19 lipca br odbył się protest „STOP cenzurze prewencyjnej w mediach”. Najpierw protestujący zebrali się pod siedzibą Polskiej Agencji Prasowej.

Jako pierwszy głos zabrał poseł Robert Majka, następnie Ryszard Jach, który mówił jak istotną kwestią jest zniesienie cenzury prewencyjnej. Między innymi głos zabrał Piotr Korczarowski, Rafał Mossakowski.

Podnoszona był tez kwestia technologii 5G, która ma być wprowadzona w Polsce. Nie ma w Polsce żadnych rzetelnych badań co do szkodliwości tej technologii, nie ma żadnych raportów, które by ponad wszelka wątpliwość udowodniły, że ta technologia nie jest szkodliwa. Dlaczego blokuje się debatę publiczną w tym temacie?

„Cenzura prewencyjna ma się w Polsce coraz lepiej, a swymi standardami zaczyna przypominać tę z czasów PRL. Nie tylko trzeba uważać na poprawność polityczną i śledzić główny nurt informacji, ale należy jeszcze pilnować słupków popularności głoszonych tez. Jeśli bowiem mamy do przekazania jakąś niepopularną treść możemy być pewni, że cenzorzy, także ci społeczni, zadbają o skuteczną blokadę naszych słów. Sztandarowym przykładem są np. media określane jako mainstream, czyli główny nurt nadający wyłącznie te treści, do których przyzwyczaiło się społeczeństwo. Podobne zasady widać w mediach społecznościowych, które z jednej strony upominają się o wolność i demokrację, a jednocześnie starają się usuwać ze swych stron niepopularne wpisy, niezależnie od ich wartości i podanej faktografii. W tym jednak sęk, że za ocenę treści zabierają się ludzie, którzy jedynie na podstawie własnego przeczucia, bądź przynależności partyjnej decydują o tym co do nas trafia”

Poniżej relacja z demonstracji pod budynkiem PAP (Polskiej Agencji Prasowej) w Warszawie. Więcej na kanale eMisjaTV.

 

Za: yt/eMisjaTV