Ponad 1000 wybitnych naukowców podpisało oświadczenie – sceptycyzm wobec teorii ewolucji darwinowskiej

0
1450

Ponad 1000 wybitnych naukowców z całego świata podpisało oświadczenie, w którym publicznie wyrażają swój sceptycyzm wobec współczesnej teorii ewolucji darwinowskiej. Nie zgadzają się z poglądem, że mutacje odcedzane przez dobór naturalny mogły doprowadzić do złożoności życia.

comment_0KvgY3O7xkBX6CiIydCrtf7hE7dpL7Ew

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

„Ponieważ żaden przyrodnik nie potrafi pokazać, w jaki sposób mechanizm (neo)darwinowski mógłby wytworzyć złożoność życia, każdy naukowiec powinien być sceptyczny” – powiedział biolog Douglas Ax, dyrektor Instytutu Biologii. Następnie dodaje, że klimat, jaki tworzą darwiniści tłumiąc naukową krytykę darwinizmu przyczynia się do utrzymywania tej koncepcji na rynku idei naukowych.

Lista sygnatariuszy obejmuje obecnie około 15 naukowców z Narodowych Akademii Nauk w wielu krajach: w Rosji, Czechach, Brazylii i Stanach Zjednoczonych, a także w Royal Society. Wielu z podpisujących to profesorowie lub badacze na głównych uniwersytetach i międzynarodowych instytucjach badawczych, takich jak University of Cambridge, London Natural History Museum, Moskiewski Uniwersytet Państwowy, Uniwersytet w Hongkongu, University of Stellenbosch w Południowej Afryce, Institut de Paléontologie Humaine we Francji, Ben -Gurion University w Izraelu, MIT, Smithsonian, Yale i Princeton.

Chciałbym dodać, że ta rewolucja świadomości naukowej nie powstała w wyniku jednorazowego błysku oświecenia. Ten sceptycyzm narasta od prawie 20 lat i obecnie znajduje swoją kulminację:

comment_59dgpl4i1sf4rnehl6iprhfnctwsu9go1

Nie jest też nowością tworzenie takich list podpisywanych przez naukowców sceptycznych wobec neodarwinizmu:

Już ponad 800 naukowców otwarcie odrzuca darwinizm

FAKT godny uwagi – sceptycyzm wobec neodarwinizmu wykazali przedstawiciele najważniejszych uniwersytetów. Wśród tych tytanów nauki są też członkowie National Academy of Sciences. Jeszcze w 1999 roku można było przeczytać:

Zrzut ekranu z 2019-02-13 08:18:56

Zrzut ekranu z 2019-02-13 08:22:10

Źródło: evolutionnews.org , bioslawek.wordpress.org