To nam robią covidowi totalitaryści: OPOLE – 5 radiowozów na sygnale do jednego mężczyzny … bez maseczki [WIDEO]

0
1159

RELACJA WIDEO

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się w środowe (14.10.2020) popołudnie na ul. Spychalskiego w Opolu. Tyle tylko, że powodem interwencji aż pięciu policyjnych patroli był mężczyzna, który nie miał założonej maseczki.

Z relacji świadków wynika, że w środowe popołudnie mężczyzna wyszedł z jednego z barów przy ul. Spychalskiego w Opolu i poszedł w kierunku pobliskiego parkingu, gdzie w samochodzie czekała na niego żona z małym dzieckiem. Mężczyzna wsiadł do środka, wtedy policyjny radiowóz zablokował przejazd. Powodem interwencji, jak tłumaczy mł.asp. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu był … brak maseczki. – Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który szedł chodnikiem i nie miał zasłoniętych ust oraz nosa. Mężczyzna ten w trakcje rozmowy z policjantami stawał się coraz bardzie agresywny i wulgarny, w pewnym momencie naruszył nietykalność policjanta, w związku z tym został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Opolu – relacjonuje Świątczak, który dodaje, że w komendzie mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu – okazało się, że miał ponad promil alkoholu. – Po czynnościach został zwolniony, musi się liczyć z z odpowiedzialnością karną za nasuszenie niedotykalności policjanta – podkreśla mł.asp. Dariusz Świątczak.Świadkowie relacjonują, że mężczyzna został wyciągnięty siłą z auta przez trzech policjantów, którzy na pomoc wezwali cztery kolejne patrole Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.- Do bandytów tyle policji nie trzeba, co do jednego mężczyzny bez maseczki – komentowali.

To nam robią covidowi totalitaryści: OPOLE - 5 radiowozów na sygnale do jednego mężczyzny … bez maseczki [WIDEO] Policjanci skuli mężczyznę... bez maseczki

za: prostozopolskiego.pl

Lokalna NTO pisze, że mężczyzna był pijany i uderzył policjanta, chcącego go wylegitymować za brak posiadanej maseczki. To nie usprawiedliwia tak brutalnego zachowania.

https://nto.pl/policyjna-akcja-na-ul-spychalskiego-w-opolu-46latek-nie-mial-maseczki-i-uderzyl-policjanta-mezczyzna-byl-pijany-mial-ponad-12/ar/c1-15236311

O sprawie i odpowiedzi policji pisze też dorzeczy:

https://dorzeczy.pl/kraj/157429/piec-radiowozow-na-sygnale-do-mezczyzny-bez-maseczki.html