14 sierpnia – 78. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystości w KL Auschwitz. Marsz Polonia.

0
1894
14 sierpnia 2019 r. na terenie byłego obozu Auschwitz odbędą się uroczystości 78. rocznicy męczeńskiej śmierci polskiego franciszkanina o. Maksymiliana Marii Kolbego.

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia o godz. 8.00 pielgrzymi będą mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwie Transitus, które jest upamiętnieniem męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana.

Następnie pątnicy udadzą się w procesji z Harmęż do byłego obozu, aby tam przejść przez Plac Apelowy pod Blok 11, pod Ścianę Straceń i w Celi Śmierci o. Kolbego złożyć kwiaty.

Obchody 78. rocznicy męczeńskiej śmierci zakończy uroczysta Eucharystia o godz. 10:30 sprawowana na placu przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego, ordynariusza archidiecezji krakowskiej i ks. bpa Piotra Gregera, biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej.

KOMUNIKAT W SPRAWIE UROCZYSTOŚCI [PDF]

14 sierpnia – 78. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystości w KL Auschwitz. Marsz Polonia. sw Maksymilian 14 sierpnia Uroczystosci KL Auschwitz Baner 2

o. Arkadiusz Bąk OFMConv, Harmęże


Na uroczystości zaprasza również red. Witold Gadowski – więcej na stronie gadowskiwitold.pl  oraz marszpolonia.pl

14 i 15 sierpnia w Oświęcimiu odbędzie się nasz Biało-Czerwony Marsz. Spotykamy się w Oświęcimiu i wspólnie przemaszerujemy do obozu Auschwitz

Idziemy razem, ramie w ramie, Polacy z kraju i Polacy z zagranicy. Nasza modlitwa za wszystkie ofiary niemieckich morderstw popłynie w niebo, a nad głowami będziemy słyszeć łopot biało-czerwonych flag. Potem cały dzień: występy artystów, prelekcje, spotkania, gościna u nieocenionych Salezjanów i Franciszkanów.

Zgłoszenia uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w Dniach dla Życia Polonii i Polaków jest dokonanie rejestracji oraz akceptacja i przestrzeganie niniejszego regulaminu.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie głównej.

Życie za życie

14 sierpnia – 78. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystości w KL Auschwitz. Marsz Polonia. zycie za zycieTo już prawie zapięte na ostatni guzik. 14 sierpnia idziemy razem, ramie w ramie, Polacy z kraju i Polacy z zagranicy. Nasza modlitwa za wszystkie ofiary niemieckich morderstw popłynie w niebo, a nad głowami będziemy słyszeć łopot biało-czerwonych flag. Spotykamy się w polskim Oświęcimiu i polską ziemią przejdziemy do obozu Auschwitz. Potem cały dzień: występy artystów, premiera utworu „Dzwony” (muzyka Maciej Jeleniewski słowa W. Gadowski wykonanie Natalia Niemien i Grzegorz Wilk). Prelekcje, spotkania, gościna u nieocenionych Salezjanów. Wizyta u Franciszkanów…ekspozycja „Klisze Pamięci”.

REJESTRACJA NA STRONIE MARSZPOLONIA.PL