborczy kwestionariusz. Ta sytuacja nie jest nam obojętna, gdyż treść odpowiedzi tych partii ma ogromne znaczenie z wielu ważnych powodów. Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie naszej petycji.

W najbliższym czasie przedstawimy Państwu odpowiedzi partii, które poważnie potraktowały nasz kwestionariusz i Państwa – wyborców.

Jeśli już dołączyli Państwo do naszej inicjatywy, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. 

Razem możemy naprawdę odmienić bieg wydarzeń i wpłynąć na naszą wspólną przyszłość.

NASZ WPIS Z 20.09.2023:

W CitizenGO dążymy do ochrony godności ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Dbamy o rodzinę, wolność religijną i edukację.

Pomimo wszystkich naszych starań, które często przynoszą wielkie zwycięstwa, nie możemy zmienić prawodawstwa Polski. Prawo jest zmieniane w naszym Parlamencie. Dlatego niezwykle ważne jest wybranie polityków, którzy gdy wejdą do parlamentu, będą głosować zgodnie z naszymi wartościami.

Problem z kampaniami przedwyborczymi polega na tym, że podczas ich trwania politycy często składają obietnice, a potem ich nie dotrzymują. Wyrażają się również często na jasno zadane pytania w sposób niejasny i niezrozumiały dla zwykłych ludzi, z jednym celem: by nie zrażać do siebie wyborców z obu stron spektrum wartości.

To dla nas za mało!

Chcemy usłyszeć jasne stanowisko.

Chcemy poznać prawdę.

Dlatego zdecydowaliśmy się wysłać kwestionariusz do liderów niektórych partii politycznych startujących w wyborach parlamentarnych i zapytać ich o kluczowe tematy dotyczące wartości i zagadnień, które wpływają lub będą wpływać na Polskę.

Kwestionariusz nasz skierujemy do PiS, Konfederacji, liderów Trzeciej Drogi i partii Polska Jest Jedna, gdyż partie te deklarują wspieranie wartości, które dla nas są ważne takich jak życie, rodzina, wolność. Chcemy upewnić się, czy tak będzie również po wyborach.

Liderów partii poprosimy o odpowiedź na pytania z kwestionariusza do piątku 29 września. Po otrzymaniu odpowiedzi prześlemy Państwu wyniki.

Wybory do Parlamentu odbędą się 15 października. Nie ma już dużo czasu.

Jeśli skład nowego parlamentu będzie korzystny, możemy osiągnąć wiele pozytywnych zmian, takich jak zwiększenie ochrony nienarodzonych dzieci czy zatrzymanie propagandy LGBT w szkołach i przedszkolach. Zależy nam też na dalszej ochronie wolności obywateli, wolności słowa i religijnej, wolności dotyczącej wyborów dotyczących zdrowia i edukacji.

W tych wyborach wiele jest na szali i potrzebujemy, aby jak najwięcej osób głosowało zgodnie z naszymi wspólnymi wartościami.

za: citizengo.org


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

[B. Kulas 2020] Kto nami rządzi ? Agentura obcych interesów w Warszawie. Brak suwerenności wewnętrznej Polski.

[bsa_pro_ad_space id=4]