„Warto rozmawiać” nie wraca do TVP

0
718
[bsa_pro_ad_space id=5]

Jesienią w ramówce Telewizji Polskiej zabraknie programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. „Sam się wykluczył, nakręcając antyszczepionkową histerię” — tłumaczy Jacek Kurski.

12 kwietnia br. wyemitowano odcinek „Warto rozmawiać”, w którym Jan Pospieszalski i zaproszeni goście (lekarze, prawnik i publicysta) krytycznie oceniali przyjętą przez rząd strategię walki z epidemią. Opinie, które padały w programie oburzyły Joannę Lichocką, posłankę PiS i członkinię Rady Mediów Narodowych.

[bsa_pro_ad_space id=8]

19 kwietnia emisja „Warto rozmawiać” na żywo w paśmie wspólnym TVP3 została odwołana tuż przed zaplanowaną porą.

Zdaniem Jacka Kurskiego „trudno wymagać od ludzi zastosowania się do rygorów walki pandemią, a jednocześnie ostentacyjnie promować ludzi, którzy robią sobie z tego kpiny”.

„Musi być jakaś społeczna dyscyplina. Jeżeli telewizja publiczna będzie nawoływać i sama wmawiać ludziom, że to co proponuje władza w rozprawie z koronawirusem, jest błędem — to nic z tego nie będzie. Cała walka, cały wysiłek pójdzie na marne. To pewna nieodpowiedzialność. Janek Pospieszalski sam się zatem wypisał z publicznej telewizji”

— uznał szef Telewizji Polskiej.

Opracowanie: Andrzej Komur
Źródło: Goniec.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Pan Kurski zapomniał o istnieniu Art. 21.2 „Ustawy o radiofonii i telewizji”, o treści:

„Programy i inne usługi jednostek publicznej radiofonii i telewizji w ramach jej misji publicznej powinny: 1) kierować się odpowiedzialnością za słowo i dbać o dobre imię publicznej radiofonii i telewizji; 2) rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą; 3) sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz formowaniu się opinii publicznej; 4) umożliwiać obywatelom i ich organizacjom uczestniczenie w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i krytyki społecznej; (…) 5a) sprzyjać integracji społecznej, w tym przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu; (…) 7a) służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych”.

W tym wypadku „kształtowanie postaw prozdrowotnych” opisane w punkcie 7, polega na szerzeniu propagandy Ministerstwa Zdrowia, które narzuca jednostronną narrację pandemiczną. TVP narusza punkt 2 (bo propaganda nierzetelnie przedstawia problem pandemii), punkt 3 (bo cenzura nie sprzyja swobodnemu kształtowaniu się poglądów nt. pandemii i działań rządu), punkt 4 (bo nie pozwala przedstawiać zróżnicowanych poglądów i krytyki społecznej wobec decyzji Ministerstwa Zdrowia) i punkt 5b (bo TVP wykluczyło społecznie krytyków decyzji pandemicznych i aktywnie dzieli społeczeństwo, a nie integruje). Same zacytowane słowa Kurskiego naruszają punkt 1, bo potwierdza łamie ww. ustawy narażając wiarygodność i dobre imię TVP oraz zaufanie do tej instytucji medialnej.

za: wolnemedia.net

O RODZINIE PANA KURSKIEGO, PREZESUJĄCEGO OD 2016 ROKU TVP MOŻNA TEŻ POCZYTAĆ TUTAJ. [ Co gorsze? Mieć dziadka w Wehrmachcie, czy – zdrajcę Polski, w żydokomunie?! ]

[bsa_pro_ad_space id=4]