3 posłów – G. Braun (Konfederacja), G. Napieralski (Lewica) i M. Niemczyk (KO) złożyło interpelację ws. szczepionek na SARS-Cov-2: 22 konkretne pytania do A. Niedzielskiego !!!

0
1452
[bsa_pro_ad_space id=5]

To trzeba zobaczyć. Troje posłów, z trzech różnych klubów, w jednej interpelacji do ministra zdrowia zadało dwadzieścia dwa pytania o szczepionkę przeciwko SARS-CoV-2. To są naprawdę bardzo konkretne pytania! Wspólną interpelację – nr 15013 – podpisał Grzegorz Braun (Konfederacja), Grzegorz Napieralski (Lewica) i Małgorzata Niemczyk (Koalicja Obywatelska).

„Nawiązując do publicznej informacji, iż polski rząd decyzją premiera RP pana Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o zakupie szczepionki przeciwko SARS-CoV-2, a według deklaracji Pana Ministra rząd „planuje” zaszczepić całą, 31-milionową dorosłą populację Polaków, obywatelom naszego kraju należy się konkretna i uczciwa informacja. Uprzejmie przypominam, że w procesach norymberskich – w tak zwanym procesie lekarzy – uformowały się standardy prowadzenia badań i eksperymentów medycznych, a jednym z nich jest wolna i świadoma zgoda osoby poddawanej tym procedurom. Polacy mają prawo poznać szczegóły dotyczące preparatu, procedury i zagrożeń” – piszą posłowie.

LINK DO INTERPELACJI


Pytania, na jakie musi zgodnie z prawem odpowiedzieć minister zdrowia są tak poważnego formatu, że cytujemy je w całości i dosłownie:

[bsa_pro_ad_space id=8]
 1. Z jakimi producentami rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowy dotyczące zakupu szczepionek przeciwko SARS-CoV-2?
 2. Czy producenci zakupionych przez polski rząd szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 zostaną zwolnieni z odpowiedzialności za niepożądane działania swoich produktów?

 3. Czy lekarze zostaną zwolnieni z odpowiedzialności za błędy medyczne związane z kwalifikacją do szczepienia przeciwko SARS-CoV-2?

 4. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 będzie obowiązkowa?

 5. Czy jest możliwe zastosowanie przymusu bezpośredniego lub tzw. miękkich form przymusu (np. ograniczenia dot. życia prywatnego, podróży, pracy lub edukacji) wobec obywateli RP, którzy nie wyrażą zgody na dobrowolne poddanie się ww. szczepieniu? Jeśli tak, to w jakich okolicznościach?

 6. Czy w przypadku gdyby szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 powodowała powikłania, rząd polski przewiduje stworzenie funduszu odszkodowawczego dla poszkodowanych?

 7. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, ma w swoim składzie adiuwanty, jeśli tak, to jakie i czy zostały one przebadane pod względem bezpieczeństwa wykorzystania ich u ludzi?

 8. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, została przebadana pod względem bezpieczeństwa jej wykorzystania u ludzi oraz możliwych skutków, działań niepożądanych w perspektywie zarówno krótkoterminowej, jak i długoterminowej?

 9. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, powoduje powstanie odporności dożywotniej? Jeśli nie, to w jakim czasie?

 10. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, przeszła badania bezpieczeństwa pierwszej, drugiej i trzeciej fazy?

 11. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, była badana w zakresie jej bezpieczeństwa z prawdziwym placebo?

 12. Na czym będzie polegało sprawdzenie bezpieczeństwa szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę? Czy w ogóle planowane są takie działania? Jeśli tak, to czy rząd polski będzie miał dostęp do dokumentacji producenta dotyczącej skuteczności i bezpieczeństwa zakupionej szczepionki?

 13. Czy rząd polski planuje przeprowadzić własne badania bezpieczeństwa szczepionki przeciwko SARS-CoV-2? Jeśli tak, to na czym te badania mają polegać i kiedy zostaną przeprowadzone?

 14. Czy w przyjętej 22 października 2020 r. przez Sejm nowelizacji ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) wprowadzono m.in. zmiany pozwalające Radzie Ministrów nałożyć w drodze rozporządzenia obowiązek stosowania określonych środków profilaktycznych i zabiegów (nowy ustęp 4a art. 46b) między innymi w celu nałożenia przez Radę Ministrów obowiązku wykonywania szczepień przeciwko SARS-CoV-2, czy też zapis ten nie dotyczy szczepień pomimo sformułowania dotyczącego obowiązku stosowania środków profilaktycznych?

 15. Czy w procesie produkcji których z zakupionych przez rząd polski szczepionek bądź planowanych do zakupu wykorzystano zarodkowe ludzkie linie komórkowe z aborcji?

 16. Czy producenci wspomnianych szczepionek wyeliminowali zjawisko wzmocnienia infekcji wirusowej zależnej od przeciwciał, ADE (z ang. antibody-dependent enhancement of infection), kiedy to szczepienia powodują wzmocnienie przebiegu kolejnej infekcji?

 17. Które ze wspomnianych szczepionek wykorzystują technologię informacyjnego RNA i mRNA i czy tego typu produkty były dotychczas zatwierdzane przez organy regulacyjne?

 18. W jaki sposób zostanie zagwarantowany system dystrybucji i realizacji szczepień z należytą temperaturą przechowywania (nawet do – 80o C )?

 19. Czy wyniki badań wspomnianych szczepionek były recenzowane przez niezależnych naukowców i publikowane w czasopismach medycznych, a badania nadzorowane przez niezależnych od producentów obserwatorów?

 20. Minister Andrzej Niedzielski powiedział: „Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. Ta populacja to 31 mln ludzi”. Na czym opiera się koncepcja zaszczepienia ozdrowieńców?

 21. Czy planowanie, o którym mowa w pytaniu powyżej, zakłada – wbrew temu, co twierdził premier Mateusz Morawiecki – wpisanie szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 na listę szczepień obowiązkowych? Jeśli nie, to jakie mechanizmy „zachęty” do szczepienia planuje wdrożyć rząd, by zrealizować plan, o którym mówił minister zdrowia?

 22. Pan premier powiedział publicznie, że według danych naukowców z firmy Pfizer „szczepionka nie ma skutków ubocznych”. Pan premier zaufał im na słowo, czy jest w posiadaniu jakichkolwiek badań, dowodów na potwierdzenie tej tezy?

Paweł Skutecki

za: naszapolska.pl

[po korektach z 2 punktami nr 5 wyszło 22 pytań – przyp. red.]

OD REDAKCJI PP: AKTUALNE WIADOMOŚCI NA TEMAT BADAŃ I BEZPIECZEŃSTWA, A RACZEJ NIEBEZPIECZEŃSTWA SZCZEPIEŃ PRZEKAZUJE PORTAL CHILDRENSHEALTHDEFENSE.ORG. LUB CHILDRENSHEALTHDEFENSE.EU DLA WERSJI EUROPEJSKIEJ

MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ TAM NA NEWSLETTER PT. DEFENSE [obrona przed dezinformacją].

Pytanie retoryczne: Czy w ogóle byłaby konieczna organizacja ds. obrony zdrowia dzieci, jeśli te produkty byłyby w 100% bezpieczne ???


POWIĄZANE:

Lekarze i naukowcy ostrzegają przed szczepieniami na COVID-19. Apelują do prezydenta i rządu

Przychody firm szczepionkowych w latach 1982 – 2020. W 1986 roku uchwalono ich bezkarność i nietykalność.

Szczepionki w Polsce. Co z tym Art. 36 Ustawy ? Kto ma rację Kennedy czy Gates ?

[bsa_pro_ad_space id=4]