Polecamy na Wielki Post A.D.2020 – Fides et Ratio, Reconciliatio et Penitentia, Ecclesia de Eucharistica

0
995
[bsa_pro_ad_space id=5]

Polecamy wybrane dokumenty Kościoła do poczytania na te wieczorne chwile nudy i straszenia nas wirusem korony (wuhanki). Na pewno będzie to bardziej pożyteczne niż FB, Twitter czy inne social media.

Oświecenie mówiło, po co nam wiara, toż to zabobon. Rozum wszystko rozstrzygnie. Jak się okazało takie rozumowanie doprowadziło do Rewolucji ANTYFrancuskiej, Komunistycznej i 2 wojen światowych. Mamy już wystarczająco dużo doświadczenia w tym, co oznacza świat bez Boga.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Tylko Rozum oświecony Światłem Wiary posiada właściwy azymut, aby zmieniać siebie i świat wokół siebie na lepszy. Co to jest Wiara ? Jak można wierzyć w różne rzeczy niewidzialne ? KRÓTKO: Wiara to odpowiedź. Odpowiedź dana Bogu na jego Objawienie. Znaki współczesności takie jak Całun w Turynie czy Chusta w Manopello, jedynie mogą w tej odpowiedzi dopomóc.

„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”

Odpowiedzi na takie współczesne pytania jak: i) jaka technologia służy człowiekowi, a jaka mu szkodzi, ii) czy niektóre działania biotechnologiczne nie zastępują widocznego działania Stwórcy, iii) czy oddamy naszą wolność w zamian za rzekome, obiecywane przez Mr Nobody bezpieczeństwo, iv) czy pieniądz ma mieć formę sprzyjającą ludzkiej współpracy (dobro wspólne) czy też ingerować w nią i wprowadzać stosunki oparte na konflikcie i darwinowskiej wizji rywalizacji, domagają się odpowiedzi. Szukajmy ich.

Tak jak w futbolu wszystko jest jasne i klarowne, tak samo może być w ekonomii czy technologiach. Pewne rzeczy są wskazane, a pewne mogą być zakazane. Nic w tym złego. Powinniśmy to jako wspólnota wypracować, zgodnie z arcypolską zasadą „Nihil novi”, co się tłumaczy „Nic o nas bez nas.” A potem przekonywać do tego Europę i świat.

Treści encykliki „Fides et Ratio”, ogłoszonej 14 września 1998, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego przez Jana Pawła II mogą nam w tym pomóc.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [390.28 KB]


2. Utrudniono Polakom w tym Wielkim Tygodniu dostęp do sakramentów, sakramentu Spowiedzi i Świętej Eucharystii. Być może jeszcze Episkopat lub niezależni pasterze Kościoła zmienią zdanie, jeśli przyjrzą się docierającym danym na temat wirusa korony. Do tego czasu, dla tych, co jeszcze nie pojednali się z Bogiem, którzy być może nie są jeszcze ochrzczeni i szukają odpowiedzi na ważne życiowe pytania, zamieszczamy adhortację „RECONCILIATIO ET PAENITENTIA”, z 2 grudnia 1984 roku, opublikowaną przez naszą Matkę Kościół, dla indywidualnego i społecznego nawrócenia. Jak wiele grzechów społecznych zauważamy wokół siebie, szczególnie nachalnej propagandy na rzecz różnych interesów, które, koniec końców, człowiekowi szkodzą.

Tu zadanie jest trudniejsze, nie wystarczy przeczytać, trzeba jeszcze się zastosować, aby zmiana indywidualna czy skutki społeczne były realne. You can do it !

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [295.83 KB]


3. Encyklika Ecclesia de Eucharistia – O Eucharystii w Życiu Kościoła, dana Ludowi Bożemu w Wielki Czwartek, dnia 17 kwietnia 2003 roku.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [232.46 KB]

A tak na co dzień. Czytajcie Ewangelię, codziennie. To jest Księga Życia.

NIE LĘKAJMY SIĘ !!!

[bsa_pro_ad_space id=4]