Belgia chwyta za różaniec! Kolejny kraj wzoruje się na Polakach

0
740
[bsa_pro_ad_space id=5]

Do grupy państw, w których katolicy wzorowali się na polskiej akcji ,,Różaniec do granic” dołączy Belgia. Tamtejsi wierni podejmą tę inicjatywę 13 października – w rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Belgia chwyta za różaniec! Kolejny kraj wzoruje się na Polakach

Belgowie podejmą modlitwę w intencji pokoju, obrony życia i odrodzenia wiary w swoim kraju. Na czele akcji stoi ks. Christophe Rouard, wicerektor sanktuarium maryjnego w Beauraing. Przypomina on, że w 1932 r. Maryja objawiła się dzieciom na granicy belgijsko-francuskiej i prosiła je o modlitwę.

Inicjatywę poparł prymas Belgii i przewodniczący miejscowego episkopatu kard. Josef De Kesel. Organizatorzy przyznają, że do zainicjowania tego wydarzenia skłoniły ich podobne akcje w innych krajach oraz wizyta w Belgii kard. Roberta Saraha w lutym tego roku. Hierarcha wezwał wtedy belgijskich katolików do trwania w wierze i dawania świadectwa Ewangelii.

,,Różaniec do granic” odbył się w Polsce 7 października ubiegłego roku. Potem tego typu inicjatywy podjęli katolicy m.in. we Włoszech, Irlandii, czy Francji. Kolejne wydarzenie planowane jest też w USA.

Za: medianarodowe.com

[bsa_pro_ad_space id=4]