Piotr Krupa-Lubański: Allegro przejmuje eBilet, UOKiK dał zgodę, a założyciele zostali bez swojej własności. W tle XX Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Warszawie

0
2829
[bsa_pro_ad_space id=5]

Piotr Krupa Lubański, współtwórca portalu eBilet kontynuuje swą opowieść o nielegalnym przejęciu portalu do sprzedaży biletów eBilet.pl (w tle kilkaset milionów złotych). Więcej informacji w artykule gościa Poranka WNET pt. „eBilet – nierozstrzygnięta sprawa niejasnego przejęcia firmy. Przyczynek do reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości”. Ostatnio okazało się, że firmę eBilet.pl kupiła platforma Allegro.pl [tu pisze o tym money.pl], tym samym przejmując nielegalnie, bo bez zgody gościa Poranka WNET, jego część udziałów. Cała transakcja została potwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Komentarz Polityki Polskiej: Sędziowie powinni być znani z imienia i nazwiska, powinni odpowiadać za tego typu decyzje, których setki było w III RP. Rząd PiS i prezydent Andrzej Duda nie przeprowadzili reformy wymiaru sprawiedliwości. Wolny przepływ kapitałów jest zagrożeniem dla naszej własności. Należy przestrzec wszystkich, którzy podejmują się tzw. działań startupowych. Potrzebujemy silnego państwa stojącego na straży praworządności i ochrony własności Polaków i wszystkich obywateli polskich. 

Z Kodeksu Karnego:

Art. 291. Paserstwo umyślne
§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 292. Paserstwo nieumyślne
§ 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

12 czerwca 2018

EBilet – nierozstrzygnięta sprawa niejasnego przejęcia firmy. Przyczynek do reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości

25 stycznia 2019

Piotr Krupa-Lubański: Wyprowadzenie eBiletu na Cypr. Przerzucenie rachunku na podatników. Apel do Prokuratury Krajowej

Za: wnet.fm

 

 

[bsa_pro_ad_space id=4]