Geopolityka koronawirusa – wywiad z Francji

0
1359
[bsa_pro_ad_space id=5]

Wywiad z Valerie Bugault przeprowadzony w kwietniu 2020 roku

[bsa_pro_ad_space id=8]

Z perspektywy czasu można lepiej zrozumieć pewne kwestie.


W środku niespotykanego globalnego kryzysu, Strategika (obywatelski serwis we Francji – przyp. red.) dostarcza informacji ze strony analityków i myślicieli uznanych w swoich dziedzinach. Zadajemy im serię pytań, które odnoszą się do różnych aspektów tego realnego kryzysu naszej cywilizacji i ich politycznych, geopolitycznych i społecznych konsekwencji. Tym razem odpowiada Valérie Bugault.

Valérie Bugault jest doktorem prawa, absolwentką Uniwersytetu Panthéon-Sorbonne oraz prawnikiem. Od 2009 roku zaprzestała praktyki prawniczej i poświęca się, aby dostarczać opinii publicznej wiedzy i wyników swojej rozległej pracy. Obecnie zajmuje się analizą geopolityki (gospodarczej, prawnej i monetarnej) oraz jest wykładowcą. Jej obszary badań to instytucje – narodowe i międzynarodowe – waluty, biznes, prawo oraz funkcjonowanie globalnej gospodarki.

Jest autorką czterech książek, które zostały niedawno opublikowane przez Sigest:

– „Nowy duch prawa i pieniędzy” [franc.: Du nouvel esprit des lois et de la monnaie], napisaną wspólnie Jean Rémy, wydaną w czerwcu 2017.

– „Nowe przedsiębiorstwo” [franc.: La nouvelle entreprise], wydana w lipcu 2018

– „ Ukryte przyczyny globalnego chaosu” [franc.: Les raisons cachées du désordre mundial], zbiór artykułów, wydane 30 marca 2019.

– „Jutro o świcie… Odnowienie” [franc.: Demain dčs l’aube… Le renouveau], wydana we wrześniu 2019.


Tak jak mówi to nasz przyjaciel Lucien Cerise, musimy rozróżnić pomiędzy obserwowalną rzeczywistością w świecie rzeczywistym a narracjami faktów, które są rozsiewane. On twierdzi mniej więcej tak:

“We Francji, a szerzej na całym Zachodzie, kryzys zdrowotny koronawirusa pokazuje praktyczny przypadek inżynierii społecznej i zarządzania poprzez chaos. Znajdujemy tutaj tę samą strukturę jak przy „zagrożeniu terrorystycznym”: miksturę rzeczywistości i fikcji, przygotowaną z pomocą dwóch dobrze znanych forteli:

  1. Strażaka podpalacza
  2. Trójkąta Karpmana

W mieszance rzeczywistości i fikcji, którą naświetla w swojej ostatniej książce profesor Raoult – który uważa się za przypadkowego ucznia Jean Baudrillarda: wyznawcy „całej rzeczywistości” się mylą, a także wyznawcy „całej fikcji” są w błędzie.

Przykład: to, że “oficjalna wersja” kryzysu koronawirusowego jest błędna, nie oznacza wcale, że epidemia (wirus) nie występuje; podobnie jak to, że „oficjalna wersja” ataków terrorystycznych jest błędna, nie oznacza, że ataki nie miały miejsca.

Wydarzenia mają miejsce, a jedynie wyjaśniająca narracja jest fałszywa, a nie same wydarzenia. Analiza obecnego kryzysu również ukazuje zastosowanie technik strażaka podpalacza oraz Trójkąta Karpmana, to jest odgrywania ról kata / ofiary / zbawcy.

Władza zezwala, aby sytuacja kryzysowa zaistniała, a nawet jej dopomaga, celowo lub przypadkowo.

W rzeczywistości władza zajmuje dlatego miejsce strażaka podpalacza, a więc kata. Następnie, jak już kryzys nastąpił i trwa, władza przedstawia siebie jako zbawcę, który ochroni nas przed kryzysem, który sama spowodowała, jak strażak, który gasi ogień po tym jak sam go zaprószył.

Stykamy się tutaj z rodzajem globalnego dysonansu poznawczego, ponieważ dostarcza się nam jednego lub wielu częściowych (w najlepszym przypadku) sprzecznych i/lub błędnych oficjalnych wyjaśnień na temat zjawiska, z którym mamy do czynienia, które uniemożliwia zrozumienie całego zjawiska.

W rzeczywistości, metodologia relacjonowania kryzysu koronawirusowego przypomina te, które nam się narzuca, aby kierować procesami myślowymi: sekwencjonowanie (to słowo jest teraz modne) lub wydzielanie wiedzy, rodzaj fordyzmu (koncepcja taśmy produkcyjnej podzielonej na kawałki, zastosowana po raz pierwszy w amerykańskiej fabryce Forda – przyp. tłum.) zastosowany na wszystkich polach wiedzy.

Do tego dokłada się inne zjawisko, dzielenia i izolacji społeczeństw: społeczności medyczne zrzeszają się w niewielkim stopniu lub wcale z innymi społecznościami, każde pozostaje we własnym kręgu z własnym sposobem organizacji społecznej. W ten sposób, obserwacje i życie, które jedni prowadzą są raczej niedostępne dla obserwacji i życia, które prowadzą inni, gdzie jedynym punktem kontaktu jest (bezpośredni lub pośredni) kontakt zawodowy, usługa.

W ten sposób otrzymujemy różne informacje zwrotne z różnych źródeł: medyków, organizacji międzynarodowych oraz różnych krajów z całego świata. Innymi źródłami informacji są te pochodzące ze struktur naszego własnego rządu (ustawy, prawo, itd.). Ponadto mamy jeszcze tzw. niezależne media, które częściowo lub całkowicie zaprzeczają wcześniej wymienionym źródłom….

Koniec końców, aby umieć z tego wyciągnąć jakiś sens, należy wprowadzić porządek odnośnie faktów dotyczących wydarzenia; to znaczy, należy zaklasyfikować i umieścić w kontekście dane zjawisko; i oczywiście ta klasyfikacja musi być odpowiednia.

Mamy tutaj następującą kolejność zdarzeń: nagłe pojawienie się wirusa w Chinach, w kraju, który już historycznie doświadczył tego typu wirusa.

Następnie, seria alarmujących doniesień prasowych na temat jego dużej śmiertelności. Potem, oczywiście, wirus roznosi się po świecie, jak również dowiadujemy się, że Bank Światowy planował „szoki związane z pandemią” już w 2017 roku.

Później pojawia się rzekoma lista dotkniętych krajów i nieskończona ilość społeczeństw poddanych zamknięciom (lockdown) rzekomo, aby zwalczać rozprzestrzenianie się danego wirusa.

Cały czas rośnie liczba “zgonów”, a usługi zdrowotne dosłownie zatykają się pod naporem ludzi, którzy chcą być zbadani lub leczeni. Wszystko to ma miejsce w bardzo szczególnym geopolitycznym kontekście, w którym Chiny, obecnie dojrzałe gospodarcze imperium, zawiązały alians z Rosją i jej siłami militarnymi, aby zwalczyć hegemonię Ameryki i jej korporacji.

Ale to, czego brakuje w tym obrazie jest kluczowe: od początku XX wieku Stany Zjednoczone i ich alianci nie były rządzone przez – co nazywam politycznym fenomenem – interes wspólnotowy, ale przez kartel korporacji, prowadzonych przez główne globalne banki inwestycyjne, które mają siedziby w City w Londynie od czasów Olivera Cromwella.

W rzeczywistości zachodnie państwa już nie istnieją, gdyż zostały sprywatyzowane, kiedy kontrola nad ich walutami wpadła w ręce prywatnych bankierów, co tłumaczy pojawienie się w Europie europejskich instytucji, które są jedynie polityczną formalizacją tego zamachu na prawa organizacji społecznych dokonanych przez prywatne interesy.

W tym obrazie, z jednej strony widzimy pojawienie się bardzo zaraźliwego wirusa, który staje się groźny, gdy dostaje się do płuc i układu oddechowego. W tym momencie, pacjenci nie mają prawie żadnych innych wirusów w ciele i bezużytecznym staje się leczenie zalecane przez profesora Didiera Raoult, jak on to sam wyraźnie określił.

Poza przypadkami z komplikacjami, które najwyraźniej nie są takie rzadkie, rzeczony wirus jest relatywni nieszkodliwy; objawia się mniej lub bardziej niekomfortowymi objawami, ale nie zagraża życiu dotkniętych pacjentów.

Didier Raoult, francuski profesor, który jest światowo uznanym specjalistą wirusologii i chorób zakaźnych, przedstawił roboczą hipotezę, która została potwierdzona przez specjalistów chińskich, którzy leczyli wirusa oraz przez profesora z Senegalu (Prof. Seydi), który miał do czynienia z wirusem Ebola, i który jest dlatego uważany za światowego znawcę na tym polu. Zalecane leczenie nie jest drogie (ponieważ bardzo stare patenty są już w domenie publicznej); nie jest 100% skuteczne, gdyż zależy to od tego, czy zostanie zaaplikowane odpowiednio wcześnie. Tak mniej więcej przedstawia się sytuacja w pigułce.

Z drugiej strony obrazu widzimy “doktorów-do-wynajęcia” (z których najbardziej modną jest obecnie nikczemna Karine Lacombe, która rozgaduje się w mediach i jest opłacana przez wiele farmaceutycznych lobby), a także cały aparat państwa i ustanowionych jednostek (INSERM [National Institute for Health and Medical Research], etc.), wszystkie związane bardziej lub mniej z farmaceutycznym lobby, którzy występują na scenę medialną, aby zniszczyć pracę zacnych specjalistów, których właśnie zacytowałam.

Nie wspominając o tym, że kampania prezydencka Macrona była częściowo finansowana przez Wielką Farmację.

A ponadto – jedynie prześlizguję się po powierzchni tego wszystkiego, ponieważ wymienienie wszystkiego zabrałoby mnóstwo czasu – wszystkie obecne [kwiecień 2020 – przyp. tłum.] polityczne decyzje stoją otwarcie w sprzeczności do oficjalnego celu powstrzymania tej epidemii, które zawierają m.in. zaklasyfikowanie znanego od dziesięcioleci, leku sprzedawanego bez recepty jako substancji trującej z początkiem 2020 roku, odmowę przyznania autoryzacji administracyjnych naukowcom oferującym testy do wykrycia infekcji koronawirusowej, odmowę przez rząd pomocy ze strony przemysłowców chętnych do produkcji respiratorów, etc.

Aby uzupełnić obraz całości, możemy do tego dodać systematyczny demontaż państwowych usług zdrowotnych, od likwidacji zapasów sprzętu do restrykcji w zakresie łóżek i personelu szpitalnego, które postępują od prezydencji Sarkozyego. Dlatego ten kryzys zdrowia ujawnia nam rzeczywistych politycznych aktorów ukrytych za dobroczynną maską państwa ! Obecnie dużo łatwiej jest zobaczyć, że państwo jest zarządzane przez prywatne interesy, które rekomendują bardzo drogie i nieefektywne sposoby leczenia, oczekując na przybycie obowiązkowej szczepionki.

Absolutny lider do zgarnięcia puli publicznych i prywatnych kontraktów na masowe zamówienia na szczepionkę: Johnson & Johnson, ogłosił już 31 marca, że będzie gotowy testować pierwszą szczepionkę we wrześniu 2020 roku ! Inne laboratoria oczywiście również prześcigają się, aby zgarnąć pulę pieniędzy z przyszłych szczepionek.

Jednak niezmiernie istotnym jest zrozumienie dwóch rzeczy. Po pierwsze, wszystkie szybko wytwarzane szczepionki, historycznie okazały się nieefektywne, a nawet niebezpieczne dla zdrowia. Po drugie, jest mało prawdopodobne, aby szczepionka przeciw hipotetycznie zmutowanemu wirusowi, a takim jak koronawirus, okazała się skuteczna. Ten problem polega na tym, że Covid-19 obejmuje kilka różnych szczepów, z których każdy dzieli się następnie na kilka wariantów. Podsumowując, jeśli rządy chciałyby rzeczywiście zatrzymać epidemię, zdecydowałyby się leczyć jak największą liczbę ludzi szybciej, taniej, tak jak rekomendował to Doktor Raoult i inni wiodący specjaliści z całego świata.

Po tym zachowaniu masowego medycznego leczenia zapobiegającego, widać wyraźnie stopień uczciwości francuskiego rządu (nie tylko francuskiego – przyp. tłum.) Innymi słowy, gdyby rząd był uczciwy, nie narzucałby obecnej opcji blokowania masowego leczenia w każdy możliwy znany sposób i posłuchałby wskazówek i rekomendacji Prof. Raoulta; oraz nie zacieśniałby jednocześnie środków dotyczących lockdownu, które są narzucane lokalnym społecznościom, podczas gdy wyłącza się z nich społeczności buntownicze zlokalizowane na terenach bezprawia, oraz obozów dla migrantów.

Francuski rząd, który również ostatnio masowo i przedterminowo zwolnił zwykłych więźniów z rekomendacji ONZ (taki był oficjalny komunikat osób z otoczenia sądowniczego), będzie karał więzieniem każdego, kto łamie w sposób powtarzalny narzucone zasady, czy to przez przekroczenie dziennego limitu spacerów albo przez przekroczenie dozwolonych terenów, albo tych, którzy zapomnieli o swoich przepustkach do opuszczania domów…

Dwie rzeczy są tutaj krystalicznie jasne:

  • Że za oczywistym przyrzeczeniem, aby chronić społeczeństwo ukrywa się obłudne pożądanie inżynierii społecznej, aby wprowadzić je w stan szoku i masowego monitoringu.
  • Że wprowadzana anarchia społeczna jest celowo organizowana przez same władze publiczne, pod fałszywym pretekstem zatrzymania epidemii.

Strategika: Czy ta pandemia doprowadzi do gospodarczego i systemowego upadku ? Ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie zostało wezwanych do poddania się kwarantannie. Po raz pierwszy w swojej historii ludzkość zdaje się umieć współpracować jako całość w starciu ze wspólnym globalnym wrogiem. Co myślisz o tej sytuacji ? Czy ta pandemia zmusi ludzkość, aby zainstalować światowy rząd, jak Jacques Attali zalecał podczas pandemii grypy w 2009 roku ?

Jak wówczas tłumaczył „historia uczy nas, że ludzkość jedynie wówczas robi postęp, kiedy ludzie są naprawdę wystraszeni”. Co myślisz o tej wypowiedzi ?

VB: Informacje z wielu źródeł pokazują, że istnienie pandemii było przewidziane, jeśli nie oczekiwane, przez pewne instytucje i osoby, pośród których możemy wymienić, bez konkretnej kolejności, Fundację Billa i Melindy Gates, the John Hopkins Centre for Health Security, World Economic Forum (Światowe Forum Ekonomiczne w Davos), WHO (Światową Organizację Zdrowia), Bank Światowy, Jacques Attali, magazyn The Economist (w 2019 i 2020 roku)… Oraz brytyjskiego Gordona Browna, który otwarcie wzywa do ukonstytuowania się rządu światowego, aby nam rozwiązał pandemii koronawirusa.

Mamy tutaj do czynienia z sytuacją, jaka nie miała jeszcze miejsca w historii, w której mała grupa ludzi, ukryta za anonimowością kapitału i międzynarodowych instytucji i prowadzona przez kilku prywatnych bankierów, organizuje wstrząsy albo za pomocą tych wstrząsów przeprowadza swoją globalną agendę przejęcia politycznej kontroli nad światem poprzez zainstalowanie „światowego rządu”.

Aby osiągnąć ten cel, koniecznym było uprzednie rozbudzenie poczucia, ogólnie pośród jednostek, a szczególnie wśród liderów politycznych, że wydarzenia potrzebują być uregulowane na skalę globalną. Od samego początku, możemy i musimy tutaj podejrzewać ogromną manipulację.

I staje się coraz bardziej oczywistym, że ten koronawirus pochodzi ze wspomaganej kombinacji dwóch naturalnych wirusów, kombinacji, która niestety wyciekła z jednego lub więcej laboratoriów. Prawdopodobnie nigdy nie poznamy prawdziwego przebiegu wydarzeń, które doprowadziły do rozprzestrzenienia się tego rodzaju wirusa.

Co ważne, biorąc pod uwagę jednolitość reakcji politycznych na ten kryzys zdrowotny w różnych krajach, obywatele-ofiary muszą w sposób absolutny wyostrzyć swoją czujność i podnosić alarm, ponieważ manipulacja staje się jasna w kontekście szerokiej prywatyzacji państw.

Jednakże, nigdy dość podkreślania, że ludzie powinni być w stanie ocenić dokładność informacji, które są im dostarczane. Osobiście uważam, że nie powinniśmy kłaść na tym samym poziomie chińskiej politycznej odpowiedzi co odpowiedzi politycznej krajów europejskich.

Z jednej strony nie można zapominać, że Chiny, obecny zwyciężający oponent gospodarczej hegemonii bloku zachodniego pod egidą NATO, był pierwszym krajem zaatakowanym przez wirusa.

Z drugiej strony, chińscy przywódcy publicznie obwiniali amerykański globalny wywiad za rozprzestrzenienie wirusa na ich własnym terytorium.

W ostateczności musimy pamiętać, że w 2019 roku miały miejsce dwa niezmiernie istotne wydarzenia w USA, które mogą być łatwo skorelowane:

  • Jakiś rodzaj epidemii płucnej został przypisany i obwiniono nią producentów papierosów elektrycznych, oraz,
  • Laboratorium (Fort Detrick) musiało zostać zamknięte ze względu na przecieki podczas lata 2019 roku (Trump ostatnio zarządził jego ponowne otwarcie, aby walczyć z koronawirusem !).

Łatwo możemy sobie wyobrazić, że odpowiedzialność za wyciek tego bakteriologicznego materiału, czy to umyślnego czy nie (nigdy się nie dowiemy), sztucznie została przypisana potężnemu przemysłowi tytoniowemu – co umożliwiło mu wyeliminowanie obiecującego i nieszkodliwego, ale już zaczynającego zagrażać konkurenta (przemysł papierosów elektronicznych) – z błogosławieństwem stref rządowych, który w ten sposób uniknął konieczności tłumaczenia się przed społeczeństwem.

Musimy również zawsze pamiętać, że oficjalne rządy są sprywatyzowane, ale mimo tego, jest wiele osób, które codziennie pracują w departamentach rządowych, a które same nie są skorumpowane. W ten sposób, nawet w przypadku wycieku bakteriologicznego z tajnego laboratorium nie można być pewnym, czy ten wyciek był umyślny; osoby zinfiltrowane i pod bezpośrednimi rozkazami sił finansowych mogły stać za organizacją tych zdarzeń, nawet bez wiedzy swoich kolegów.

Chciałabym powrócić do istnienia tajnych bakteriologicznych laboratoriów naukowych. Musimy zrozumieć, że jest tutaj problem w tych samych kategoriach, w jakich pojawił się na polu broni nuklearnej: wiele krajów posiada takie laboratoria oficjalnie, bez używania ich do celów ofensywnych. Podobnie posiadały i wciąż posiadają broń nuklearną, a jedynie niewiele z nich użyło jej do celów ofensywnych. Od długiego czasu znamy skłonność mocarstw Anglo-Amerykańskich i ich sojuszników, aby atakować cywilne społeczeństwa, które postrzegają – mówiąc całkiem szczerze – jako nie posiadające żadnej wartości, jako ludzi, których uważają za zbytecznych w stosunku do wymogów (zobacz Monument w Georgii [Georgia Guidestones] lub prace Klubu Rzymskiego i jego odnóg).

Według mojej wiedzy, Chiny nigdy nie użyły bomby nuklearnej ani innej broni masowej destrukcji w sposób ofensywny. W przeciwieństwie do tego, USA i jego sojusznicy nie mają już argumentów, aby przekonać nas, że nie są zdolni do użycia tego rodzaju broni w celu ataku zwłaszcza na populacje cywilne (stało się to jakby ich specjalnością).

Jak tylko te podstawy zostaną wyjaśnione i kontekst zostanie przywrócony, jest możliwym odpowiedź na twoje pierwsze pytanie.

Zamykanie zdrowych ludzi doprowadza ich gospodarki krajowe do ogromnego zastoju. W zależności od długości lockdownu, tym krajom będzie bardzo ciężko z powrotem się podnieść, szczególnie jeśli są zadłużone. Temu przywróceniu będzie oczywiście towarzyszyć rewizja ich wewnętrznego funkcjonowania.

Ponadto, podczas tego kryzysu zadano kłam tak wychwalanym korzyściom gospodarczej globalizacji, która spowodowała, że każdy kraj zależy od innych, co ujawniło, jak tzw. kraje rozwinięte zostały ograbione z przemysłu i już nie są samowystarczalne w żadnym stopniu. Z powodu tego możemy przewidzieć z pewnością, że będzie czas „przed” i czas „po” kryzysie koronawirusowym.

Stąpamy razem na linie i sprawy mogą się potoczyć w dwóch kierunkach, zależnie od zdolności obywateli do odpowiedniej reakcji, albo w kierunku pełnego globalizmu z rządem światowym albo w kierunku politycznego przejęcia państw przez własne narody.

 

Strategika. Jak widzisz dalszy rozwój wypadków pandemii i jej politycznych i społecznych konsekwencji w kolejnych tygodniach i miesiącach ?

VB: Albo obywatele poddadzą się strachowi, albo się zastanowią i zrozumieją, że ten strach jest utrzymywany i kontrolowany przez ich przywódców, którzy podejmują wszelkie decyzje, umożliwiające rozprzestrzenianie się koronawirusa nie tylko w sposób niezachwiany, ale i łatwy. Robią to poprzez odmawianie społeczeństwom dostępu do terapii i leków, które są skuteczne, aby powstrzymać proces zakażeń, w tym samym czasie trzymają ludzi w lockdownie wystarczająco długo, aby być w stanie zaoferować im – to jest implementacja dobrowolnego niewolnictwa – przyszłą cudowną szczepionkę. Ta szczepionka, oprócz swojej zyskowności, będzie bez wątpienia wzbogacona o sole glinu (które stały się niezbędnym dodatkiem), przekaźniki RNA (mRNA które umożliwią przeprowadzanie genetycznych eksperymentów na ludzkim genomie na żywo i w ogromnej skali), a zwłaszcza czip RFID, który umożliwi każdemu otrzymanie swojego wynagrodzenia i dostęp do swojego konta bankowego. Ten etap przymusowego szczepienia będzie absolutnie decydujący w zapewnieniu, że globaliści (bankierzy, Wielka Farmacja i inni), zdobędą bezpośrednią kontrolę nad populacjami. Każda osoba będzie w ten sposób musiała być posłuszna, pod rygorem pozbawienia go lub jej dostępu do podstawowej egzystencji. Powinnam w tym miejscu wyjaśnić, że w wyniku gospodarczego upadku, istnieje większe ryzyko, że podstawowe środki egzystencji nie będą powiązane z żadna produktywną pracą indywidualną, ale raczej z powszechną pomocą otrzymywaną od marionetkowego państwa będącego całkowicie na usługach sił finansowych.

 

Strategika. Czy istnieje polityczne wyjście z zaistniałej sytuacji, którą właśnie opisałaś i jaką formę mogłoby ono przybrać według Ciebie ?

VB: Koniecznym jest rozpoczęcie od naturalnej zasady, że każdy problem posiada rozwiązanie, pod warunkiem, że jest on dobrze zdefiniowany. W obecnym przypadku, oczywiście, że są polityczne rozwiązania, powiedziałabym nawet, że jedynymi pozytywnymi rezultatami są rozwiązania polityczne we właściwym rozumieniu tego słowa. Inaczej mówiąc, jedynie polityczne przejęcie organizacji państwa przez własnych obywateli, narodu, może doprowadzić do korzystnego rezultatu dla całych populacji. W przeciwnym wypadku będziemy oglądać ogólne staczanie się, pożądane przez ponadnarodową oligarchię, w kierunku rządu światowego w rękach sił finansowych, ze społeczeństwami przeznaczonymi do znacznej redukcji, a następnie z tymi co przeżyją, do zniewolenia. W moich pracach, tłumaczę jak społeczeństwo mogłoby być zreorganizowane, aby stać się naprawdę polityczne, to znaczy, aby obywatele państwa narodowego mogli stać się pełnymi uczestnikami politycznych wyborów w swoich krajach.

Przeczytaj rozdział „Odnowienie instytucjonalne”, które zaczyna się od str. 278 mojej książki „Ukryte przyczyny globalnego chaosu”, opublikowanej w marcu 2019 roku przez Sigest. Nie będę teraz poruszała tego tematu tutaj, bo zajęłoby to zbyt dużo czasu. Być może poruszymy go w drugim wywiadzie dla Strategika ?

 

Strategika. W jaki sposób łączysz obecny kryzys z Twoim obszarem ekspertyzy i polem badań ?

VB: Ten kryzys naprawdę łączy się z moją pracą w wielu obszarach. Wspomniałam powyżej kwestię instytucjonalną organizacji państw. Ale to nie jedyny związek. Inny, bardzo istotny, dotyczy obecnych trendów w walutach światowych. Już wyjaśniałam wiele razy, że Brexit, który może się wydawać pozytywnym zjawiskiem, został zainicjowany przez bankierów z City w Londynie, aby uzyskać pełną swobodę działań, wolną od instytucjonalnych barier Unii Europejskiej, aby wykonać ruchy w kierunku waluty światowej.

Tak jak Keynes przepowiedział w ostatnim stuleciu, dolar, z jego podwójną rolą waluty krajowej i światowej, od samego początku był nie do utrzymania. W ten sposób jego oczekiwany koniec mógł został zaprogramowany.

Pierwszym krokiem było pozbycie się standardu złota, a kolejnym było jego odcięcie od ropy, która zastąpiła złoty standard. Obecnie, siedząc niejako w pierwszych fotelach, właśnie to obserwujemy. Obecnie większość państw na świecie jest przekonanych o absurdalności pozostawienia dolara jako międzynarodowej waluty rezerwowej. Trump również podejmuje działania, gdyż właśnie (kwiecień 2020 – przyp. tłum.) podjął kroki, aby połączyć FED z Departamentem Skarbu w celu stworzenia dwóch rodzajów dolara, zgodnie z modelem chińskim – Yuana i Renminbi: wewnętrznego dolara i dolara walutowego, który będzie krążył na rynkach międzynarodowych. Monetarny reset zbliża się więc szybko. Zrównoważona waluta światowa, kontrolowana oczywiście przez bankierów, wkrótce będzie mogła się pojawić w formie koszyka walut, i będzie krążyła całkowicie w sposób cyfrowy. Za długo by trwało, abyśmy tu opisywali szczegóły początkowego bankowego oszustwa, na które składało się utożsamianie waluty z namacalnym środkiem handlowym (początkowo cenne metale). Cała historia, którą opowiadam w mojej książce, napisanej wspólnie z bankierem Jean Rémy, zatytułowana „ Nowy duch prawa i pieniędzy” wydanej w 2017 roku przez Sigest. Dodałabym, że koniec dolara jako międzynarodowej waluty jest warunkiem sine qua non zrównoważonej waluty światowej, przynajmniej jeśli chodzi o kryteria gospodarczego i monetarnego funkcjonowania, nałożone przez międzynarodowych bankierów.

Koniec dolara jako światowej waluty zakłada również koniec hegemonii imperium amerykańskiego.

Z tego punktu widzenia staje się łatwym do zrozumienia, że niektórzy członkowie tego imperium podejmujący decyzje usilnie oponowali, i dalej są przeciwni temu projektowi, który doprowadzi do zniknięcia ich dominującej pozycji. Ta część przywódców amerykańskich, którzy się temu sprzeciwiają może być nazwana patriotami; to są ludzie, którzy  byli otwarcie zaangażowani w dominację nad światem przez Amerykanów. Z drugiej strony, ci patrioci mają jako swoich najgorszych wewnętrznych wrogów, bezpaństwowych globalistów, których głowa rezyduje w City w Londynie, i którzy pracują przebiegle na rzecz utworzenia rządu światowego, co zakłada zniknięcie amerykańskiego imperium. To rozróżnienie pomiędzy przywódcami patriotami i przywódcami bezpaństwowymi, które jest kluczowe do dobrego zrozumienia rzeczy, również istnieje w Chinach i Rosji gdzie przykładowo cywilny rząd wydaje się być prowadzony przez zwolenników bezpaństwowych globalistów, podczas gdy armia wydaje się być w rękach przywódców – patriotów, a Putin jest łącznikiem pomiędzy tymi dwoma opozycyjnymi frakcjami.

Jeśli chodzi o Chiny, musimy pamiętać o znacznym oczyszczeniu, które miało miejsce przez ostatnie lata, również w najwyższych sferach rządzących, aparatu państwowego z „elite compradores”, którzy mogą być powiązani z bezpaństwowymi globalistami z City w Londynie.

Ta opozycja pomiędzy patriotycznymi liderami a przywódcami compradore również istnieje w państwach takich jak Iran.

[NB. Compradore = osoba, która działa jako agent zagranicznych organizacji, zaangażowanych w inwestycje, handel albo polityczną eksploatację państwa]

W ten sposób, w tej geopolitycznej walce, ustrukturyzowanej wokół spraw prawnych, organizowania podporządkowania, nic nie wydaje się przesądzone przez jedną lub drugą stronę. Jednakże możliwym jest przewidzenie, że zwycięstwo będzie miażdżąco decydujące dla patriotów, zakładając, że połączą się ze swoim społeczeństwem, a nie będą szukać sposobów na jego zdominowanie, jak to zostało im narzucone przez elity kompradorskie. Nic nie mogłoby powstrzymać związku przywódców patriotycznych i lokalnego społeczeństwa. Dokładnie tego związku boją się siły globalne. W związku z tym trzeba tutaj odnotować, że środki ograniczające wolność zarządzone przez różne rządy, żeby zwalczać rozprzestrzenienie się koronawirusa, działają przeciwko temu naturalnemu sojuszowi, który umożliwiłby zwycięstwo patriotów nad globalistami. Można zobaczyć, że sprawy nie są takie proste… i że – niewątpliwie – „pandemia koronawirusowa” wydarzyła się zgodnie z planem wsparcia strategii globalistów, kiedy byli już w bardzo słabej sytuacji…

Z drugiej strony ta pandemia pozwala na realizację dotychczas niewyobrażalnych scenariuszy, aby rzucić wyzwanie strategii globalistów. Jednak musimy mieć odwagę skorzystać z tej okazji. Chciałabym zakończyć mówiąc, że karty są obecnie w ręku cywilnych społeczeństw, którzy mają w końcu, po raz pierwszy w historii, możliwość wzięcia losu z powrotem w swoje ręce; co oznacza, dokładniej mówiąc, że mają możliwość ustanowienia rządów politycznych zamiast  obecnych rządów marionetkowych, które są całkowicie kontrolowane przez siły finansowe.

Ludzie otrzymają to, na co zasługują: jeśli zgodzą się przejąć inicjatywę, w zamian za odrobinę odwagi, otrzymają ekstremalnie wiele owoców… ale czy się zgodzą ? To jest pytanie…

Z okazji tego wywiadu chciałabym pochwalić pracę politycznego przeobrażenia wykonaną we Francji przez ruch Żółtych Kamizelek, którzy całkowicie zrozumieli i oczekiwali tego fundamentalnego zadania. Ostatecznie, prawo naturalne, tak znienawidzone przez globalistów, robi powtórny comeback i wróci porządek: albo będziemy wspólnie walczyć, aby wspólnie przetrwać, albo nie będziemy wspólnie walczyć i będzie to koniec cywilizacji i wolności, włączając w to wolność do życia lub śmierci.

Źródło: strategika.fr

Poniżej okładka magazynu TIME,
poświęcona w całości Wielkiemu Resetowi (The Great Reset)

Featured Image

[bsa_pro_ad_space id=4]