Powstał ruch „Polska Jest Jedna” sprzeciwiający się segregacji sanitarnej [+WIDEO]

0
1371
[bsa_pro_ad_space id=5]

Powstał ruch Polska Jest Jedna sprzeciwiający się segregacji sanitarnej. Apeluje do prezydenta o „wetowanie aktów prawnych, które godzą w prawa i wolności obywatelskie”

Środowiska sprzeciwiające się segregacji sanitarnej organizują się w ramach ruchu Polska Jest Jedna.

[bsa_pro_ad_space id=8]

    Zwracają się do prezydenta RP Andrzeja Dudy z apelem, aby wetował wszystkie akty prawne w Polsce, które godzą w prawa i wolności obywatelskie, a w przypadku wątpliwości co do zgodności takich aktów prawnych z ustawą zasadniczą – aby kierował je do Trybunału Konstytucyjnego.

Polska Jest Jedna to element ruchu społecznego, który nie ma charakteru partyjnego. Należą do niego ludzie o różnych poglądach politycznych i religijnych, ale łączy ich sprzeciw wobec dążeń do wprowadzenia w Polsce segregacji sanitarnej.

W skład ruchu wschodzą m.in.: Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich; dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były wiceminister zdrowia i były główny inspektor sanitarny; Tomasz Ratajczak, przedsiębiorca, Członek Rady Polskiej Izby Biznesu; Piotr Rossudowski, lekarz medycyny; dr n. med. Zbigniew Martyka, specjalista chorób zakaźnych, od 2000 roku ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej; Anna Maria Siarkowska, poseł na Sejm RP; dr n. med. Piotr Witczak, biolog medyczny (specjalność: immunologia), autor 15 publikacji naukowych w dziedzinie immunologii komórkowej; Jan Łopuszański, polityk, prawnik, publicysta, autor książek, poseł na Sejm okrągłostołowy, oraz  I, III i IV kadencji; Jan Pospieszalski, muzyk, publicysta, wieloletni prowadzący programów: „Warto rozmawiać” i „Jan Pospieszalski -Bliżej”.

==============

Ruch Polska Jest Jedna skierował apel do prezydenta Andrzeja Dudy.

„Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie. Wymaga to poszanowania praw, które nam – obywatelom, gwarantuje Konstytucja. Obecnie, pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne. Pod pretekstem sanitarnym rozwijane są projekty segregacji i izolacji społecznej. Rozważane jest wprowadzenie obowiązkowego poddania się szczepieniom. Mimo że za ewentualne, negatywne konsekwencje, ani rząd, ani koncerny farmaceutyczne nie ponoszą dziś żadnej odpowiedzialności.

Lockdown, czyli zamykanie gospodarki, zapowiadana rewolucja w obszarze własności i prywatności, prowadzą do ograniczenia wolności – ludzi, rodzin i narodów.

Manipulowanie faktami, ograniczanie wolności słowa i cenzurowanie debaty publicznej to dziś smutna codzienność. Lekarze, dziennikarze, naukowcy, głoszący zdania odrębne, są dziś prześladowani, usuwani z debaty publicznej i zastraszani odbieraniem prawa do wykonywania zawodu.

Dziś stawiamy pełne niepokoju pytania o przyszłość naszej Ojczyzny. Nasz Naród, wychowany w duchu umiłowania wolności, nie jest przecież w stanie rozwijać się w warunkach zniewolenia.

Apelujemy do Pana Prezydenta, o WETOWANIE wszystkich aktów prawnych, które godzą w prawa i wolności obywatelskie.

Apelujemy o KIEROWANIE do Trybunału Konstutucyjnego tych aktów prawnych, które choćby wzbudzają wątpliwość co do zgodności z Konstytucją w obszarze praw i wolności obywatelskich.

Liczymy na Pana, Panie Prezydencie” – czytamy w apelu.

===============

W materiale wideo promującym apel wystąpili: skrzypaczka orkiestry Filharmonii Narodowej Dobrosława Siudmak, Rafał Piech, Anna Maria Siarkowska, Tomasz Ratajczak, dr Zbigniew Hałat, Grzegorz Płaczek, Jan Pospieszalski, Jan Łopuszański Piotr Witczak oraz Karolina i Tomasz Elbanowscy z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

APEL: LICZYMY NA PANA, PANIE PREZYDENCIE

W sobotę w Siemianowicach Śląskich odbyło się inauguracyjne spotkanie organizacji. Prezydent tego miasta Rafał Piech podkreślił, że powstaje siła, która będzie miała za zadanie nakłonić do działania i połączyć miliony Polaków.

„Do niedawna wszyscy byliśmy rozbici i podzieleni, na dziesiątki i setki małych grup. Dziennikarze walczyli pojedynczo, wszyscy próbowaliśmy się przebić z prawdą, ale ta prawda była zagłuszana, nasze zasięgi były ograniczane, byliśmy rozbijani. Dlatego dzisiaj nadszedł czas, abyśmy wszyscy połączyli siły i zaczęli działać ponad podziałami. Dlaczego? Dlatego, ponieważ Polska jest jedna!” – akcentował.

Włodarz Siemianowic zwrócił uwagę, że co prawda nie ma bezpośredniego przymusu szczepień przeciwko COVID-19, jednak stosowany jest przymus pośredni.

„Powiedzcie mi, jaka jest różnica pomiędzy przymusem bezpośrednim a przymusem pośrednim? Jeżeli osoba, która boi się przyjąć ten preparat, już za chwilę będzie miała problemy w pracy, nie będzie mogła wejść do urzędu, nie będzie mogła wejść do szpitala, do sklepu, do kościoła, do restauracji, do kina – czy to nie jest przymus? Co to jest? To jest przymus pośredni” – zaznaczył.

Rafał Piech przestrzegł, że druga strona dyskusji próbuje zdyskredytować przeciwników segregacji sanitarnej, nazywając ich „antyszczepionkowcami”.

„Ja, moja żona, moje dzieci mamy pełny kalendarz szczepień. My nie jesteśmy przeciwnikami szczepień. Nie byliśmy i nie będziemy. Ale obawiamy się przyjąć ten preparat. Nie wiemy, jakie będą konsekwencje, jakie będą skutki za miesiąc, za dwa czy za kilkanaście miesięcy. Tego nie wiemy. Jak można mówić o ruchach, które walczą o wolność, że są antyszczepionkowe? To jest jakieś nieporozumienie, ale taki jest cel i tak będą robić. Dlatego my takim działaniom mówimy stanowcze >>nie<<. Jeżeli chcesz przyjąć ten preparat, jeżeli chcesz to zrobić, jesteś przekonany – to masz do tego prawo, masz wolny wybór. Ale jeżeli nie chcesz tego zrobić, to nikt nie ma prawa Cię do tego zmuszać” – wskazał prezydent Siemianowic Śląskich.

Włodarz miasta przypomniał, że ruch Polska Jest Jedna „działa ponad podziałami”.

„Skupia ludzi zaszczepionych i ludzi niezaszczepionych, ludzi wierzących i ludzi niewierzących, ludzi o różnych poglądach. Skupia ekspertów, polityków, którzy również mają różne poglądy, ale wszyscy się szanujemy, ponieważ działamy ponad podziałami i mamy jeden cel – tym celem jest walka o wolność, o nasze prawa, o godność, i walka z segregacją sanitarną. Ja jestem osoba wierzącą, kocham Pana Boga i się tego nie wstydzę. Jestem z tego dumny. Ale są również w ruchu osoby, które są niewierzące. Przyjaźnimy się, rozmawiamy, dyskutujemy. Rozmawiamy i działamy ponad podziałami, bo łączy nas jeden cel. Dzisiaj musi być ten moment, kiedy zaczniemy wszyscy łączyć się w silną grupę milionów Polaków i zaczniemy działać ponad podziałami” – mówił.

Powstał ruch "Polska Jest Jedna" sprzeciwiający się segregacji sanitarnej [+WIDEO] pobrany plik

za: radiomaryja.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]