Francja. Dziesiątki tysięcy lekarzy przeciwko strategii rządu ds. walki z Covid-19

0
1061
[bsa_pro_ad_space id=5]

– Pracownicy służby zdrowia wystąpili z otwartą frondą przeciwko władzy. 9 stycznia zawiązali własny Niezależny Komitet Naukowy.

W chwili powstania kolektyw zrzeszał 30 tys. lekarzy, 30 tys. pielęgniarek i pielęgniarzy i 100 tys. obywateli. To rezultat połączenia się licznych komitetów lokalnych 

– powiedział na antenie Radia Wnet Piotr Witt.

[bsa_pro_ad_space id=8]

We Francji – jak informuje korespondent – narasta bunt pracowników służby zdrowia. Sprzeciwiają się oni rządowej strategii walki z pandemią koronawirusa.

Jak podkreśla, „wystąpili z otwartą frondą” i dodaje, że po buncie „Żółtych Kamizelek”, jest to już kolejny silny ruch społeczny we Francji.

Zbuntowani medycy – jak podkreślił Witt – złożyli jasną deklarację, że żaden z nich nie jest zależny od firm farmaceutycznych.  

– W kraju, gdzie słowo wolność widnieje na budynku każdego merostwa, lekarzom zabroniono leczyć. Nie wolno im stosować hydroksychlorochininy z anzytromycyną, nie wolno przepisywać inwermektyny i innych skutecznych lekarstw. Mają stosować się do zaleceń władzy. Lekarzem jest rząd. (…) Lekarze są zastraszeni. Można być ukaranym zakazem wykonywania zawodu 

podkreślił dziennikarz

Pełna korespondencja poniżej (8 min.):

Radio Wnet, fronda

fot. zdjęcie ilustracyjne, protesty francuskiej służby zdrowia w czerwcu 2020 r.

[bsa_pro_ad_space id=4]