Natychmiast zamknąć szkoły, hotele, centra handlowe – zaleca Niedzielskiemu Tyll Krüger

0
871
[bsa_pro_ad_space id=5]

Tyll Krüger jest Niemcem, członkiem Międzynarodowego zespołu MOCOS (MOdelling COronavirus Spread). Dr Krüger „modeluje rozwój epidemii dla rządu”. MOCOS został założony przez Niemca 12 lutego 2020. Zespół tworzą pandemiści: “naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu” oraz eksperci z Nokia Wrocław, EY GDS Poland oraz MicroscopeIT.

Specyficznego smaczku dodaje fakt, że Tyll Krüger zainteresował się pandemią zanim ją… ogłoszono:

[bsa_pro_ad_space id=8]

Plandemia czy pandemia?

Pod koniec 2019 roku byłem na konferencji na Filipinach i już wtedy dla wielu osób zajmujących się modelowaniem było oczywiste, że w Chinach dzieje się coś, co może być potencjalnym zagrożeniem dla całego świata”

Na początku lutego 2020 zaczęliśmy zbierać ludzi i tworzyć grupę badawczą do modelowania zakażeń wywoływanych przez SARS-CoV-2. Chodziło nam o zrobienie pewnych prognoz rozwoju epidemii, a także o zbadanie jakie czynniki są istotne dla prawidłowego modelowania tej choroby. Chcieliśmy zrozumieć, na które parametry rozprzestrzeniania się epidemii mamy wpływ, a na które nie mamy i nie da się ich kontrolować. Pierwsze wyniki mieliśmy po mniej więcej 3 tygodniach, czyli akurat na czas… /oko.press/

13 MAJA 2020 roku na pytanie o najlepszą strategię dla Polski Krüger rekomendował dość radykalne rozwiązanie:

Maksymalne ograniczenie poruszania się (np. można wyjść tylko po chleb i to raz na tydzień) i zupełne zatrzymanie całej gospodarki – do zera. Coś takiego zastosowano w Wuhan.

MOCOS /luty 2021/: Zarekomendowaliśmy rządowi jak najszybszy lockdown.

Mamy już ok. 80 procent powiatów na krytycznym poziomie epidemiologicznym. We wszystkich należałoby natychmiast zamknąć szkoły, hotele, centra handlowe, wszystko, co ostatnio zostało odmrożone. Rekomendowałem to ministrowi w zeszły piątek – mówi prof. Tyll Krüger, modelujący rozwój epidemii dla rządu. /Gazeta Wyborcza/

Komentarz:

Dywagacje niemieckiego planisty i rezonans jaki wywołują w mediach głównego ścieku należy skonfrontować z faktami, a te są jednoznaczne.

· 99,8% ludzi przeżywa covid-19 /5 pytań, które możesz zadać swoim znajomym, którzy planują przyjąć szczepionkę covid/

· Infekcję leczy się skutecznie tanim lekiem – amantadyną. Dzięki zastosowaniu tego preparatu nie ma powikłań
· Dr Mariusz Błochowiak: wiemy na pewno, że maski nie ograniczają transmisji koronawirusa /link/
· Dwie dawki potencjalnej profilaktyki leku iwermektyny spowodowały 73% zmniejszenie zakażenia Covid-19. link/

za: ekspedyt.org

fot. wyborcza.pl

[bsa_pro_ad_space id=4]