#OtwieraMY: Bezpłatna pomoc prawna dla przedsiębiorców otwierających biznesy pomimo zakazu rządu

0
1007
[bsa_pro_ad_space id=5]

Od redakcji PP: Przypominamy newsa z 19 stycznia 2021 roku, w związku z zaplanowaną akcją sanepidu (zob. TAJNA NOTATKA Sanepidu):

We wtorek (19.01.2021) odbyła się w Sejmie konferencja prasowa Konfederacji, podczas której politycy tego ugrupowania poinformowali, że Kongres Polskiego Biznesu, którego prezesem jest Sławomir Mentzen, oferuje bezpłatną pomoc prawną dla wszystkich przedsiębiorców otwierających swoje biznesy pomimo zakazu wprowadzonego przez rząd.

Polskie restauracje, cała gastronomia, kluby fitness, hotele oraz wiele innych branż są nielegalnie zamknięte od miesięcy. Wiemy już po wyrokach Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, że nie można zakazać komuś prowadzenia działalności gospodarczej bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego – wskazał Sławomir Menzten. – Mam głębokie przekonanie, że obecnie jedyną metodą rozmowy z rządem, jest postawienie go przed faktem dokonanym. Należy się otworzyć. Gdyby te branże w tej chwili otwarły swoją działalność gospodarczą, gdyby zaczęły przyjmować klientów, państwo polskie nie ma możliwości, żeby im tego zakazać. Rząd postawiony pod ścianą musiałby się dostosować do nowej rzeczywistości – podkreślił.

Metzen wyjaśnił, że ponieważ rząd lekceważy prawo, więc istnieje ryzyko, że działający legalnie przedsiębiorcy będą nękani przez policję i sanepid. Dlatego Kongres Polskiego Biznesu zorganizował zrzutkę na obronę takich przedsiębiorców i jest w kontakcie z kancelariami prawnymi, które zadeklarowały pomoc.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Wiceprezes KPB, Marcin Sypniewski, podkreślił, że to rząd łamie prawo, a nie przedsiębiorcy.

Fala otwierania biznesów wzięła się nie stąd, że przedsiębiorcy chcą zrobić na złość rządowi, tylko dlatego, że ludzie muszą z czegoś żyć, muszą mieć z czego utrzymać rodzinę – wyjaśnił.

– Przedsiębiorcy obawiają się tego, że będą sami w starciu z aparatem państwa – wskazał Sypniewski.

Nikt sam nie chce walczyć z państwem, które przeciwko temu pospolitemu ruszeniu angażuje wszystkie siły, wykorzystuje kruczki prawne, szerzy propagandę. Dlatego jako Kongres Polskiego Biznesu uruchomiliśmy ofertę pomocy prawnej dla przedsiębiorców, którzy chcą normalnie prowadzić działalność gospodarczą. Przede wszystkim polega ona na udzielaniu porad prawnych. Każdy przedsiębiorca, który chce wznowić działalność może zgłosić się do nas. Uzyska odpowiedzi na pytania o ryzyko, jak postępować w razie kontroli i też zapewniamy wsparcie przy postępowaniu przed sanepidem, policją i również w ewentualnym postępowaniu sądowym – poinformował.

– Zgłosić się do nas może każdy przedsiębiorca, który otworzył działalność, albo ma pytania, w jaki sposób można to zrobić, czy też ma jakieś wątpliwości, co mu grozi. Mogą się też zgłaszać wszystkie osoby, które prowadzą działalność i doznały represji ze strony państwa

– powiedział Sypniewski.

za: wprawo.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]