Morawiecki – przeproś Polaków!

0
1474
[bsa_pro_ad_space id=5]

Niemcy wycofują się z zamiaru wprowadzenia twardego lockdownu na Wielkanoc! Kanclerz Angela Merkel po wysłuchaniu licznych głosów sprzeciwu oraz zasięgnięciu opinii epidemiologów podjęła decyzję, że zrezygnuje z tego planu i przeprasza obywateli!

Pomysł twardego lockdownu jaki zaproponowała Angela Merkel spotkał się ze skutecznym sprzeciwem ze strony niemieckich obywateli, przedsiębiorców, a nawet epidemiologów.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Biorę za to pełną odpowiedzialność, to był mój błąd. Te decyzje wywołały mnóstwo niepewności. Głęboko tego żałuję i proszę wszystkich obywateli o wybaczenie

– powiedziała na dzisiejszej konferencji kanclerz Niemiec.

Czy premier Morawiecki to widzi? Jeszcze wczoraj na konferencji argumentował konieczność wprowadzenia twardego lockdownu w Polsce m.in. tym, że

„wokół nas Niemcy i Czesi wprowadzają nowe obostrzenia i my w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia, żeby przydusić wirusa raz jeszcze.”

Jak dotąd szef rządu PiS regularnie kopiował działania niemieckiego rządu w kwestii polityki lockdownowej i powoływał się na ich decyzje.

Liczymy na zachowanie żelaznej konsekwencji również i teraz. Premierze Morawiecki – kanclerz Merkel już przeprosiła, teraz czas na pana! Zamiast kolejny raz przyduszać polskie społeczeństwo należy przeprosić obywateli za dewastowanie życia społeczno-gospodarczego oraz największą liczbę zgonów nadmiarowych w Europie na milion mieszkańców i wycofać się z chorego pomysłu twardego lockdownu!

za: prokapitalizm.pl

fot. ilustracyjne, Angela Merkel i Mateusz Morawiecki (derwesten.de)

[bsa_pro_ad_space id=4]