Pfizer od 10 lat ma swoje laboratorium w… Wuhan

0
2027

Gdy wpiszecie w google frazę Pfizer i Wuhan to na co głównie traficie to będzie oczywiście informacja, cała planeta informacji o tym, że Pfizer przygotował szczepionkę na COVID-19, który pierwsze żniwo zebrał w Wuhan – chińskim mieście.

Ale czy wiedzieliście, że Pfizer w 2009 roku ogłosił światu, że właśnie w tym mieście powstanie jego „R&D Center”, czyli „Research and Development Center” a po polsku Centrum Badań i Rozwoju. Centrum Pfizera wybudowane w Wuhan miało być rozszerzeniem istniejącej w Szanghaju podobnego. W przeciągu 3 lat centrum badawcze Pfizer miało zatrudniać 200 osób[1]. Są nawet ogłoszenia o pracę Pfizera w Wuhan[2].

No dobrze, a czym zajmowało się Centrum Badań i Rozwoju Pfizera w Wuhan? Oczywiście badania i rozwój nowych leków, testy kliniczne od I do IV fazy badań:

„Wuhan Pfizer R&D center will provide intellectual support for the company’s clinical drug development projects in the world, including clinical trials from Phase I to IV, and will carry out deep collaboration with local institutions to implement training programs.”[3],[4]

Oficjalnie laboratorium Pfizera miało zajmować się głównie radiobiologią.[5]

Jak szczepionkę Pfizera ocenia Tajwan, który jako pierwszy donosił o epidemii koronawirusa? [Przypomnijmy, że ostrzeżenia wywiadowcze Tajwanu były ignorowane przez WHO i inne służby specjalne na świecie, a kraj ten poradził sobie jako jeden z nielicznych z epidemią koronawirusa w sposób wręcz wzorowy. – zaledwie 7 ofiar śmiertelnych i mniej niż 700 przypadków]. Tajwan nie zamierza kupować szczepionek Pfizera robionych w Chinach.[6]

Co ciekawe placówka Pfizera znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów w linii prostej od targu owoców morza, na którym miało dojść do pierwszych zakażeń koronawirusem.

Oczywiście to wszystko przypadek, nadużyciem byłoby twierdzenie, że te zwykłe zbiegi okoliczności mogą świadczyć o czymkolwiek. Jesteśmy pełni wiary w to, że międzynarodowym korporacjom farmaceutycznym chodzi tylko i wyłącznie o dobro zwykłych ludzi.

P.S.

Jakiś czas temu pojawiła się w internecie informacja, że właścicielem laboratorium zajmującego się badaniami nad wirusami jest Pfizer, a którego właścicielem z jest Glaxo. Oczywiście ta informacja została zdementowana, ale informacja o tym, że Pfizer posiada swoje centrum badawczo rozwojowe w Wuhan jest sukcesywnie pomijana. Informacja prezentowana przez nas dotyczy innego laboratorium.

źródła:

[1] http://www.pharmatimes.com/news/pfizer_to_build_r_and_d_facility_in_wuhan,_china_984211

[2] https://pfizer.dejobs.org/wuhan-rd-center-chn/wrdc/9c70a174328446939a85086e33a4ba48/job/

[3] http://en.people.cn/90001/90776/90882/7161093.html

[4] https://www.reuters.com/article/pfizer-research-idCNHKG35399420091125

[5] https://seekingalpha.com/article/229551-pfizer-opens-radiation-biology-r-and-d-center-in-wuhan

[6] https://www.taiwannews.com.tw/en/news/4051726