Czas solidarności (z restauracjami, z małymi przedsiębiorstwami…)

0
1038
[bsa_pro_ad_space id=5]

Czas, który właśnie przeżywamy, jest czasem, w którym rozgrywa się dramat zwykłych ludzi na całym świecie. Dla Polaków to moment szczególny, gdy powstają nie – pusto brzmiące ruchy, ale więzi międzyludzkie, których celem jest nieść sobie wzajemny ratunek. W tym czasie ukochane przez nas słowo: solidarność – ożyło…

W tej chwili obserwujemy akcję sprzeciwu polskich przedsiębiorców, którzy walczą o przetrwanie i byt swoich rodzin. Idąc ulicą, oglądamy zamknięte sklepy. Za każdym z nich stoi rodzina, pozbawiona środków do życia. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, robiąc zakupy w marketach, które jeszcze są otwarte.

[bsa_pro_ad_space id=8]

Czas solidarności (z restauracjami, z małymi przedsiębiorstwami...) OtwieraMY biznesy

To, co uderza internautów, czyli propozycje wykupienia lokalnych zakładów usług czy hoteli, wydawało się teorią spiskową, którą traktowaliśmy z niedowierzaniem – a staje się faktem, którego jesteśmy świadkami. Naturalnie, wiele polskich firm zostało przejętych już wcześniej, ale w tym momencie to jest jawny proceder, który budzi reakcję.

A jaka to reakcja? Solidarna. Podajemy sobie linki do wypowiedzi, które obrazują problem, wymieniamy się materiałami…, a przede wszystkim, okazujemy życzliwość polskim przedsiębiorcom i zainteresowanie ich przedsiębiorczością. Gdy polskie firmy otworzą się, będziemy korzystać z ich usług, żeby je wesprzeć, a tym samym, wesprzeć polskie rodziny, na które pracują.

Oczywiście, jak wszędzie, mogą też pojawić się nadużycia…, ale od tego jest wywiad rodzinny, żeby się zorientować, kiedy mamy do czynienia z polską firmą. Kto może, udziela dobrych porad prawnych, aby wszystko było w porządku.

za: prawy.pl


POWIĄZANE:

Tarcza antykryzysowa to fikcja? List przedsiębiorcy z Bieszczad

S. Pitoń – Apel do Polski samorządowej, wójtów, burmistrzów, prezydentów: “Znajdźcie w sobie odwagę” !!

ZAKOPANE: Góralskie Veto – konferencja prasowa. Dołącza AgroUnia i Bałtyckie Veto [WIDEO]

#OtwieraMY Biznesy – NIEZBĘDNIK PRZEDSIĘBIORCY

Miasteczko Wörgl w Austrii – jego burmistrz był sprawcą małego cudu gospodarczego podczas kryzysu finansowego 1929-1932 [WIDEO]

[bsa_pro_ad_space id=4]