Doradca Busha i Trumpa prof. Happer zmasakrował „teorie” o zmianach klimatu. Wywołał furię wśród lewaków w Katowicach.

0
1631
[bsa_pro_ad_space id=5]

W Katowicach odbywa się „Społeczny PRE_COP24”. Jednym z gości jest prof. William Happer z Uniwersytetu Princeton (fot. flickr.com), który ze względu na swoje poglądy jest znienawidzony przez lewaków. Kim jest uczestnik forum w Katowicach, który wzbudził największe kontrowersje?

[bsa_pro_ad_space id=8]

      Wczoraj wieczorem na scenie Katowickiego wydarzenia pojawił się prof. William Happer, który podważa przyjęty consensus dotyczący wpływu działania człowieka na globalne ocieplenie i skutki zmian klimatu z tym związane. Profesor mówił o mitach związanych z zanieczyszczeniem środowiska dwutlenkiem węgla.

Dwutlenek węgla nie jest zanieczyszczeniem, ludzkość raczej nie jest w stanie wpływać na naturalne zmiany klimatu – mówił w czwartek prof. Happer. Jak mówił, od lat realizowana jest „krucjata przeciwko dwutlenkowi węgla”, która jednak nie bazuje na nauce. Wykazywał, że CO2 jest demonizowany.

W czasie rządów George’a HW Busha był dyrektorem Biura Nauki Departamentu Energii. W 2017 roku po wyborze Donalda Trumpa prof. Happer spotkał się z nim i zgodził na współpracę jako doradca naukowy ds. zmian klimatu. To właśnie on miał doradzać Trumpowi wypowiedzenie umów paryskich.

Podczas konferencji w Katowicach, która odbywa się pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Happer jako jedyny zaprezentował niepoprawny politycznie punkt widzenia, co oczywiście wywołało reakcje lewicowych mediów, które najchętniej nie dopuszczałyby takich osób do głosu.

Klimat jest niestabilny z rzeczy samej. On nigdy nie był stabilny. Nie wydaje się, że ludzkość może tu coś zmienić – mówił, prezentując mające to obrazować wykresy.

Prezentowane przez niego dane pokazywały, że w ujęciu wieloletnim, w skali ostatnich 100 lat – wbrew różnym doniesieniom – liczba ekstremalnych zjawisk klimatycznych nie rośnie.

 Inne na temat:

1. Były premier Czech: Jestem katolikiem, nie wierzę w zmiany klimatu

OPINIA: Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach były premier Czech p. Mirosław Topolanek stwierdził, że nie wierzy w zmiany klimatu – podaje money.pl.

–  Jestem katolikiem. Mam swoją wiarę, nie potrzebuję nowej wiary w postaci zmian klimatu. Nie wierzę w to – stwierdził p. Topolanek, który obecnie jest członkiem zarządu spółki Eustream zajmującej się przesyłem gazu przez terytorium Słowacji.

P. Topolanek to nie pierwszy polityk i naukowiec, który kwestionuje zmiany klimatu. Podobnie twierdzi JE Donald Trump, prezydent USA.

– Nie ma na świecie poważnej instytucji badawczej, która zajmowałaby się analizą zmiany klimatu i twierdziła, że takiej zmiany nie ma albo że jest niezależna od emisji gazów cieplarnianych związanych z działalnością człowieka – stwierdziła p. Joanna Wis-Bielewicz, ekspertka Koalicji Klimatycznej.

Źródło: money.pl

 

2.Co z tym klimatem? Cała prawda o globalnym ociepleniu!

Jednym z popularniejszych straszaków, którymi posługują się zawodowi „poprawiacze” świata jest tzw. globalne ocieplenie. Ileż to razy słyszeliśmy o „zbrodniczej” polityce wymierzonej w naturę! Namiętne perorowanie o ociepleniu klimatu i innych ekologicznych pseudoprawdach stało się dla wielu sposobem na życie. Dodajmy – sposobem bardzo intratnym. A jak wygląda prawda? Zapraszamy do lektury opublikowanych na naszym portalu wybranych materiałów poświęconych klimatycznemu przekrętowi.

Przypominamy wybrane materiały dotyczące gigantycznej manipulacji – pozwalającej twórcom i promotorom na czerpanie niebagatelnych profitów z uczestnictwa w niej – efektu tzw. globalnego ocieplenia. W grę wchodzą jednak nie tylko pieniądze. Snucie klimatycznych fantasmagorii przekłada się na wprowadzające je w życie konkretne decyzje polityczne. Ich efekty dotykają głównie kraje biedniejsze, takie jak Polska…  

Pęka bańka propagandy w sprawie efektu cieplarnianego – Nachalna propaganda na rzecz efektu cieplarnianego sprawia, że liczba zwolenników tej teorii wygasa. Bo jak długo można słuchać o tym, że dwutlenek węgla, który jest niezbędny w procesie oddychania to trucizna, albo, że morza i oceany zaleją wkrótce Warszawę i polskie góry – mówi PCh24.pl Tomasz Teluk, szef Instytutu Globalizacji.

Pech zwolenników teorii globalnego ocieplenia – Jak w przypadku neodarwinowskiej teorii ewolucji – zgodnie z którą człowiek i wszechświat jest dziełem przypadku (sic!) – tak samo w dziedzinie nauki poświęconej klimatowi jest znaczna grupa uczonych, którzy dystansują się od teorii globalnego ocieplenia, forsowanej przez oenzetowski panel i byłego wiceprezydenta USA, Ala Gore’a, który za lansowanie tej teorii dostał Nobla

Niemcy sfałszowali raport klimatyczny – “Die Welt” stwierdził, że raport ONZ podważa sens niemieckiego programu tzw. zielonej energii. Gazeta zarzuca ministerstwu „bezczelne fałszerstwo” wyjaśniając, że „handel pozwoleniami na emisję zanieczyszczeń jest z definicji systemem, w którym liczba swobodnie zbywalnych certyfikatów emisji dwutlenku węgla jest pomyślana w taki sposób, by o cenach określonej liczby certyfikatów decydował wolny rynek.”

„The Wall Street Journal”: nie ma globalnego ocieplenia. Media nadal wprowadzają w błąd – Jak na razie nikt nie jest w stanie wykazać, by człowiek miał faktycznie wpływ na zmianę klimatu wskutek emisji dwutlenku węgla,  jak wmawiają nam politycy. Dlatego – jego zdaniem –  podejmowanie jakichkolwiek decyzji w tej kwestii będzie miało wpływ nie na klimat, lecz dobrobyt obywateli w danym kraju.

Uczestnik misji Apollo 7 o micie globalnego ocieplenia

Źródło: PAP/NCzas/pch24.pl/money.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]