Narodowe Centrum Informacyjne nt. Szczepień w USA [NVIC.org]. Świadoma zgoda.

0
768

Przedstawiamy organizację non-profit ze Stanów Zjednoczonych, utrzymywaną przez darczyńców, która zajmuje się informowaniem społeczeństwa amerykańskiego o produktach szczepionkowych, prawie obowiązującym w poszczególnych stanach, wynikach badań i dostarcza najnowszej wiedzy na ten temat. Ze względu na fakt, że produkty szczepionkowe w Polsce często są produkowane i promowane pod nadzorem firm mających swe siedziby w USA, warto zapoznać się z argumentami dostępnymi na stronie nvic.org.

Motto organizacji: Moralne prawo do wyłączenia ze szczepień ze względu na klauzulę sumienia czy filozoficzne i osobiste przekonania.

Narodowe Centrum Informacyjne nt. Szczepień w USA (NVIC) nie nawołuje do zniesienia prawa dotyczącego szczepień, jak proponują to inne grupy. Jednakże, zawsze popieraliśmy prawo do świadomej zgody [informed consent – ang.] na szczepienia jako, że istnieje nadrzędna etyczna zasada w praktyce medycznej, z której szczepienia nie powinny być wyłączone. Utrzymujemy, że zasada ta podkreśla odpowiedzialne i etycznie uzasadnione stanowisko, aby naświetlić fakt, że szczepienie jest medyczną ingerencją na zdrowej osobie, z którą integralnie związane jest ryzyko okaleczenia lub śmierci tej zdrowej osoby.

Pełne uzasadnienie, dostępne w jęz. angielskim, znajduje się TUTAJ.

Za: nvic.org