Morderca Polaków patronem stadionu w Tarnopolu

0
869
[bsa_pro_ad_space id=5]

Ten list przesłałem do redaktora naczelnego Portelu, biura prezydenta miasta i biura rady miejskiej w Elblągu. Mer i rada miejska Tarnopola oddała hołd mordercy Polaków, dowódcy zbrodniczej UPA Romanowi Szuchewyczowi

Patronem stadionu miejskiego w Tarnopolu będzie Roman Szuchewycz – głównodowodzący tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii odpowiedzialny za ludobójstwo Polaków.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Jak podaje portal Zaxid.net, Rada Miejska Tarnopola na piątkowym posiedzeniu postanowiła nazwać Stadion Miejski w Tarnopolu imieniem Romana Szuchewycza. Decyzję podjęto w 71. rocznicę śmierci Szuchewycza, który 5 marca 1950 roku zginął w walce z NKWD.

„Głównodowodzący UPA był nie tylko wzorowym dowódcą, ale także dobrym sportowcem i liderem w wielu dyscyplinach sportowych. A właśnie teraz w Tarnopolu odbywają się XI zawody sportowo-patriotyczne „Puchar Szuchewycza” – powiedział mer Tarnopola Serhij Nadał.

Decyzja Rady Miejskiej Tarnopola zapadła jednogłośnie.

Ukraina: stadion w Tarnopolu zyskał imię kata Polaków

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-stadion-w-tarnopolu-zyskal-imie-kata-polakow/

A tak kilka lat temu prezydent i wiceprezydent naszego miasta fetowali w Elblągu tego samego banderowskiego mera Tarnopola Serhija Nadała, gloryfikatora banderowskich ludobójców, zwyrodniałych morderców Polaków z Wołynia i Małopolski Wschodniej, który dziś uczcił i upamiętnił jako wielkiego bohatera człowieka, który wydał osobisty rozkaz obok Dmytro Kłaczkiwśkiego, którego rok również obchodzony jest dziś na Ukrainie decyzją Rady Najwyższej, jako Rok Kłaczkiwśkiego i Burłaki, rzezi polskich mieszkańców Wołynia na początku lipca 1943 roku.

Morderca Polaków patronem stadionu w Tarnopolu 233821d

Od lewej stoją  wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak (SLD), prezydent Elbląga Witold Wróblewski (PSL), mer Tarnopola Serhij Nadał (Svoboda) i Myron Sycz (dwaj ostatni to zdeklarowani neobanderowcy, gloryfikatorzy zbrodniczych formacji ukraińskich nacjonalistów w służbie III Rzeszy, takich jak OUN – UPA, Waffen SS Galizien i innych)

Morderca Polaków patronem stadionu w Tarnopolu info.elblag.pl 52171 Rondo Tarnopol

Jak sądzę, a raczej jestem tego pewien, że tchórzliwi włodarze Elbląga, z prezydentem Wróblewskim i wiceprezydentem Nowakiem, znów udadzą, że nic się przecież nie stało, choć jest to już kolejny wrogi gest w stosunku do wszystkich Polaków, ale jak znam tchórzostwo ich obu, brak zasad i kręgosłupa moralnego, będą kontynuować te chore i nic nie przynoszące Elblągowi relacje partnerskie z neonazistowskimi władzami Tarnopola i jego merem gloryfikatorem morderców Polaków Serhijem Nadalem. Tak samo głowy w piasek schowa cała rada miejska Elbląga z jej przewodniczącym, panem Antonim Czyżykiem.

 

Rondo Tarnopol

http://kresywekrwi.blogspot.com/2018/04/rondo-tarnopol.html?m=1

Zastanawiam się również, gdzie są dziś tzw. elbląskie środowiska patriotyczne i dlaczego siedzą cicho jak mysz pod miotłą, kiedy trzeba wręcz krzyczeć w obliczu kolejnej antypolskiej obelgi, rzuconej nam prosto w twarz?

Wysłałem listy do trzech elbląskich stowarzyszeń, gen. Nieczui-Ostrowskiego, Elbląskich Patriotów i Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, czy wystąpią do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z petycją o wypowiedzenie władzom Tarnopola umowy partnerskiej, po nadaniu przez nie lokalnego stadionu imieniem dowódcy UPA Romana Szuchewycza i od wszystkich tych ,,patriotów” ZERO odpowiedzi.

Od lat przyglądam się ich tzw. ,,patriotycznej” działalności, która sprowadza się właściwie do obchodów rocznicowych, w których bierze udział władza i kiedy nie ma problemów ze świętowaniem takich rocznic, no ale kiedy trzeba zrobić coś wbrew tej władzy, co nie jest po jej myśli i nie jest zgodne z interesami tejże władzy, to wtedy już nie są tacy ,,niezłomni”. (…)

Interwencja posła Krystiana Kamińskiego ws. nazwania stadionu w Tarnopolu na Ukrainie imieniem Romana Szuchewycza

https://kresy.pl/wydarzenia/interwencja-posla-krystiana-kaminskiego-ws-nazwania-stadionu-w-tarnopolu-na-ukrainie-imieniem-romana-szuchewycza/

Poseł Ruchu Narodowego Krystian Kamiński wystosował interwencję poselską ws. nazwania stadionu w Tarnopolu na Ukrainie imieniem Romana Szuchewycza.

Dziś wysłałem pisma w tej bulwersującej sprawie do pięciu polskich samorządowców z Chorzowa, Radomia, Nysy, Elbląga i Tarnowa. To miasta mające podpisane umowy partnerskie z Tarnopolem, w którym rada miejska postanowiła (jednogłośnie) nazwać miejscowy stadion im. Romana Szuchewycza, banderowca odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków w Małopolsce Wschodniej – napisał w poniedziałek na Facebooku poseł Krystian Kamiński (Konfederacja).

Oddanie hołdu bestialsko zamordowanym przez ukraińskich zwyrodnialców z SS Galizien i OUN – UPA Polakom w Hucie Pieniackiej, to instrumentalizowanie historii i wzniecanie nienawiści do Ukraińców.

Za to gloryfikowanie na Ukrainie banderowskich bestii i morderców z SS Galizien, z ostatnim przypadkiem nadania przez władze Tarnopola lokalnemu stadionowi imienia zwyrodniałej bestii Romana Szuchewycza, to gest przyjaźni i dobrej woli wobec Polaków.

To szydercza kpina z Nas wszystkich. I jak znam panów Wróblewskiego i Nowaka, to wymyślą jakieś haniebne usprawiedliwienie własnego łajdactwa i zaprzaństwa, żeby tylko podtrzymać to haniebne pseudo partnerstwo z neonazistowskimi władzami Tarnopola.

Obaj ci panowie zapominają lub też nie chcą pamiętać o jednym, a mianowicie o pewnej starej prawdzie, że zło nierozliczone, nie potępione i nie ukarane, prędzej czy później wróci, tyle że w jeszcze większej skali, choćbyście panowie, nie wiem jak zaklinali rzeczywistość.

,,Instrumentalizowanie historii, wzniecanie nienawiści”. Ukraiński IPN krytykuje obchody w Hucie Pieniackiej

https://kresy.pl/wydarzenia/instrumentalizowanie-historii-wzniecanie-nienawisci-ukrainski-ipn-krytykuje-obchody-w-hucie-pieniackiej/

 

Jacek Boki – Elbląg, 8 – 9 Marzec 2021 r.

za: kresywekrwi

MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Jedność ponad podziałami

Białoruś: Nowe prawo przewiduje 5 lat więzienia za propagowanie i pochwalanie nazizmu, w tym banderyzmu

Zbrodnie ludobójstwa OUN-UPA na Kresach południowo-wschodnich II RP a ideologia melnykowsko-banderowskiego nazizmu

[bsa_pro_ad_space id=4]