“Wyborcza”, Oko.Press, „Fakt” – dziennikarz oskarża: Media próbowały kryć pedofilię w show-biznesie!

0
917
[bsa_pro_ad_space id=5]
– „Gazeta Wyborcza” prawie rok czekała ze „śledztwem” w sprawie pedofilii Krzysztofa Sadowskiego. „Oko.Press” mógł tekst o tym zrobić już w maju. „Fakt” próbowałem namówić w czerwcu – pisze dziennikarz śledczy Mariusz Zielke, który w ostatnim czasie oskarżył wieloletniego prezesa Polskiego Towarzystwa Jazzowego.

– Doszło do absurdalnej sytuacji, że już od 20 lat w środowiskach artystycznych o pedofilii tego wielkiej sławy jazzmana wiedzieli „prawie wszyscy”, ostrzegano przed nim dzieci, żartowano okrutnie z krzywdy nieletnich, dyskutowano w kuluarach, a prawie nikt nie reagował (choć byli odważni, o których niedługo). Dziś wszyscy „winni” braku reakcji mówią: „nie wiedzieliśmy, że to aż tak”, „trudno wierzyć w plotki”, „inni też nic nie zrobili”. Jak to możliwe? – czytamy w jego tekście.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Dlaczego media nie chciały pisać?

– Wiesz, wszyscy się boją, że odwrócisz uwagę od pedofilii w kościele. Czas twoich publikacji jest fatalny. Wszyscy się zastanawiają w kogo to jeszcze uderzy. Trzeba było odczekać rok, może by to poszło – wyjaśnił Zielkemu znajomy.

Zielke zamierza nakręcić film.

– Sprawa jest bardzo poważna, wielowątkowa i trzeba ją wyjaśnić w całości, każdy wątek. Liczę na pomoc mediów, ale pomoc uczciwą, a nie torpedowanie moich działań i śledztw. Każdy, kto chce wspomóc produkcję filmu na temat krycia pedofilii w Polsce (we wszystkich środowiskach), może to zrobić tu:

LINK

Cały tekst red. Zielke tutaj: Media próbowały kryć pedofilię w show-biznesie!

Za: dzienniknarodowy.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]