5G – Sejm uchwalił zmiany w zakresie prawa telekomunikacyjnego. Strona społeczna nie dopuszczona do głosu. Publikujemy jej list oraz nadesłane dokumenty

0
2496
[bsa_pro_ad_space id=5]

Na przedostatnim przed wakacjami posiedzeniu Sejmu RP posłowie przegłosowali zmiany w prawie telekomunikacyjnym (zmiana ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw). Zmiany poparły wspólnie kluby PiS i PO-KO (JAK GŁOSOWALI POSŁOWIE ?).

[bsa_pro_ad_space id=8]

O zagrożeniach zdrowotnych związanych z technologią 5G pisaliśmy (Naukowcy ostrzegają przed potencjalnymi poważnymi skutkami zdrowotnymi technologii 5G). Na dzień 2 lipca br. apel podpisało 244 lekarzy i naukowców [5G Appeal]. Gdyby rzeczywiście chodziło o zwiększenie prędkości internetu, należałoby oprzeć technologię na bezpiecznych sieciach światłowodowych. 5G natomiast naraża społeczeństwo na obecność anten bardzo blisko miejsca zamieszkania (przysłowiowo na co drugiej latarni) oraz ryzyko permanentnego napromieniowania o zwiększonej sile. Trzeba zadać głośno pytanie, KOMU TO SŁUŻY ? Na pewno zyski ze sprzedaży urządzeń w branży IoT (Internet of Things = Internet Rzeczy) będą wielkie. Ale znowu, gdzie jest zdrowy rozsądek ? Został położony w służbie mamony ? Czy czeka nas przy okazji permanentna inwigilacja w naszych domach ?

Na marginesie należy dodać, że temat ten nie może być zrozumiały przez większość społeczeństwa, gdyż jest tematem wysoce eksperckim (badania techniczne, badania biologiczne, onkologiczne). Czynienie z niego tematu walki w nadchodzącej kampanii do parlamentu jest dużym błędem, gdyż oznacza to granie na ludzkich emocjach.

Poniżej publikujemy oświadczenie strony społecznej, z bardzo mocnymi słowami oskarżającymi PiS i Zjednoczoną Prawicę, Koalicji Wolnej od 5G nadesłane do redakcji.

 


Rząd RP wypowiada wojnę wyborcom

Wczoraj 4.07.2019 Sejm przyjął megaustawę (*), która pozwoli przemysłowi telekomunikacyjnemu wprowadzać technologię 5G w Polsce. Ustawa ta m.in. umożliwi podniesienie polskiej normy dopuszczalnego promieniowania (planuje się 100-krotnie podwyższenie obowiązującej wartości), znosi obowiązek uzyskiwania przez operatorów pozwolenia na budowę oraz zakaz stawiania anten na terenach chronionych. Obywatele będą królikami doświadczalnymi w tym niebezpiecznym i niezbadanym eksperymencie.

Aby zaspokoić interesy handlowe branży telekomunikacyjnej, PiS w wielkim pośpiechu, pominął sprawdzenie proponowanej ustawy przez parlamentarne komisje ds. Środowiska i Zdrowia, co jest uznaną niezbędną częścią procesu przygotowywania nowych przepisów prawa.

Koalicja Polska Wolna od 5G domaga się NIEPODWYŻSZANIA NORMY emisji pól elektromagnetycznych oraz natychmiastowego MORATORIUM NA 5G do czasu, aż badania przeprowadzone przez naukowców niezależnych od przemysłu nie wykażą ponad wszelką wątpliwość, że technologia ta jest bezpieczna dla ludzi i środowiska.

Wzywamy wszystkich odpowiedzialnych obywateli do poparcia tego żądania. 5G jest narzucane obywatelom bez konsultacji lub jakiegokolwiek odniesienia do zasady ostrożności. Wszelkie możliwości upowszechnienia informacji o bardzo niebezpiecznych konsekwencjach, o których ostrzegają naukowcy i lekarze, zostały zablokowane przez media kontrolowane przez rząd.

Rząd, odmawiając upublicznienia bezprecedensowych niebezpieczeństw związanych z 5G, popełnia przestępstwo. Zezwala na ludobójstwo własnego narodu.

Koalicja Polska Wolna od 5G wzywa wszystkich Polaków do zjednoczenia się i zablokowania wdrożenia 5G. Na mocy prawa zwyczajowego stajemy przed koniecznością podjęcia drastycznych działań, żeby zapobiec nielegalnym poczynaniom rządu i zbrodni przeciwko ludzkości, dokonywanej przez partie polityczne sprzedane popierającym je korporacjom.

(*) Ustawa o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3484)

Komisja Sterująca Koalicji Polska Wolna od 5G

INFORMACJE DODATKOWE:
Podczas Trzeciego Międzynarodowego Forum Ochrony przed Zanieczyszczeniem Elektromagnetycznym Środowiska, które odbyło się w Krakowie we wrześniu 2018 r., Dr Fiorella Belpoggi, dyrektor ds. Badań Instytutu Ramazzini w Bolonii, powiedziała:

„Jeśli plany branży telekomunikacyjnej dotyczące 5G zostaną zrealizowane, żadna osoba, zwierzę, ptak, żaden owad i żadna roślina na Ziemi nie będą w stanie uniknąć narażenia przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku na poziomy pól elektromagnetycznych z zakresu mikrofal, które są dziesiątki do setek razy większe niż to, co istnieje dzisiaj, bez jakiejkolwiek możliwości ucieczki gdziekolwiek na planecie.”

Międzynarodowy Apel o Zatrzymanie 5G na Ziemi i w Kosmosie stwierdza:

„Pomimo powszechnego zaprzeczania dowodom na to, że promieniowanie o częstotliwości radiowej (RF) jest szkodliwe dla życia, już teraz są one przytłaczające. Zgromadzone dowody kliniczne chorych i uszkodzonych ludzi, eksperymentalne dowody uszkodzenia DNA, komórek i układów narządów u wielu roślin i zwierząt oraz dowody epidemiologiczne na to, że główne choroby współczesnej cywilizacji – rak, choroby serca i cukrzyca – są w dużej mierze spowodowane zanieczyszczeniem elektromagnetycznym, stanowią bazę literatury liczącą ponad 10 000 recenzowanych badań.”

Więcej informacji: http://stop5g.com.pl/

Ponadto otrzymaliśmy 2 pisma, które publikujemy:

1. Od Stowarzyszenia „Nasze Bielany” z Krakowa kierowane do Wicemarszałka Terleckiego (PiS) z dn. 1 lipca

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [687.10 KB]

2. Kierowane przez Ministra Środowiska do Ministra Cyfryzacji w grudniu 2018 roku ws. projektowanych zmian:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [327.64 KB]

 


MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Sejm uchwalił ustawę “frankową”. Prezydent Duda poszedł w ślady prezydenta Komorowskiego.

Jak okłamują nas w sprawie 5G

Internet rzeczy, nakaz “religii danych”?

„5-G” o co naprawdę chodzi w tym interesie

„Ekspert nie musi myśleć – ekspert po prostu wie”. Taka opinia może być brzemienna…

[bsa_pro_ad_space id=4]