USA: Rating żywności na zawartość glifosatu. Prywatne laboratorium osiąga kolejny etap rozwoju

0
1039
W Stanach Zjednoczonych w niedawno otwartym prywatnym laboratorium CWC Labs przeznaczonym do badania zawartości glifosatu w żywności i suplementach ustalono system ratingu żywności na zawartość tego szkodliwego herbicydu, uznanego przez WHO jako 'potencjalnie rakotwórczego’. Oceny testowanej żywności mogą się wahać od A+++ (najlepszy, poniżej 10 ppb*) aż po F (najgorszy, powyżej 1000 ppb*).

 

USA: Rating żywności na zawartość glifosatu. Prywatne laboratorium osiąga kolejny etap rozwoju Rating glifosat

Nowe prywatne laboratorium wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów amerykańskich, którzy oczekują zdrowej żywności i społeczeństwu, które zauważa związek pomiędzy intensywnym stosowaniem szkodliwych herbicydów a epidemią zachorowań na nowotwory.

Ratingi w grupie A odpowiadają normom bezpieczeństwa, które obowiązują w Unii Europejskiej, które są dużo wyższe niż w USA. Standard obowiązujący w UE to mniej niż 100 ppb.

USA: Rating żywności na zawartość glifosatu. Prywatne laboratorium osiąga kolejny etap rozwoju Glifosat co to jest

Laboratoria, które publikują dane na temat obecności glifosatu w żywności podają wyniki łącznie z AMPA, który jest produktem ubocznym po zastosowaniu glifosatu w glebie. Cząsteczki AMPA są mniejsze od cząsteczek glifosatu i w ten sposób mogą się szybciej przemieszczać między komórkami organizmu, natomiast brakuje pogłębionych badań na temat ewentualnej szkodliwości AMPA. Jak pisze serwis amerykański naturalnews, badania takie nie są prowadzone, gdyż – potencjalnie, gdyby wyniki okazały się negatywne – mogłyby zagrozić interesom wielkich korporacji takich jak Monsanto/Bayer czy innym producentom herbicydów w rolnictwie.

Strona internetowa nowego laboratorium znajduje się TUTAJ.

*ppb = parts per billion (ilość cząsteczek na miliard, co odpowiada ilości 100 ng/ml w formie płynnej

Za: naturalnews.com

Więcej informacji o glifosacie: glyphosate.news


Umweltinstitut.org:

Diese Biere wurden getestet

Niemiecki test piwa na obecność glifosatu z okazji 500-lecia tzw. niemieckiego prawa czystości piwa (deutsches Reinheitsgebot) – LINK (JĘZYK NIEMIECKI)


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Austria zakazuje stosowania glifosatu

Czechy zakazują stosowania glifosatu

Monsanto [Bayer] musi zapłacić 2 miliardy dolarów odszkodowania parze, która zachorowała na raka przez glifosat

Coś przeciw robakom… Piołun, wrotycz, orzech włoski…

Zdrowie: 8 silnych składników odżywczych, które zabijają komórki rakowe