Amerykańska wolność vs. BIG TECH

0
927
[bsa_pro_ad_space id=5]

Amerykanie nie odpuszczają w walce z BIG TECH (Google, Facebook, Twitter, etc.) o wolność słowa, wyeliminowanie cenzury oraz rozbijanie monopolistycznych pozycji w internecie tych technologicznych gigantów, kontrolujących narrację w świecie cyfrowym, a przez to umysły setek milionów użytkowników.

Poniżej dwa przykłady z ostatnich trzech miesięcy:

[bsa_pro_ad_space id=8]
  1. Sierpień 2020 roku: zespół prawników CHD (ChildrenHealthDefence.org) wraz z Robertem F. Kennedym oskarża facebooka, Marka Zuckerberga oraz 3 tzw. fact-checkery facebookowe o sponsorowaną przez rząd cenzurę, fałszywą obmowę oraz oszustwo telekomunikacyjne.

Amerykańska wolność vs. BIG TECH facebook press conf as 353163344

Według pozwu CHD (dostępny w oryginale TUTAJ) facebook posiada oczywisty konflikt interesów względem przemysłu farmaceutycznego (BIG PHARMA) oraz jego agendami zdrowotnymi oraz posiada udziały inwestycyjne w telekomunikacji i przemyśle 5G. Facebook obecnie cenzuruje stronę CHD, atakując i cenzurując precyzyjne, naukowe informacje na temat szczepionek, 5G i agencji zdrowia publicznego.

Więcej w języku angielskim TUTAJ.


2. Październik 2020 roku: Departament Sprawiedliwości wszczął pozew anty-trustowy (antymonopolowy) przeciwko Google za „bezprawne utrzymywanie monopolu na rynkach usług wyszukiwarek, reklam związanych z wyszukiwaniem oraz reklam związanych z wyszukiwaniem tekstu w Stanach Zjednoczonych poprzez praktyki nieuczciwej konkurencji oraz wykluczania konkurentów…”

Amerykańska wolność vs. BIG TECH USA DOJ antitrust google

Cały 64 stronicowy pozew, wraz z analizą rynków, na których działa Google został zamieszczony poniżej. Oskarżycielami są m.in. Departament Sprawiedliwości USA oraz stany ARKANSAS, FLORIDA, GEORGIA, INDIANA, KENTUCKY, LOUISIANA, MISSISSIPPI, MISSOURI, MONTANA, KAROLINA POŁUDNIOWA, TEXAS.

Pozew zaczyna się od słów:

  • Dwie dekady temu, Google stał się ulubieńcem Doliny Krzemowej, jako przebojowy startup z innowacyjnym sposobem przeszukiwania wschodzącego internetu. Tego Google’a już dawno nie ma. Dzisiejszy Google jest strażnikiem monopolu dla internetu, i jednym z najbogatszych przedsiębiorstw na naszej planecie, z wyceną rynkową 1 biliona dolarów i rocznymi przychodami 160 miliardów dolarów. Przez wiele lat Google stosował taktyki antykonkurencyjne (monopolowe), aby utrzymać i wzmacniać swój monopol na rynkach usług wyszukiwarek, reklam związanych z wyszukiwaniem oraz reklam związanych z wyszukiwaniem tekstu – co stanowi kamień węgielny tego imperium…
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.09 MB]

SPORO NA TEMAT PISZE TEŻ SERWIS LIFESITENEWS W SWOJEJ PETYCJI

PETITION: Break up Big Tech tyrants and defend free speech

 

MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESUJE:

Ostatnio ocenzurowane filmy przez terror medialny GAFA (Google-YT, Facebook i pochodne)

[bsa_pro_ad_space id=4]