Covid19 leczy się. Jak kupić Amantadynę ?

0
2118
[bsa_pro_ad_space id=5]

Irena W.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Proponuję udostępnić poniższe informacje jak największej liczbie znajomych i nieznajomych, by każdy wiedział, że Covid19 leczy się i to skutecznie, że nie jest chorobą śmiertelną, a nawet niekoniecznie ciężką, ale bardzo ważne by jak najwcześniej podjąć leczenie! Już pierwsze symptomy: stan podgorączkowy, łamanie w plecach (jak przy grypie) są wskazaniem do podjęcia leczenia! a nie TEST. Nie trzeba czekać aż człowieka „powali”. Leczenie można podjąć na każdym etapie choroby.

Dr. Bodnar w ciągu roku przyjął 3000 pacjentów (wyleczył ponad 3000 – przyp. red.), nikt nie umarł, wszyscy wyleczeni z Covid.

Stosuje amantadynę

Lek jest dostępny na e-receptę Viregyt K, łatwo go kupić on-line. Wystarczy wpisać w przeglądarkę nazwę leku lub e-recepta, wybrać sobie firmę medyczną, która tę usługę proponuje i wypełnić formularz. Opłata za „usługę medyczną” tj. wypisanie e-recepty w różnych firmach jest różna 30-100zł. Cena leku ok. 55-59zł (apteka Olimpijska -Łódź). Można kupić max 2 opakowania.

W formularzu w punkcie: dolegliwości nie wpisywać COVID tylko GRYPA. Viregyt K jest lekiem na grypę podawanym chorym chyba od 50 lat. Moim zdaniem w formularzu wpisywać nie za dużo.

Dodatek: Można również dostać od dowolnego życzliwego lekarza receptę na Amantix – to jest siarczan, a Viregyt K, stosowany przez doktora Bodnara, to chlorowodorek amantadyny. Oba są skuteczne – przyp. profesora].


1) Tu podstawowe wiadomości jak leczyć się z obecnej choroby (metoda doktora Włodzimierza Bodnara) zebrane w książeczce.

https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28

2) tu strona Przychodni Optima Włodzimierza Bodnara w Przemyślu:

https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

Znajdziemy na tej stronie wszystko co potrzeba. Jest schemat leczenia, specyfikacja choroby i leczenie objawowe.

Na samym dole tej strony znajdziemy FORUM (bardzo przydatne informacje od innych chorych, pytania, odpowiedzi). Na FORUM zabiera głos czasem doktor Bodnar i inny lekarz współpracujący z doktorem Bodnarem „Lekarz z Lublina”. Dużo cennych podpowiedzi i porad.

W zakładce Wywiady w mediach – więcej informacji o chorobie i leczeniu.

Bardzo polecam ostatni wywiad na kanale WRealu24

 

Poniżej szkic leczenia według doktora Bodnara:

Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny (Vigeryt K)

22.02.2021 UWAGA! Zmiana zaleceń dawkowania i uproszczenie!

Wariant 1

Poniżej typowy wariant dawkowania amantadyny:

  • godzina 0 dwie dawki (200mg)
  • następna co 6 godzin jedna dawka 100mg, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta.

Później redukcja do leczenia podtrzymującego do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Wariant 2 – Osoby starsze ze zmniejszonym metabolizmem 

Gdy jest wolniejszy metabolizm podajemy:

  • godzina 0 dwie dawki (200mg)
  • następnie 100 mg co 8 godzin przez 2-3 dni.

Następnie redukujemy zgodnie ze schematem do leczenia podtrzymującego 2×1 – 100mg.

Wariant 3 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim

Zalecane leczenie amantadyną 2×1 – 100 mg – profilaktyka przez 14 dni.

Następnie leczenie podtrzymujące

Leczenie dawkami podtrzymującymi powinno trwać dość długo. Nie ma złotego środka, każdy przypadek może wymagać modyfikacji. Jest to okres w sumie (licząc od dnia rozpoczęcia leczenia) minimum 7-8 dni, ale czasami nawet 10-14 dni w zależności od długości choroby i od czasu włączenia amantadyny.

Przy braku ewidentnej poprawy

Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach). Słyszalne osłuchowo zmiany bezwzględnie wymagają antybiotykoterapii, najlepiej kompozycji dwóch antybiotyków domięśniowo lub dożylnie. Nie stosujemy sterydów bez potrzeby, chyba że musimy je użyć w sytuacjach kryzysowych. W pierwszym etapie choroby odczyny śródmiąższowe widoczne w tomografii powinny się cofnąć po leczeniu amantadyną.

Jako pulmonolog, gdy mam wyraźne zmiany osłuchowe zapalenia płuc – nie odważę się leczyć doustnymi antybiotykami, nawet dwoma ‘bo może się uda’. Nawet przy jednoczesnym podawaniu amantadyny to nie gwarantuje sukcesu. Owszem, amantadyna zawsze hamuje wirusa, ale nie zawsze leczenie zapalenia płuc doustnymi antybiotykami będzie skuteczne. Przestrzegam, w tej chorobie nie ma na to czasu! Leczymy dwoma antybiotykami domięśniowo lub dożylnie ponieważ flora bakteryjna po 40 roku życia jest mieszana i podanie jednego antybiotyku w niskich dawkach jest mało skuteczne. 

Wielokrotnie napisałem już, że jeśli nie ma ewidentnej poprawy po trzeciej dobie to oznacza, że są już powikłania dokonane przez wirusa. Nie ma innej możliwości. U wszystkich pacjentów jest takie same oddziaływanie amantadyny na wirusa, czyli hamowanie i stabilizacja po 48 godzinach. Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać. Wspominałem, że wielu lekarzy nie będąc pulmonologami nie słyszy mało nasilonych zmian osłuchowych w płucach. A jeśli są one w okolicy międzyłopatkowej, są wręcz nie do wysłuchania. Zdarza się, że w nielicznych przypadkach mimo bardzo rozległego zapalenia płuc u pacjenta nie ma zmian osłuchowych. Sam bywałem kilka razy zaskoczony, choćby przykład z przed 2 dni:

W mojej ocenie pacjent osłuchowo bez zmian. Wydawałoby się, że w stanie średnim, ale w RTG bardzo rozległe i zaawansowane zmiany naciekowe w płucach. 

Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną. Jeśli mamy zmiany osłuchowe, to wiemy, że pacjent ma zapalenie płuc i nadkażenie bakteryjne. Jeśli nie, to konieczna jest diagnostyka TK lub przynajmniej RTG płuc. Same odczyny śródmiąższowe cofają się w bardzo szybkim tempie, ponieważ eliminacja wirusa daje całkowity regres zmian zapalnych. Nawet jeśli pacjent jest osłuchany przed podaniem amantadyny i osłuchowo jest bez zmian, to do chwili stabilizacji potrzeba 48 godzin. W tym okresie przejściowym wirus może być aktywny i może dojść do czynnego zapalenia płuc.

 

Życzę zdrowia. Z Panem Bogiem.

Źródło: Przyjaciel człowieka, pani Irena.

[bsa_pro_ad_space id=4]