CŚ: 33 lata legalnej aborcji w Hiszpanii. Śmierć demograficzna Hiszpanów.

0
1212
[bsa_pro_ad_space id=5]

CŚ (cywilizacja śmierci): Hiszpania straciła prawie 2,4 miliona dzieci w wyniku aborcji w ciągu 33 lat, odkąd zabijanie nienarodzonych stało się tam legalne w 1985 roku.

2,4 miliona dzieci to równowartość populacji dwunastu prowincji wiejskich w kraju liczącym mniej niż 48 milionów mieszkańców. Ponad jedna trzecia z tych aborcji miała miejsce w latach 2011-2018, ponieważ liczba aborcji stale rosła, osiągając ponad 100 000 rocznie.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Hiszpańskie statystyki dotyczące aborcji, opublikowane przez „Instituto de Politica Familiar” – IPF, ruch prorodzinny, który ma specjalny status konsultacyjny w Radzie Gospodarczej i Społecznej Narodów Zjednoczonych – pokazują rozmiar tragedii, przed którą stoi Hiszpania, gdzie przyrost naturalny spadł do 1,26 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym.

Jest to znacznie poniżej minimalnej stawki wymiany pokoleniowej w krajach rozwiniętych: 2,1 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym.

Gdyby 2,4 miliona ciąż, które zostały przerwane przez aborcję, osiągnęło swój termin, hiszpański współczynnik urodzeń wyniósłby dziś 1,6 dziecka na kobietę – to za mało, ale przynajmniej piramida populacji nie byłaby już tak ciężka, z większą liczbą osób starszych niż dzieci i młodzieży.

Hiszpania osiągnęła etap, w którym liczba ludności „rośnie ujemnie” od 2015 r., a saldo wynosi -54,944 w 2018 r.

za: prawy.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]