4 myśli kard. Stefana Wyszyńskiego na Wielki Post + Droga Krzyżowa 28 lutego w Warszawie

0
757

Warka 1961

Wrogowie wiedzą, co narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu szkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu narodu. Dlatego starali się naród upodlić i rozpić. Są to lekcje z niedawnej przeszłości. Obyśmy ich szybko nie zapomnieli, mogą się nam bowiem przydać !

Gniezno 1981

Nie trzeba się oglądać na innych, na tych lub owych, może na polityków, żądając, aby się odmienili. Każdy musi zacząć od siebie, abyśmy prawdziwie się odmienili. A wtedy, gdy wszyscy będziemy się odradzać, i politycy będą musieli się odmienić, czy będą chcieli czy nie.

Gniezno 1980

W Polsce nie można inaczej gospodarować, jak tylko przez stworzenie warunków sprzyjających rolnictwu, które należy uprzemysłowić w kierunku przetwórstwa. I to będzie bogactwo Polski, bo eksport i import będzie w tej dziedzinie bezkonkurencyjny, podczas gdy na każdym innym odcinku będzie ograniczony silną konkurencją.

 

Warszawa 1981 roku

W Polsce trzeba bronić spraw własnej Ojczyzny, a nie obcych zamówień.

 

28 lutego w Warszawie odbędzie się droga krzyżowa z rozważaniami ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz msza święta w Archikatedrze Warszawskiej, szczegóły TUTAJ.