Holandia: 87 000 pielęgniarek odmawia przyjęcia szczepionki Covid-19 – nie chcą być świnkami morskimi

0
1428
[bsa_pro_ad_space id=5]

Jesteśmy pielęgniarkami, nie świnkami morskimi!

87 000 pracowników służby zdrowia w Holandii odmawia przyjęcia szczepionki Covid-19

[bsa_pro_ad_space id=8]

Pielęgniarki uważają szczepionkę za „eksperymentalną” i powiedziały, że nie chcą być świnkami morskimi.

Wśród doniesień o reakcjach na szczepionki, które pojawiają się w różnych częściach świata, pojawia się ostra odmowa tysięcy pracowników służby zdrowia. Około 87 000 pielęgniarek odmówiło w Holandii „eksperymentalnej” szczepionki Covid-19, mimo że premier Mark Rutte „zablokował Holandię” i ogłosił ścisłą pięciotygodniową blokadę. Odnotowano gwałtowny wzrost przypadków Covid w Holandii po obchodach Świętego Mikołaja 6 grudnia.

Na niedawnym przesłuchaniu przed komisją ds. dodatkowych badań płuc Covid-19 dr Elke De Klerk z Holandii powiedziała, że ​​wspiera 87 000 pielęgniarek, które zdecydowały się odrzucić szczepionkę Covid-19, ponieważ nie chcą być świnkami morskimi.

Rozpoczynamy również proces sądowy, aby sprowadzić naprawdę dużą grupę lekarzy i naprawdę dużą grupę pielęgniarek, ponieważ [obecnie] mamy kontakt z 87 000 pielęgniarek, które nie chcą szczepionki, która jest dla nas przygotowywana. Nie chcą być świnkami morskimi. ”.

Internauci reagują

Nawet gdy członek londyńskiego zgromadzenia opublikował wiadomość na Twitterze, kilku z nich szybko przyłączyło się do debaty. 

„Kretyni popychający coś eksperymentalnego jako obowiązkowego, powinni natychmiast udać się na przód linii szczepień i dostać podwójny zastrzyk” – mówili niektórzy.

Reakcje alergiczne na Alasce

Zaledwie dzień temu pojawiły się doniesienia o dwóch pracownikach służby zdrowia ze szpitala Bartlett Regional Hospital w Juneau na Alasce, w których ujawniły się alarmujące reakcje kilka minut po otrzymaniu szczepionki przeciw koronawirusowi firmy Pfizer-BioNTech.

Na konferencji prasowej, przedstawiciele szpitala powiedzieli, że wszystkich 96 funkcjonariuszy, którzy otrzymali szczepionkę, obserwowano przez 30 minut po zastrzyku. Kobieta, u której wystąpiła gwałtowna reakcja, nie miała historii alergii. Dziesięć minut później pojawiły się zaczerwienienia, a objawy przekształciły się w przyspieszony rytm serca, duszność i wstrzyknięto jej adrenalinę. Pfizer powiedział później w oświadczeniu, że współpracuje z lokalnymi władzami ds. zdrowia w celu oceny reakcji.

Drugi pracownik, u którego wystąpiła reakcja, otrzymał zastrzyk w środę i po dziesięciu minutach od zastrzyku wystąpiły opuchlizna oczu, zawroty głowy i swędzenie, drapanie w gardle. Szpital powiedział, że zgłosił reakcje alergiczne ze względu na przejrzystość i że przypadki nie wpłyną na ich plany szczepień. Podobne przypadki alergii odnotowano również w Wielkiej Brytanii.

za: gazetawarszawska.pl, ibtimes.co.in

fot. Steven Depolo/Flickr

[bsa_pro_ad_space id=4]