Kandydaci POPiS-u za szczepieniami. Jaki będzie je promował i finansował tak jak Trzaskowski

0
590

Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski. / foto: PAP

foto: PAP

Obaj najpopularniejsi obecnie kandydaci w walce o fotel prezydenta Warszawy deklarują poparcie dla przymusu szczepień. Patryk Jaki deklaruje promowanie szczepień i ich dofinansowanie, podobnie jak Rafał Trzaskowski.

Już mówiłem wielokrotnie, że jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to będę promował szczepienia i będę również przeznaczał środki z budżetu miasta na prewencyjne szczepienia – powiedział Patryk Jaki.

Wiceministra zapytano także o to, jak zagłosuje w przypadku pracy nad obywatelskim projektem zakładającym zniesienie obowiązku szczepień dzieci. – Zobaczymy jakie są założenia tego projektu, ja go jeszcze nie widziałem – przyznał Jaki.

Podobne stanowisko wyraża Rafał Trzaskowski, choć on sam twierdzi, że są jakieś różnice. – Nasza filozofia różni się od filozofii konkurentów. Chcemy naprawdę wspierać warszawiaków w tej sprawie. Chcemy, żeby choroby zakaźne nie rozprzestrzeniały się zarówno w Warszawie, jak i całej Polsce – mówił Rafał Trzaskowski.

Będziemy kontynuowali wszystkie programy, które już zostały zainicjowane, czyli przede wszystkim szczepienia przeciwko grypie. W tej chwili mamy taki program dla seniorów i chcemy go rozszerzyć na dzieci i kobiety w ciąży – deklarował. Zapewnił również wsparcie dla szczepionek „6w1” dla dzieci. – To są szczepionki, z których warszawiacy bardzo często korzystają, a nie są wspierane przez NFZ. Zobowiązuję się do tego, że miasto stołeczne Warszawa będzie do takich szczepionek dopłaca – zapowiedział Trzaskowski.

Za: nczas.com