Cenzura Facebooka: Sygnaliści z firmy ujawniają, jak FB cenzuruje treści określane jako VH (wahania ws. szczepionki)

0
765
[bsa_pro_ad_space id=5]

Organizacja Project Veritas („Projekt Prawda” – zaprasza osoby poruszone niegodnymi praktykami korporacji do ich ujawniania), pozyskał wewnętrzne dokumenty od sygnalistów z korporacji technologicznej Facebook, które szczegółowo ukazują wysiłki firmy ukierunkowane na cenzurowanie tematu tzw. szczepień na Covid-19.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Wyciekłe dokumenty firmy dostarczone przez dwójkę sygnalistów ukazują szczegółowy plan Facebook’a, aby zwalczać „wahania szczepionkowe” (ang.“vaccine hesitancy” VH) na całym świecie poprzez obniżanie rankingu komentarzy.

„Próbują kontrolować tego rodzaju treść, nawet zanim trafi na twoją stronę, zanim nawet ją zobaczysz” – mówił jeden z sygnalistów „Project Veritas”. „Jeśli stracę pracę, to cóż, co teraz będę robić ? Ale to dla mnie nie aż takie ważne.”

Celem giganta mediów społecznościowych jest „zmniejszenie ekspozycyjności” na tego rodzaje treści dla osób wahających się (VH), i równocześnie zmniejszenie możliwości społecznego angażowania się w tego rodzaju posty.

Więcej na ten temat od Mia Cathell poprzez The Post Millennial:

Jeden z sygnalistów Facebook’a powiedział, że firma używa systemu hierarchicznego (ang. tier system), aby ustalać ranking i na tej podstawie decydować, jak poszczególne komentarze powinny być cenzurowane lub usunięte. To wszystko jest oparte na tym, jak bardzo sformułowania poddają w wątpliwość lub ostrzegają przed tzw. szczepieniami na Covid-19.

Poziom hierarchii 2 na przykład, przedstawia „pośrednie zniechęcanie” do zaszczepiania się. Komentarze użytkowników w tej kategorii byłyby ukrywane, jak donosi Project Veritas.

Komentarze, które zawierają „szokujące historie”, opisujące coś, co mogło być prawdziwymi wydarzeniami czy faktami, a które mogłyby zwiększyć obawy o bezpieczeństwo szczepień są obniżane, spychane w dół.

„Jakiekolwiek takie komentarze, które ostrzegają przed tym, że szczepionki na koronawirusa nie są wcale takie fair i bezpieczne mają być umniejszane i ukrywane”

– powiedziała osoba z firmy Facebook, pomimo autentyczności tych informacji czy możliwości przyczynienia się do dobra społecznego. „Muszę coś z tym zrobić”, powiedział jeden z pracowników Facebooka.

Nie ma znaczenia, czy komentarz są prawdziwe, faktyczne czy przedstawiają prawdę. Komentarz jest umniejszany, zakopywany i ukryty przed opinią publiczną, jeśli przeciwstawia się narracji systemowej.

„Nie pasuje do narracji” – wyjaśnił pracownik Facebooka. „A narracja jest następująca: weź szczepionkę, szczepionka jest dla ciebie dobra. Każdy powinien ją wziąć. A jeśli jej nie weźmiesz, będziesz izolowany”

Jeden z sygnalistów, technik centrum danych, pokazał dokumentację przedstawiającą w szczegółach test algorytmu, który jest uruchomiony na 1,5% społeczności użytkowników Facebooka oraz 3,8 miliarda użytkowników Instagrama na całym świecie.

„Próbują kontrolować tego rodzaju treść, nawet zanim trafi na twoją stronę, nawet zanim ją zobaczysz.”

Project Veritas wgrał kompletny dokument Facebooka na temat „Obniżania rankingu komentarzy dla wahań szczepionkowych” oraz kompletny dokument „Podręcznik globalnych operacji ws. dezinformacji na temat zdrowia.” (…)

„Naprawdę się zastanawiam, jak Mark Zuckerberg będzie w stanie to obronić”

powiedział założyciel Project Veritas James O’Keefe przed poniedziałkową (w maju 2021 – przyp. red.) konferencją prasową.

„Sami pracownicy przychodzą do Project Veritas, ponieważ nie mogą znieść tych złych praktyk, których są świadkami w swoim miejscu pracy”

– zwrócił się w apelu do osób zainteresowanych Project Veritas.

za: zerohedge.com

 

Tłumacz prosi o 1 „Zdrowaś Maryjo” za Ojczyznę.

[bsa_pro_ad_space id=4]