Oto nadchodzi Twój dzień, w którym wszystko na nowo rozkwitnie

0
1010
[bsa_pro_ad_space id=5]

Wielki Post, który rozpoczęliśmy w Środę Popielcową, jest czasem przygotowania na Święta Wielkanocne.

W pierwszych wiekach chrześcijaństwa okres ten trwał czterdzieści, pięćdziesiąt, sześćdziesiąt lub nawet siedemdziesiąt dni. Dlatego w Tradycji trzy niedziele przed Wielkim Postem nazywamy kolejno: starozapustną – siedemdziesiątnicą, mięsopustną – sześćdziesiątnicą i zapustną – pięćdziesiątnicą.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Dopiero w VI wieku papież Grzegorz Wielki wyznaczył czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, jaki dziś obchodzimy.

Oto nadchodzi Twój dzień,
w którym wszystko na nowo rozkwitnie”
.

Owe słowa wielkopostnego hymnu wskazują nam cel, który powinien szczególnie przyświecać nam w czasie czterdziestodniowej pokuty. Tym celem jest odnowienie naszego życia poprzez udział w życiu Chrystusa zmartwychwstałego.

Wielki Post jest przygotowaniem na największą uroczystość w roku kościelnym oraz zapoczątkowaniem naszego udziału w misterium wielkanocnym. Okres Świętej Czterdziestnicy, jak brzmi oficjalna nazwa Wielkiego Postu, to czas wytężonej pracy duchowej, ale także obfitego wylewu łaski Bożej.

          W Wielkim Poście zadaniem wiernych jest ćwiczenie się w zwyciężaniu pokus, za przykładem Pana Jezusa kuszonego na pustyni przez Szatana. Ćwiczenia te mają odbywać się poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Te trzy zadania w piękny sposób może dopełnić czytanie pobożnych lektur. Pytanie tylko – co czytać, by dobrze przeżyć ten czas?

          Jedną z pozycji, którą z pewnością możemy Państwu polecić, to objawienia błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich, które zostały zebrane i wydane jako książka o tytule „Żywot i bolesna męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Matki Jego Maryi”. Są to pełne realizmu i wstrząsające swą dokładnością zapisy wizji, których doświadczała ta niemiecka katolicka mistyczka i stygmatyczka.

W tym dziele zawarte są treści związane z całym Planem Bożego Zbawienia od stworzenia świata aż do Wniebowstąpienia. Pozycja jest reprintem książki, która ukazała się w 1927 roku. To zarazem najwierniejsze oryginałowi wydanie objawień błogosławionej A.K. Emmerich. Tylko u nas mogą Państwo zakupić książkę z oryginalną treścią podyktowaną ks. Klemensowi Brentano przez błogosławioną Annę Katarzynę Emmerich.

          Na czas Wielkiego Postu, kiedy rozważamy Mękę Pana Jezusa i udział w niej Jego Matki, powyższa lektura jest jedną z najlepszych pomocy w zagłębianiu się w tajemnicę tego wielkiego wydarzenia, pełnego miłości Boga do człowieka. To na podstawie objawień błogosławionej mistyczki został nakręcony głośny film w reżyserii Mela Gibsona ‒ „Pasja”, który zapewne niejednokrotnie przypominaliśmy sobie w czasie Wielkiego Postu. Zapraszamy Państwa do nabycia tej niezwykle wartościowej lektury, do której wraca się nie tylko w czasie czterdziestodniowej pokuty, bowiem w każdym dniu naszego życia powinniśmy pamiętać o wspaniałym dziele Bożego Zbawienia.

za: 3dom.pro

fot. bazylikamiechow.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]