Niemieccy rolnicy protestują przeciw polityce klimatycznej. Litewscy też.

0
933
[bsa_pro_ad_space id=5]
Od rana we wtorek niemieccy rolnicy demonstrują w Berlinie przeciw polityce rolnej rządu, która – jak mówią – pod pretekstem ochrony klimatu niszczy gospodarstwa. Niemiecki Bundestag obraduje między innymi nad tak zwanym pakietem rolniczym.

Ponad 5000 ciągników wjechało do Berlina, blokując ulice w centrum miasta. W niektórych miejscach kolumny traktorów jadących w kierunku centrum ciągnęły się przez ponad 20 kilometrów.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Przeciwko polityce rolnej protestuje ponad dziesięć tysięcy rolników z całych Niemiec. Twierdzą oni, że restrykcyjna polityka klimatyczna i błędna polityka rolna niemieckiego rządu oraz Unii Europejskiej zagraża ich gospodarstwom i niszczy regionalną produkcję żywności.

Protest rolników na Litwie. Tysiące traktorów wyjechało na ulice

Niemieccy rolnicy protestują przeciw polityce klimatycznej. Litewscy też. Rolnicy z Ejszyszek podczas protestu 26 XI 2019 r. Fot. facebook.com Alicija Scerbaite

Litewscy rolnicy w ramach protestu w związku z ich coraz trudniejszą sytuacją, w tym przeciwko szykowanym przez rząd RL zmianom podatkowym, wyjechali na ulice. W proteście ostrzegawczym uczestniczyli także Polacy z Litwy.

za: tvp.info, kresy.pl

fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON

[bsa_pro_ad_space id=4]