Aborcjoniści próbowali podpalić katedrę w Meksyku [WIDEO]

0
214
Zwolennicy pełnej legalizacji aborcji, którzy demonstrowali w sobotę w mieście Meksyk, podjęli próbę podpalenia miejscowej katedry. Dzięki reakcji wiernych oraz strażaków nie doszło do pożaru.

Aborcjoniści domagali się pełnej legalizacji aborcji w całym kraju, ponieważ obecnie w niektórych stanach jest ona dozwolona, a w niektórych – zakazana. Demonstracji towarzyszyła mobilizacja katolików, którzy obawiali się, że dojdzie do ataków na katedrę i profanacji podobnych to tych, które miały miejsce w 2013 roku w Argentynie i w Chile. Wierni zwołani poprzez media społecznościowe zgromadzili się u wejścia do katedry.

Jak podano na twitterowym profilu En Contacto, „co najmniej 30 członków grup feministycznych biorących udział w marszu na rzecz legalizacji aborcji w całym kraju, próbowało podpalić wejście do katedry w Meksyku, ale grupa kobiet z gaśnicami zapobiegła temu”.

Według agencji ACI Prensa szybko reagowali też strażacy zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia, a policja zapobiegła kolejnym aktom agresji ze strony aborcjonistów. Jak przekazał ACI Prensa zastępca szefa Gwardii Narodowej w mieście Meksyk rząd wysłał na miejsce policję, by chronić katolików na podstawie powiadomień w mediach społecznościowych.

Zwolennicy aborcji próbowali podpalić nie tylko katedrę, ale także budynek Izby Handlowej w Meksyku.

Za: Kresy.pl / gosc.pl / tvp.info / catholicherald.co.uk

Fot. twitter/@_encontactomx (screen)


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

“Rekomendacje” ONZ dla Polski czyli nowe oblicze radykalizmu