Zapraszamy na Festiwal KSF Niepokalana 2021 i Festiwal Polonijny Losy Polaków

0
925
[bsa_pro_ad_space id=5]

Zaproszenie

W imieniu Fundacji Polska-Europa-Polonia wspierającej od 16 lat Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów (obecnie KSF Niepokalana) oraz w imieniu własnym jako współtwórcy i uczestnika t ;ego Festiwalu od roku 1986 – pragnę serdecznie zaprosić do udziału, osobistego bądź poprzez Internet w tegorocznej edycji Festiwalu KSF Niepokalana 2021, która rozpoczyna się już jutro w piątek 17 września 2021 r i potrwa do niedzieli 19 września 2021 r.

Zapraszam również do udziału w XVI Festiwalu Polonijnym „Losy Polaków 2021”, który odbędzie się 13 listopada 2021 r., a prace (filmy, programy multimedialne i radiowe) można zgłaszać do 15 października 2021 r. www.warszawa.mazowsze.pl/festpol

[bsa_pro_ad_space id=8]

Pragnę wyrazić osobistą radość i wdzięczność Panu Bogu, że organizowany od roku 1986 przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego Festiwal – mimo dokonanej w roku 2016 próby jego likwidacji, przejęcia jego nazwy i całej historii przez wrocławskie Vide et Crede – co widać jeszcze w zakłamanym przez tę Fundację wpisie w Wikipedii i stronach Festiwalu (nazywanego ostatnio „MAKSYmiliany”) – przetrwał do dnia dzisiejszego.

Dzięki Wysokiemu Patronatowi, udzielonemu Festiwalu przez zmarłego niedawno ś.p. Arcybiskupa Henryka Hosera i Jego następcy – bpa Romualda Kamińskiego i wielu innych biskupów i przedstawicieli Kościoła z Prymasem Polski na czele oraz przedstawicieli władz z wicepremierem Piotrem Glińskim i min. Witoldem Kołodziejskim, przewodniczącym Krajowej Rady Radia i Telewizji (przed laty – laureatem Festiwalu).

Symbolem docenienia roli organizowanego przez KSF Festiwalu w historii kultury, i to nie tylko polskiej jest przewidywane w dniu Zakończenia Festiwalu 19 września br. nagrodzenie niektórych jego organizatorów medalami Zasłużony Kulturze Gloria Artis, medalami Zasłużony Kulturze Polskiej oraz medalami Pro Mazovia Marszałka Województwa. 

Na zakończenie pragnę zwrócić się z apelem do uczestników i sympatyków wszystkich dotychczasowych Festiwali,, w tym także wspierających Festiwal przedstawicieli mediów o aktywne wsparcie Festiwalu KSF Niepokalana poprzez zgłoszenie swojego członkostwaw Katolickiego Stowarzyszeniu Filmowym im. św. Maksymiliana Marii Kolbego Deklaracja Członkowska KSF wraz z informacją o symbolicznych składkach znajdują się na stronach www.ksfniepokalana.pl oraz www.warszawa.mazowsze.pl/ksfniepokalana

Naszego Patrona,, którego 80-letnią rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzoną w tym roku uczcił Sejm i Senat, zaś Małopolska ogłosiła Rok 2021 – Rokiem św. Maksymiliana.Marii Kolbego. To dzięki Jego opiece i oddaniu Niepokalanej – organizowany corocznie od 1986 roku przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe Festiwal będzie trwał nadal!

Wszystkim wspierającym ten Festiwal przez 36 lat i w przyszłości – serdeczne Bóg Zapłać!

Zygmunt Gutowski
prezes Fundacji Polska-Europa-Polonia
Członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego
[bsa_pro_ad_space id=4]