Reżyserzy sceny politycznej: Lewica – Wiosna do wchłonięcia przez SLD. Wyciekł tajny dokument.

0
1121
[bsa_pro_ad_space id=5]

Wiosna po wyborach ma przestać istnieć. Na jaw wyszedł tajny dokument, z którego wynika, że partia Biedronia ma połączyć się z SLD.

[bsa_pro_ad_space id=8]

O tajnym załączniku do umowy koalicyjnej Lewicy napisał tygodnik „Wprost”. Razem po jesiennych wyborach pozostanie samodzielnym bytem, natomiast Wiosna i SLD połączą się w jedną partię.

W załączniku jest mowa m.in. o subwencji – Razem ma otrzymać 20 procent: „Wygląda mi to na próbę obejścia ustawy o partiach politycznych” – komentuje zapisy w umowe Anna Godzwon.

Informacje „Wprost” potwierdzają byli politycy Wiosny. Michał Syska, którzy w atmosferze skandalu odszedł z partii twierdzi, że dołączenie do Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma ukryć braki kadrowe partii: „Biedroń postanowił połączyć swoją partię z SLD, żeby ukryć to, że Wiosna nie istnieje”.

Sami politycy zaprzeczają jakoby istniał tajny załącznik: „W oczywisty sposób nie może być tajnego załącznika do umowy koalicyjnej w chwili, kiedy koalicyjny komitet wyborczy nie istnieje. Nie ma takiego dokumentu. Bądźmy poważni. Ktoś sobie coś wyprodukował w oparciu o plotki i własne wyobrażenia” – powiedział Zandberg.

Za: wprost.pl

Fot. GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FOTONEWS / Źródło: Newspix.pl /

[bsa_pro_ad_space id=4]