Dr Fauci nie umie wyjaśnić dlaczego liczba zakażeń w Teksasie spada po zniesieniu lockdownu: „Trzeba zaczekać kilka tygodni”

0
354

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych i doradca prezydenta USA ds. Covid-19 [+wielokadencyjny ds. zdrowia publicznego – przyp. PP], nie umie wyjaśnić dlaczego w Teksasie spada liczba zakażeń i zgonów po zniesieniu lockdownu i nakazu maskowania.

  Całkowite zniesienie restrykcji nastąpiło 10 marca 2021 roku. Zapowiedź gubernatora Teksasu Grega Abbotta o wycofaniu wszelkich obostrzeń epidemicznych spotkała się z ostrą krytyką ze strony Demokratów.

POR. USA: 5 stanów znosi obowiązek noszenia masek – Alabama, Missisipi, Teksas, Montana i Iowa.

  6 kwietnia, a więc miesiąc po zniesieniu lockdownu w Teksasie, dr Fauci stwierdził w rozmowie na antenie MSNBC, że spadek liczby zakażeń „może być mylący”, ponieważ zazwyczaj „trzeba zaczekać kilka tygodni, żeby zobaczyć efekt”. Stwierdził, że spadek może być związany z tym, że ludzie więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu [I O TO CHODZI !!! IM WIĘCEJ SPACERÓW I RUCHU TYM ZDROWSZY CZŁOWIEK !! – PRZYP. PP].

– Mam nadzieję, że liczba zakażeń będzie spadać. Jeśli tak się stanie, będzie wspaniale. Ale zawsze jest obawa, kiedy wycofujesz się z restrykcji, szczególnie w przypadku restauracji i barów, że nagle następuje wzrost – stwierdził Fauci. – Musimy być ostrożni. Nie dokonujmy oceny przedwcześnie – podkreślił.

Wywiad miał miejsce dzień po meczu baseballowym na teksańskim stadionie Globe Life Field w Arlington. Na trybunach pojawiło się ponad 38 tys. kibiców na 40 tys. miejsc.

Od tego wydarzenia minął tydzień. Liczba zakażeń w Teksasie nadal spada: 5 kwietnia – 4 966, 6 kwietnia – 4 199, 7 kwietnia – 3 807, 8 kwietnia – 4 528, 9 kwietnia – 3 184, 10 kwietnia – 2 468, 11 kwietnia – 1 469. Średnia zgonów z ostatnich 7 dni wynosi 73.

Źródło informacji: MSNBC

za: wprawo.pl

fot. AP Photo/Alex Brandon