Grzegorz Lato zakażony Covid-19 ! „Amantadyna mi pomogła”

0
1130
[bsa_pro_ad_space id=5]

Legenda mieleckiej Stali, król strzelców Mundialu z 1974 roku i były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Grzegorz Lato przyznał, że jest zakażony COVID-19.

Grzegorz Lato – legenda mieleckiej Stali, były piłkarz i były prezes PZPN przyznał na antenie Polsat News, że jest zakażony koronawirusem. Pomoc znalazł u przemyskiego pulmonologa Włodzimierza Bodnara.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Jak przyznał, objawy pojawiły się u niego po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki. Następnie pojawił się męczący kaszel, duszności, gorączka, utrata smaku i węchu. 

– Nie jestem medykiem, zaufałem doktorowi Bodnarowi i z dobrym skutkiem. Czuję się lepiej, w ciągu kilku dni wrócę do formy. Chciałbym podziękować panu doktorowi. – mówił na antenie Polsat News.

Po trzech dniach stosowania amantadyny poprawił się stan zdrowia byłego piłkarza.

Czuję się rewelacyjnie, coraz mniej kaszlę. Moje płuca są czyste, zostały przebadane. Nie wchodzę w spór medyczny, bo się na tym nie znam, ale mnie ten lek pomógł. – podsumował.

Doktor Bodnar od jesieni 2020 roku apelował do rządzących i wskazywał, że amantadyna pomaga w walce z COVID-19. Nie jest to pierwsza znana osoba, której pomógł. Już wcześniej pisaliśmy o leczeniu zakażonego wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, albo posła Konfederacji Roberta Winnickiego.

Badania kliniczne tego leku wystartowały w naszym kraju pod koniec marca 2021 roku. [O rok za późno, dr Bodnar pisma pierwsze do MZ wysyłał w maju 2020 r. – przyp. PP] Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał, że pierwsze wyniki tych badań będą znane za dwa tygodnie.

za: korso24.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]