Warszawa 14 sierpnia 2020: Hetmańska buława dla Maryi Królowej Polski

0
1573
[bsa_pro_ad_space id=5]

Abp Gądecki wręczył Matce Bożej Łaskawej hetmańską buławę [wiara.pl]


14 sierpnia 2020 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starówce k/Katedry o godz. 18.00 – Procesja wzdłuż murów Starego Miasta z figurą Matki Bożej Łaskawej, a ok. 19.tej – Uroczysta Msza święta, której będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, z poświęceniem buławy hetmańskiej ufundowanej Matce Bożej Łaskawej przez Jej czcicieli. 

[bsa_pro_ad_space id=8]

ok. 20.15 – Uroczysty Koncert Modlitewny z udziałem chóru, orkiestry, zespołu muzycznego i solistów.


“Czekają nas jeszcze ciężkie ofiary, ale niedługo – bo piętnastego, w dzień Naszej Królowej, losy odwrócą się w nasza stronę”

ks.Ignacy Skorupka 13 sierpnia 1920r. do żołnierzy podczas Mszy Świętej.

“ I rzeczywiście tak się stało. W czasie starcia pod Wólką Radzyńską bolszewicy nagle, bez widocznej przyczyny, zaczęli uciekać z pola walki. Porzucali oddziały i broń i w stanie ciężkiego szoku wpadali w ręce ścigających ich żołnierzy polskich.”

ZEZNANIA SOWIECKICH SOŁDATÓW Z 1920 ROKU

Relacje jeńców bolszewickich, którzy tego dnia dostali się do niewoli:

“Relacjonowali oni, że […] niespodziewanie ujrzeli na ciemnym niebie ogromną, potężną i pełną mocy kobiecą postać, od której biło światło. Nie był to ani duch ani zjawa! Bolszewicy wyraźnie widzieli Świętą Postać jako żywą osobę! Wokół jej głowy jaśniała świetlista aureola, w jednej dłoni coś trzymała jakby tarczę, od której odbijały się wystrzeliwane w kierunku Polaków pociski, po czym powracały by eksplodować na pozycjach atakującej armii!

Wyraźnie widzieli, jak poły jej szerokiego, granatowego płaszcza unosiły się i falowały na wietrze zasłaniając Warszawę. Grozę zjawiska potęgowała asysta Niebiańskiej Osoby. Towarzyszyły jej oddziały przerażających skrzydlatych konnych rycerzy, zakutych w pobłyskujące mimo ciemności stalowe zbroje, pokryte lamparcimi skórami” Utrzymywali, że na niebie pojawiła się Matier Bożja, która przybyła by z nimi walczyć. Co jeszcze ciekawsze, postaci NMP, tak podobnej do wizerunku Matki Bożej Łaskawej, nie widzieli żołnierze polscy, ale tylko bolszewicy.

O  objawieniu Matki Bożej Łaskawej na polu bitwy mówił później ks. kardynał Kakowski:

“Bolszewicy wzięci do niewoli opowiadali znowu, że widzieli księdza w komży i z krzyżem w ręku, a nad nim Matkę Boską. Jakże mogli strzelać do Matki Boskiej, która szła przeciwko nim.”

– z książki “Ogromna czartu jesteś” Materiały z konferencji naukowej Cud nad Wisłą jako akt łaski Królowej Polski jaka odbyła się we Lwowie 8-9.09.2018 pod patronatem J.E. abp Mieczysława Mokrzyckiego

Interwencja Nieba poprzedzona była wielkim szturmem modlitewnym wszystkich wiernych w jedności z Episkopatem Polski.

“Już 19 czerwca, w obliczu gwałtownego zwrotu na froncie, Episkopat Polski publicznie zawierzył nasz kraj Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W uroczystości związanej z tym aktem wzięli udział nie tylko biskupi, ale także Naczelnik Państwa i reprezentanci rządu polskiego. Akt zawierzenia został powtórzony w sanktuarium na Jasnej Górze w dniach 26-27 lipca 1920 roku. W tych dniach biskupi zgromadzeni w jasnogórskim klasztorze pod przewodnictwem ks. prymasa Edmunda Dalbora ponownie obrali Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski.(…)

8 sierpnia 1920 roku wierni w Warszawie już trzeci dzień prowadzili modlitewną nowennę. Przez większa część dnia w kościołach stolicy odbywała się adoracja najświętszego Sakramentu.  O godzinie piątej po południu ze wszystkich kościołów ruszyły w kierunku Placu Zamkowego rozmodlone procesje. (…)

Generał Maxime Weygand wspominał:

“W kościołach o każdej godzinie dnia, można było widzieć mężczyzn i kobiety zanurzonych w zapamiętałej modlitwie; to jest właściwe słowo do określenia ich postawy i wyrazu ich twarzy. Wielu pomiędzy nimi, przechodząc przed ołtarzem, kładło się krzyżem na posadzce i błagało w kompletnym samozapomnieniu Tego,co może wszystko. Nigdy nie widziałem ludzi tak modlących się jak w Warszawie”.

[bsa_pro_ad_space id=4]