Stanowisko Jedności Narodu z 2016 r. ws. szczepień: Dobro pacjenta – a nie zysk – najważniejszym celem w medycynie

1
2066
[bsa_pro_ad_space id=5]

PRZYPOMINAMY STANOWISKO RUCHU SPOŁECZNEGO JEDNOŚĆ NARODU Z 2016 ROKU, KIEDY JESZCZE O COVIDZIE MAŁO KTO SŁYSZAŁ, A NIEKTÓRZY JUŻ GO ZAPEWNE PLANOWALI. W USA OGŁOSZONO LATA 2010 – 2020 DEKADĄ SZCZEPIONEK (DECADE OF VACCINES). SZCZEGÓŁY DO WYSZUKANIA W INTERNECIE, ALE NIE PRZEZ GOOGLE, GDYŻ DZIAŁA NA RZECZY BIZNESU SZCZEPIONKOWEGO.


Kraków, Warszawa: 30.12.2016.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Primum non nocere – po pierwsze nie szkodzić. Tę zasadę wyznaje i przestrzega, mamy nadzieję, każdy lekarz w naszym kraju. Lekarz musi mieć zaufanie do instytucji, które certyfikują zarówno dopuszczane na rynek lekarstwa, jak i szczepionki. Wielkim problemem jest sytuacja, gdy tego zaufania brakuje. W dobie międzynarodowego globalizmu instytucje dopuszczające leki czy szczepionki znajdują się często tysiące kilometrów poza Polską i instytucje państwa polskiego nie mają nad nimi kontroli. Jako wspólnota obywateli musimy mieć jednak PEWNOŚĆ, że leki i szczepionki trafiające do naszych aptek i aplikowane naszym pacjentom, bardzo często najmniejszym dzieciom, nie niosą ze sobą ryzyka.

 Niestety, dobro pacjenta nie zawsze idzie w parze z realizacją zysków przez producentów leków czy szczepionek. Ostatnio szczególnie bulwersującymi okazują się dwa typy szczepionek, które są dostępne na polskim rynku:

 1. Potrójna szczepionka dla niemowląt przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR), podawana najczęściej w pierwszych tygodniach życia. Jak wynika z dokumentalnego filmu amerykańskiego pt. „Vaxxed” (polska wersja językowa dostępna pt. „Wyszczepieni”), instytucja amerykańska zatwierdzająca szczepionkę (CDC) ukrywała związek tej szczepionki z zachorowalnością na autyzm. Liczba przypadków dzieci z autyzmem wynosi dziś w USA ponad 1 na 70 przypadków, podczas gdy w roku 1975 było to 1 na 5000 przypadków. Fachowcy przewidują, że jeśli obecny trend się utrzyma, to w 2030 roku co 2 dziecko (80% chłopców) będzie dotknięte autyzmem !!!

 2. Szczepionka Gardasil przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), który – jak twierdzi producent szczepionek – powoduje raka szyjki macicy. Szczepionka jest adresowana dla dziewcząt w wieku 11-15 lat. Rosyjski lekarz i historyk medycyny, Aleksander Kotok, w swojej książce przetłumaczonej na język polski pt. „Bezlitosna immunizacja” przytacza opinię Narodowego Stowarzyszenia do Walki z Rakiem w USA: „znaczna większość infekcji HPV wysokiego ryzyka ustępuje samoczynnie i nie wywołuje raka”. Tak więc czynnikiem ryzyka nie jest występowanie HPV16 i HPV18, lecz ich długotrwałe oddziaływanie na organizm. Według ustaleń uczonych długotrwałej obecności HPV w organizmie sprzyjają: wczesne rozpoczęcie współżycia płciowego, posiadanie wielu partnerów płciowych lub partnera, który miał wielu partnerów w przeszłości, posiadanie partnerów nieobrzezanych, a także niedobór witaminy C i A, magnezu, selenu, cynku i kwasu foliowego. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Arizonie wykazało, że likopen (substancja występująca w pomidorach, arbuzach i różowych grapefruitach) również zapobiega długotrwałemu występowaniu HPV. Tak więc wpływ wirusa HPV na raka szyjki macicy jest ograniczony, a skutek szczepionki nie pewny. Dostępny w Internecie film pt. „ZASZCZEPIONE DZIEWCZĘTA” o duńskich dziewczynkach poddanych temu szczepieniu jest dla nas wielką przestrogą.

 Z powyższych dwóch tylko faktów wynika, że pojawia się nieznany wcześniej na większą skalę konflikt między dobrem pacjenta a zyskiem producentów szczepionek. Jak wynika z filmu „Vaxxed”, szczepionki w USA nie przechodzą tak skrupulatnej procedury weryfikacyjnej jak dopuszczane do sprzedaży leki. Największe media w Polsce, w tym publiczne, są opłacane w dużej mierze z reklam koncernów będących producentami tychże szczepionek. W efekcie pacjenci, rodzice czy opiekunowie, często nie otrzymują pełnej informacji na temat skuteczności szczepionki i potencjalnych efektów ubocznych.

 Odmiennym zagadnieniem, które trzeba podnosić, jest używanie w niektórych szczepionkach ludzkiego „materiału genetycznego” w ich „procesie produkcyjnym”. Ludzkie sumienie buntuje się przed tego rodzaju praktykami. W interpretacji konkretnych przypadków przydatna będzie tutaj zaaprobowana przez papieża Benedykta XVI instrukcja Dignitas personae z 2008 roku (o godności osoby ludzkiej), do której lektury zachęcamy.

***

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, a także szereg informacji dostępnych na stronie i profilu stowarzyszenia StopNOP (Niepożądany Odczyn Poszczepienny), domagamy się od Rządu RP, co następuje:

1. Przedstawiania na dedykowanej stronie internetowej pełnej informacji o szczepionkach, wraz z jasno sprecyzowanymi skutkami ubocznymi, tak aby rodzice mogli podejmować decyzję o szczepieniu w sposób świadomy.

2. Powołania dedykowanej instytucji o szerokich uprawnieniach, finansowanej z budżetu państwa, zatrudniającej specjalistów spoza firm farmaceutycznych, do nadzoru nad rynkiem szczepionek, tak aby zachowana została zasada primum non nocere wobec pacjentów.

3. Wycofania wszelkiej obowiązkowości i przymusu szczepień w Polsce. Tylko dobrze poinformowani rodzice powinni decydować, czy chcą szczepić swoje dzieci, czy nie (w filmie „Vaxxed” pokazano, jak dwóch lekarzy pediatrów zmieniło swoje zdanie na temat szczepień MMR pod wpływem przedstawionych informacji).

4. Jasnego oznaczenia daty dopuszczenia szczepionki do sprzedaży na rynku pierwotnym producenta oraz informacji, czy szczepionka nie występowała pod innymi nazwami (częsty zabieg marketingowy firm po krytyce czy wykryciu niekorzystnych rezultatów).

5. Wprowadzenia sankcji pod postacią uniemożliwienia sprzedaży na polskim rynku, jeśli wykryte zostaną znaczące skutki uboczne poza tymi, które producent deklaruje w ulotce.

6. Utworzenia funduszu odszkodowawczego, zasilanego przez koncerny farmaceutyczne, z którego będą pokrywane ewentualne skutki niepożądanych odczynów poszczepiennych.

***

Kończąc, odwołujemy się jeszcze raz do instrukcji Dignitas Personae, w której czytamy:

„W związku z powyższymi faktami przypominamy, że pilnie potrzebna jest mobilizacja sumień, by bronić życia, należy przypomnieć personelowi służby zdrowia, że «wzrasta niezmiernie ich odpowiedzialność, która znajduje najgłębszą inspirację i najmocniejsze oparcie właśnie we wrodzonym i niezbywalnym wymiarze etycznym zawodu lekarskiego, o czym świadczy już starożytna, ale zawsze aktualna przysięga Hipokratesa, według której każdy lekarz jest zobowiązany okazywać najwyższy szacunek życiu ludzkiemu i jego świętości»”.

Rada Krajowa Jedności Narodu

 ***

Otrzymują:

·         Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda;

·         Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marek Kuchciński;

·         Prymas Polski Abp Wojciech Polak;

·         Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki.

 Komentarz redakcji:

Dobrze, że projekt został skierowany do komisji. Mamy nadzieję na rzetelną publiczną debatę na temat faktów związanych z produkcją i dopuszczalnością na rynek szczepionek stosowanych w Polsce:

  • jacy producenci sprzedają szczepionki w Polsce ?
  • w jakich krajach są fabryki ?
  • jak wygląda proces certyfikacji produktów ?
  • jak w Polsce badane są te produkty i przez jakie instytucje ?
  • jak rosła ilość szczepień na przestrzeni ostatnich 30 lat, jakie są tego powody i jakie są efekty ?
  • czy nie zachodzi konflikt interesów osób dopuszczających te produkty z producentami i dystrybutorami szczepionek ?
  • czy producenci szczepionek nie są związani z osobami otwarcie nawołującymi do depopulacji ludzkości na planecie Ziemia ?

Podajemy linki do anglojęzycznych artykułów:

1. Testy laboratoryjne potwierdzają: Szczepionki są zanieczyszczone glifosatem (2016)

https://www.naturalhealth365.com/vaccines-glyphosate-1973.html

2. W szczepionkach znaleziono substancje toksyczne związane z chorobami autoimmunologicznymi (2018).

https://www.naturalhealth365.com/vaccines-metals-2517.html

3. Bliższe spojrzenie na wzrost chorób przewlekłych u dzieci:

http://info.cmsri.org/the-driven-researcher-blog/a-closer-look-at-the-rise-of-chronic-illness

 

[bsa_pro_ad_space id=4]