Niemcy: cenzura w mediach społecznościowych

0
1442
[bsa_pro_ad_space id=5]

Niemcy: cenzura w mediach społecznościowych google cenzuraOd 1 stycznia 2018 roku wprowadzono w Niemczech  szokujące prawo, które dotyczy różnego rodzaju mediów społecznościowych. Od teraz niemożliwe będzie umieszczenie negatywnej wypowiedzi na takich platformach jak: Facebook, Twitter, Instagram, Google i Snapchat. Serwis LinkedIn i komunikator WhatsApp zostały zwolnione z obowiązku usuwania mowy nienawiści.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Twitter zaczął pracę już w sylwestrową noc, usuwając wpis prawicowej niemieckiej polityk Beatrix von Storch. Jej partia nie zgadza się z dotychczasowymi decyzjami związanymi z imigrantami.

W sylwestrowy wieczór Beatrix von Storch w swoim wpisie w sposób niepoprawny politycznie określiła muzułmanów. Do tej pory komentarze o negatywnym charakterze były usuwane, gdy dotkliwie raziły uczucia bądź przekonania jakiejś grupy osób.

Jak twierdzą już niektórzy Niemcy, rząd ma obsesję na punkcie oskarżania o wspomnianą islamofobię czy mowę nienawiści każdego, kto krytykuje muzułmańskich uchodźców.

Deutscher Journalisten-Verband, czyli Niemiecki Związek Dziennikarzy zwraca się z apelem do posłów Bundestagu o jak najszybsze zniesienie ustawy o poprawie egzekwowania prawa w mediach społecznościowych, czyli  Netzwerkdurchsetzungsgesetz.

– „Na przykładzie cenzury, która objęła pismo satyryczne Titanic na  Twitterze, potwierdzają się  nasze najgorsze obawy, które zgłaszaliśmy już na etapie prac parlamentarnych nad tą ustawą” – oto fragment oświadczenia  opublikowanego przez Deutscher Journalisten-Verband.

Na niemieckiej  „wolności słowa” widzimy już nie tylko rysy, ale szpecące skazy.

Źródło: djv.de/startseite.html

[bsa_pro_ad_space id=4]