Stop447, NIE dla roszczeń – wielka biało-czerwona manifestacja Polaków. Przemilczana w głównych wydaniach serwisów informacyjnych

0
1536
[bsa_pro_ad_space id=5]

W sobotę odbyły się zapowiadane wcześniej protesty przeciwko amerykańskiej ustawie S.447 i roszczeniom środowisk żydowskich z tytułu tzw. mienia bezdziedzicznego. Ulicami Warszawy przeszedł wielki marsz Stop 447. Za granicą Polonia protestowała m.in. w Waszyngtonie.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Zarówno sobotnie Fakty TVN jak i Wiadomości TVP NIE WSPOMNIAŁY o wydarzeniu, Polsat pokazał KILKUSEKUNDOWĄ RELACJĘ z wystąpienia. Poniżej prezentujemy całość relacji w telewizji internetowej emisja.tv oraz relację portalu kresy.pl.

W Polsce największa manifestacja, zorganizowana przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i środowiska narodowe, odbyła się w Warszawie. Według organizatorów, wzięło w niej udział około 20 tys. ludzi z całej Polski. Rozpoczęła się o godz. 14:00 pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, gdzie ze specjalne sceny przemawiali organizatorzy i goście, m.in. przedstawiciele Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowy, Federacji dla RP, AgroUnii, a także Kukiz’15. Obecni byli również członkowie niektórych Klubów Gazety Polskiej [EDIT: według mediów powiązanych z Gazetą Polską, banery Klubów GP były fałszywe]. Na początku odśpiewano hymn Polski, a ks. Małkowski  poprowadził modlitwę.

Prezes Stowarzyszenia MN Robert Bąkiewicz zapowiedział ze sceny, że jeśli rząd PiS nie wprowadzi na najbliższym posiedzeniu ustawy anty-447, jego organizacja powoła Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej. – Zbierzemy 100 tys podpisów i sami damy radę – powiedział Bąkiewicz. Dodał, że w tym celu w całej Polsce zostają powołane Roty Marszu Niepodległości.

Pełna relacja portalu kresy.pl TUTAJ

Transmisja w dwóch częściach całego marszu poniżej.

CZĘŚĆ I: HYMN, MODLITWA I WYSTĄPIENIA PRZED KANCELARIĄ PREZESA RADY MINISTRÓW, W TYM WYSTĄPIENIA POLONII AMERYKAŃSKIEJ, KTÓRA JEST BLIŻEJ KONGRESU NIŻ POLACY W MACIERZY.

CZĘŚĆ II:

PRZEMARSZ AL. UJAZDOWSKIMI W WARSZAWIE POD AMBASADĘ USA I WYSTĄPIENIA POD AMBASADĄ AMERYKAŃSKĄ.

Transmisja telewizji w realu24.tv – LINK

Za: kresy.pl, emisja.tv, wrealu24.tv.

 


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Kontekst i konsekwencje Porozumienia Luksemburskiego RFN – Izrael (1952)

Jeśman: Margines żydowskich środowisk przepycha ustawę 447. Jest nim WJRO, która ma wsparcie Izraela

[bsa_pro_ad_space id=4]