Kard. Sarah: Szeroko rozpowszechnione przyjmowanie Komunii na rękę to część ataku szatana na Eucharystię

0
1679
[bsa_pro_ad_space id=5]

Kard. Sarah: Szeroko rozpowszechnione przyjmowanie Komunii na rękę to część ataku szatana na Eucharystię Kard Robert SarahStojący na czele Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah napisał: „Najbardziej podstępny diaboliczny atak zawierający się w próbach tłumienia wiary w Eucharystię polega na sianiu błędów i sprzyjaniu niegodnemu sposobowi Jej przyjmowania. Prawdziwie wojna między Michałem i jego Aniołami z jednej strony i Lucyferem z drugiej, trwa w sercach wiernych”.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Uwrażliwiał, że właściwą pozycją przyjmowania Eucharystii jest pozycja klęcząca, przy której kapłan podaje Pana Jezusa bezpośrednio do ust, a każda inna forma jest niegodnym przyjmowaniem tego Sakramentu.
„Celem szatana jest Msza Święta i realna obecność Jezusa w konsekrowanej Hostii” ostrzegł.

Przywołując stulecie objawień fatimskich, kard. Sarah napisał, że Anioł Pokoju, który ukazał się trójce dzieci zanim ukazała się im Dziewica Maryja, pokazuje nam, jak powinniśmy przyjmować Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Kard. Sarah snuł ponadto rozważania, jak wiara w realną obecność Jezusa w Eucharystii może wpływać na to, w jaki sposób przyjmujemy Komunię i vice versa. „Dlaczego nalegamy na przyjmowanie Komunii na stojąco i na rękę?” pytał, zauważając, iż w ten sposób Eucharystia jest podawana i przyjmowana, i że pytanie to jest niezmiernie ważnym dla współczesnego Kościoła, który musi sobie na nie odpowiedzieć.

Źródło: LifeSiteNews

[bsa_pro_ad_space id=4]